agresivita voci majitelovi

  • This topic has 22 hlasov and 51 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 52 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50025
    wendy1
    Člen
    Cim ju krmite? Odkial mate steniatko ak smiem vediet?:-)
    Nedovolit jej to jest, viaceri psici to robia ako stenata a potom prestanu. Odvolajte ju hrackou, maskrtou, privolanim,…
    To sme uz pisali ze na noviny a podobne nie je dobre ucit, hadam ak ju budete mat napr. pocas toho ked nikto nie je doma len v kuchyni kde je zrejme dlazba alebo inde, ze jej vymedzite nejaku izbu, tak sa tych par nehod da prezit. O par tyzdnov pri uspesnej vychovte to nebudete musiet riesit.
    #50026
    wendy1
    Člen
    Vencit by som chodila ale dovolila by som sa stretavat len so zdravymi psikmi a so psikmi co nie su problemove a poznam ich povahy, pripadne co je najlepsie aj majitelov. Je to dobre kvoli socializacii.
    #50027
    havko.sk
    Člen
    Dakujem za radu…my momentalne zijeme v UK. Takze tu odtial mame aj steniatko… Krmime ju granulkami, a do do toho jej raz dam trosku uvarenej zeleninky (mrkva atd) alebo trosku vajicka na tvrdo (len 2x do tyzdna)… Granulky kupujeme kvalitne (aj ked doost drahe) takze na jej zdravicku nesetrime vobec…obcas jej tam kvapnem kvapku oliv oleja a vitamin C… To s tym vencenim mi povedal veterinar, ze aby neprisla do styku s nejakymi vyluckami inych psov… Inac ked pridu psickovia nasich znamych tak sa s nimi hra…
    #50028
    helen
    Člen
    Hm… ja mám 4 mesačné šteniatko labradora-psíka.. veľmi sme sa mu venovali,hrali… a tiež sa naučil veľa povelov a samozrejme poslucha len doma… skonahle chceme aby len došiel k nohe vonku,tak ignoruje,čo nebolí,ale ak si ho chcem pritiahnut je max.agresívny a to až natolko,že mám teraz ruku v sádre… pes dostaval tolko lasky že až dieťa žiarlilo a teraz sa ho už bojím ku psovi pustiť… kde je chyba to nevieme pochopiť ani ja ani manžel…včera zautočil na neho tak isto len preto že sme šli po neho aby šiel k nohe.. jednoducho si pes zmyslí že nie,on je pán náš nie mi jeho a hotove…veľmi rozmýšlame o predaji psíka aj keď to nechcem.. ale nechcem aby sa toto stalo mojmu dieťaťu ktorý ho má veľmi rád… neviem čo od neho očakávať a nedaj bože aby skočil po niekom vonku..((((
    #50029
    zuz
    Člen
    Od styroch mesiacov moze zacat pes cvicit. Takze to chce vo vasom pripade skuseneho cvicitela, nech sa nezacyklite vo svojich chybach. Je to stena, ma vela energie a temperamentu. A to este nie je v puberte! Neviem sko pes zautocil, ale mozno mate doma jedneho z mala dominantnych labradorov voci panovi. (Ja mam s labracmi zlu skusenost len voci psom.) V pripade “utoku” (aj ked to by bolo treba vidiet, aby sa to dalo korektne vyhodnotit ako utok) je nutne zostat kludny, neustupit, naopak vykrocit voci psovi a ak sa o nieco pokusi, zaskocit ho rychlim protiutokom (bud zvalit na zem na bok a pridrzat, kym sa pes ukludni a az pan mu dovoli vstat, alebo kusnut do ucha – okamzite – do dvoch sekund, nie az za chvilu, lebo pes si to neda do suvisu so svojim nevhodnym spravanim. Toto je vsak krajne riesenie a je to vrchol dominancie pana nad psom! Nepises, ci ma pes dostatok pohybu a stimulov, kde si moze vyventilovat svoju energiu? Denne aspon 5-6 vychadzok, z toho jedna aspon hodinova, pokial mozno na volno s hadzanim aportu a pripadnym cvicenim “privolacky”. Zda sa, ze nemate urcenu hierarchiu vo svojej svorke a pes sa chova neisto.
    #50030
    helen
    Člen
    Voči psom vôbec nezautočí,je naozaj aj hyperaktívny…kopa ludí sa s ním chce pohrať pohladiť …ja viem ale ako to skončí…oni len nechajte veď je to šteňa..tak ho nechám a potom odchadzaju od neho že to nieje normalny pes..)) a v pripade utoku ja nemopžem ani vykročiť a duplom ho zvaliť na zem,lebo on zuri tak že by nas zožral. Pohybu má dostatok…som doma chodím s ním aj 10 krat von a to myslím vážne.večer sa vybeháva..chodíme s ním na výlety do prírody celodenné,ale on nepozná únavu..
    #50031
    wendy1
    Člen
    Musite skusit nejake metody, vy uz dopredu zatvarate dvere dopredu, ze to nie je mozne. Skusili ste nieco z toho? Je to stena, takze urcite Vas nezozerie, neprijemne je urcite to ze ma zubky este ihlicky a to Vas boli. Pri kusani bol doporuceny citron, potriet si ruky citronom prip. aj nohy. Ak sa bojite Vy, tak nech to skusi manzel. Ved chlap by nemal mat strach zo 4 mes. stenata labradora.:-)
    #50032
    Smallblot
    Člen
    Šteňa v jeho veku má mozog ako špongiu, ako malé dieťa, ktoré nasáva informácie a učí sa všetko veľmi rýchlo, takže je najlepšie začať s výcvikom, aj keď to možno teraz vyzerá hrozne. Veľa psov bolo hrozných :), aj vo vyššom veku a dali sa zvládnuť, len treba vedieť ako na to, buď si naštudujte knižky alebo to zverte odborníkovi. Myslím, že pred malým šteňaťom, aj keď sa správa ako sa správa by som určite dvere takto hneď nezavrela, ale skúsila všetko možné aj nemožné. 4 mesačné šteňa ešte toho moc nemôže vedieť, resp. si zrejme tak neuvedomuje dôsledky svojho chovania. Pokiaľ by Vás pokusal alebo spravil vám čokoľvek bolestivé, skúste zapišťať vysokým a krátkym tónom, pripomína to pišťanie psíkov (súrodencov), ktorí sa ako malí (ešte keď boli s mamou) učili pri hraní kam až v kusaní môžu zájsť presne týmto spôsobom. Neviem či Vám to zaberie, ale vyskúšala by som aj to.
    Z toho čo píšete mi to príde ako jasná dominancia psa nad vami a zároveň že z vás ten strach vycíti, tzn. jeho dominancia sa mu len utvrdí. A možno aj tá prílišná láska tomu napomohla. Ono je pekné psa milovať a podľa toho sa správať, ale u niektorých psov platí, že všetko s mierou. V prvom rade ste pánom vy a pokiaľ nemáte na niečo náladu vy alebo si niečo neželáte, treba mu to náležite dať najavo (nie silou samozrejme) a trvať na tom, že je to chovanie, ktoré nechcete aby pretrvávalo.
    Momentálne je to 4mesačné nevychované šteňa, ale dôsledným a trpezlivým výcvikom sa z neho určite stane poslušný a verný spoločník, len mu dajte tú možnosť to ukázať.
    #50033
    helen
    Člen
    Skúšali sme všeliak na neho..jednoducho sa postaví na hlavu a dosť… Manžel sa psa samozrejme nebojí…čo sa toho týka cvičil psov,vždy mal nejakého…dokonca vlčiaka vycvičil tak že si ho od neho policajti kúpili,ale tento čo máme teraz mu nejde do hlavy čo dokazuje.. zas sme ho vzali včera von a tri krát zautočil na muža.. ten to už vzdal,ani sa nečudujem,dieťa si pri neho nemôžem dovoliť pustiť… ono sa to ľahko radí..nieje to náš prvý psík…ale naozaaj mi pripadá ako rarita..)))
    #50034
    majka001
    Člen
    pokial je naozaj taky, ze vy ako skuseni psickari si s nim neporadite, tak urcite vyhladajte pomoc dobreho psieho psychologa/vychovavatela, napr v Cechach R. Desensky http://www.psycholog-psu.com/index.html da sa mu zavolat, dohodnut sa a prist, a viem ze Scylla odporucala tu na fore zo Slovenska pani Hambalkovu zo Zachranneho korabu http://www.zachrannykorab.sk/Kontakty.html a este dakoho, ale to budete musiet pohladat lebo si nepamätam… drzim palce, psik vam za to iste stoji
    #50035
    zuz
    Člen
    Nepisala si od akeho veku ho mate? Ci nebol odstaveny od suky predcasne a tak neziskal patricne socialne vazby? Mate kontakt na chovatela, alebo niekoho, kto si tiez bral stena z vrhu? Nemaju podobne problemy? Je to rasa, ktora sa zacina relativne preslachtovat a okrem problemov s klbami moze dojst aj k problemom s chovanim. Teoreticky moze ist aj o neurologicky problem alebo problem so stitnou zlazou a s tym suvisiacou hyperaktivitou. Moznosti je vzdy viac. Ja sa osobne sa skor priklanam k tomu, ze je to len “nevycvalane” stena, ale nepoznam ho osobne.
    Takze, ked mate dieta a nemate istotu, je lepsie dat psika niekomu, kto ma vacsie skusenosti a trpezlivost ho vychovavat. A nabuduce mozno zvazit vyber psika, ktory bude viac zodpovedat vasmu temperamentu.
    #50036
    helen
    Člen
    psíka mame od 8 tyždňov… bol uplne v poho..dokonca ani za matkou.. vyber psika sme velmi dobre zvažili a presne sme vedeli čo chceme…takže to nieje o temperamente.. trpezlivosti mame dosť a skusenosti tiež.. presne tak,ťažko je radiť a posudzovať keď nepoznate psika osobne a nevidite čo vlastne robí.. nechapeme,lebo inak je ako tak poslušny až sa mi zda dosť rozumny na 4 mesiace.. reaguje mi na povely posunkami,ani nemusím usta otvoriť.. ale ked mu niečo v hlavičke prepne tak to teda stoji zato.. ))
    #50037
    helen
    Člen
    ešte jedna vec…už neviem kde a čo sa stalo.. boli sme na dovolenke a presne odvtedy je taky utočny..len neviem ako by to suviselo.. v nedelu sme dosli,a rano som bola v sadre..))
    #50038
    heny
    Člen
    ahojte aj ja musim reagovat. .. moj je tiez v urcitej situacii agresivny, a to ked nieco ,,ukradne,, napr servitku. poviem fuj samozrejme ze ju nepusti. som skusila ho za kozu na krku jemne pomykat so slovom fuj, aj nasilu papulku otvorit ale zakazdym reaguje agresivne. vcera kebyze nedavam pozor tak ma uhryzne. moja reakcia je schytyt za kozu na krk( drzim ho vo vzduchu) a pozeram mu skaredo do oci a vyhresim ho. ale nefunguje to:( !! preco je taky ?? som z toho smutna, tak som ho tu chvalila aky je zlaty a poslusny:( je dominatny alebo rozmaznany? mi to pripada co si uchmatne nikto mu to nesmie zobrat.robi to len doma. uz som rozmyslala ze najblizsie ked zautoci ho zmlatim ale bitkou nic nedosiahnem….:(aj na priatela tak zautocil ked mu chcel zobrat nieco co mu nepatri.ten sa s nim nemaznal.schmatol ho za krk a zhodil na zem.rocky hned odcupital prec. buduci tyzden bude mat 5 mesiacov.prosim poradte bojim sa aby sa to nezhorsovalo.
    a este otazocka ako ho odnaucit aby nezral vsetko co vidi??? …na ulici..vsetko bere do papulky od sacku cez papier no hruuuza. dakujem !!!!!!!!
    #50039
    wendy1
    Člen
    No najlepsie je zacat ucit doma, a tak mozte zacat s ulicou. Porozhadzujte po byte napr. kusky chleba, salamy, sackov a pod. a ucte ho napr. s odmenami a s voditkom ( stopovackou). Bude to chciet vziat tak mu povies nesmies alebo fuj, a privolas si ho, nasledne odmenis ( pochvalou, pohladenim, maskrtou – co u neho zabera ). Za krk by som netriasla, hoci myslim ze Majke to zabera. Ma tzv. privlastnovacie sklony, mozno aj rozmaznanim? Ma aj nejaku hracku ktoru si privlastnuje? Myslim ze Rhea tu dava dobre napady. Skusila by som oslovit ju.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 52 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.