Sibirsky husky – prvé háranie

Inzercia psov, forum o psoch Forums Veterinárna poradňa Sibirsky husky – prvé háranie

This topic contains 4 replies, has 4 voices, and was last updated by  zuzana78 48 years, 5 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #46963

  zuzana78
  Member
  Dobrý deň, mame doma 7 mesačnú fenečku sib., huskyho, chcem sa len spýtať či toto plemeno je monoestrické? Niekde som to vyčítala ale či to je ozaj pravda to netušim. Ak áno, tak čo to obnáša, alebo či to prebieha normálne ako každé hárania? Kedy u tohto plemena očakávať prvé háranie? Aký máte názor na pichanie hormonálnych injekcii? Ďakujem Z.
  #50798
  Dobrý deň, nepovedal by som že toto plemeno je monoestrické, skôr by som povedal že interval medziháraniami je dlhší ako u iných plemien a preto sa tzv. primitívnejšie plemená psov háraju menej často spravidla len raz do roka ako iné prešľachtené zvlášt malé plemena psov….prvé háranie sa dá očakávať v období tzv. puberty šo predstavuje u tohto plemena obdobie medzi 7-11 mesiacom…. vplýva na to množstvo faktorov – teplo, svetlo,počet jedincov chovaných na jednom mieste, prípadne jej kontakt s inými psami, prípadne či sa v okolí nehára iná sučka a podobne… háranie je spravidla normálne ako u inej sučky…niekedy možno intezívnejšie opuchne alebo intezívnejšie krváca ale to sa stáva aj u iných plemien …závisi to aj od množstvo folikulov na vaječníkoch a podobne… čo sa týka homonálných injekcii tak ja nie som ich fanúšik vzhľadom k tomu že majú svoje nežiadúce účinky…aj keď závisi od použitia ako dočasná antikoncepcia OK ale z rizikom nežiadúcich účinkov… trvalo celoživotné pichanie inj za účelom zabránenia hárania si myslím že nie je správne…Pekný deň
  #50799

  zuzana78
  Member
  Dobrý večer, chcem len velmi pekne podakovat za odpoved a za radu. Vsetko dobre do Noveho roku 2010, vela spokojnych pacientov a ich majitelov. Este raz dakujem s pozdravom Z.
  #50800

  Brano230
  Member
  Chcel by som sa spytat ako dlho sa hara hasky kolko tyzdnov alebo dni.
  #50801

  wendy1
  Member
  Tu nejde o to ci je to husky alebo nie, vacsie plemena 3-4 tyzdne.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.