agresivita voci majitelovi

  • This topic has 22 hlasov and 51 odpovedí.
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 46 až 52 (z celkového počtu 52 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50040
    majka001
    Člen
    ja to schmatnutie a vyhresenie praktizujem vonku – ked sa pochyti s nejakym psom, alebo ak by vybehol po dakom, ale to len raz vystekal bezkynu, alebo v takychto situaciach… doma ak daco uchmatne co nema, tak s tym zdrha kade lahsie, privolacku nema dotiahnutu aj v tychto narocnych situaciach, takze ho ani neprivolavam radsej, len idem za nim a kludne mu to vezmem, ak by protestoval nejako tak ho este vysmejem, pripadne mu dam daku jeho hracku (priatelovi ked obcas daco vezme, tak sa to zvrhne na “bitku” – ze mu to priatel vezme a potom sa klbcia – obcas mi to pripada ze mam dve deti:)) Mne funguje povel “nesmies” tak ako mi to ukazala cvicitelka – do jednej ruky daco co nesmie, do druhej naslednu odmenu (lepsiu/vacsiu ako to, coho sa musi vzdat), dat mu povel Nesmies a potom podstrcit ruku s pokusenim, ak ho bude chciet vziat, tak potiahnut za voditko a zopakovat Nesmies, ked zvladne – dat odmenu z druhej ruky (tie ruky striedat potom) a nasledne sme cvicili, ze dala pokusenia do travy a chodili sme okolo nich… potom som to trenovala len parkrat doma, ale na jedlo to funguje, chudak pozera akoby tyzden nejedol, ale nechmatne. Inak mu zakazovy povel nedavam, postaci bud odputat pozornost alebo taky nejaky nesuhlasny pazvuk vydam, pripadne ked tlesknem tak ide prec od kosa, ale pri jedle to pouzivam, lebo jedavam na gauci, kde ma dovolene byt, a chcem mat skratka chvilu klud…
    #50041
    zuz
    Člen
    Pre Helen.
    On bol na tej dovolenke s vami, alebo ho niekto strazil?
    Ak bol s vami, tak pri prichode domov sa zvykne praktizovat model, ze pes pocka v aute, vsetko sa vylozi. Psa vezmem, urobim kratku prechadzku, dojem domov, vojdem prva, ak este nemate vybalene, tak psa odlozis na miesto aby lezal, vybalis (osprchujes sa, zalejes kvety…) a az potom mu das volno. Byt je Tebou “nasiaknuty” a pes vie, ze je na Tvojom uzemi. Ludia si to casto zjednosusia. Psa nazenu do bytu prveho a potom zacnu vybalovat, a pokial je to aspon trochu “sikovny” jedinec, chape to tak, ze tam kraluje on a “poddani” makaju. Su to prkotiny, o ktorych sa tu pise takmer dokola, ale pri silnych psoch, si treba vsimat aj taketo detaily.
    #50042
    Smallblot
    Člen
    Heny, určite ho podľa mňa v týchto situaciách nekarhaj hentakým spôsobom. Ja si myslím, že nie na každého psíka môže toto zaberať.
    Náš tiež kradol všetko čo videl, servítky pravidelne… vekom sa to skoro úplne odstránilo, aj keď sem tam mám dojem, že mám ešte doma stále malého kleptomana. Ja som to riešila vždy milým slovom, resp. hlasom, on to vycíti. Prvé razy mi zaliezal za gauč a dalo mi roboty ho odtiaľ nejak dostať, resp. mu zatarasiť cestu kvôli úteku. Nesnažila som sa mu to nejak vytrhávať z papuľky, ani ho naháňať, všetko s kľudom – povedala som mu, že Ronko toto nesmieš, to havovia nepapajú a uchopila som to do ruky, neskôr povolil. Samozrejme niekedy nám to dobre dlho trvalo, ale časom to išlo. Teraz v podstate ešte niekedy niečo ukradne, ale už mu stačí povedať Rony zostaň, to nie je pre teba a pustí mi to. Už sa ani nesnaží nejak utekať, resp. snaha zo začiatku je, ale keď mu poviem zostaň, tak zastaví. Možno agresívny je práve pre to, že mu to vytrhávaš s papuľky nasilu, alebo s ním kmášeš a držíš ho za kožu a on sa možno cíti ohrozený, tak si to bráni.
    A je naozaj agresívny? Akože vrčí, cerí zuby? Lebo náš pri hrách, keď sa doťahujeme napr. o uzlík, tak vrčí ako zmyslov zbavený, ale všetko je to len v rámci hry…
    Ešte ma napadlo, vyskúšaj to s ním trénovať, daj mu niečo na jedenie (ja som to trénovala pri raňajkách) a daj ho posadiť a zakáž mu to chvíľku zjesť. Ja som nášmu posadila misku s jedlom pred neho a nechala som ho na ňu pozerať aj 3 minúty. Keď sa snažil k nej ísť a žrať, tak som mu buď zatlieskala alebo vbehla pred neho alebo skríkla e-e-e! Skrátka niečo spravila, aby som ho pri tom prerušila – v tom pokušení a samozrejme povedala Nesmieš! Vždy som tie časy zväčšovala a keď vydržal, pochválila som ho a dovolila som mu to spapať. My sme mali totiž tiež problém s tým, že zjedol komplet všetko čo videl, aj vonku aj vnútri… teraz zje tiež v podstate všetko, ale pokiaľ mu poviem, že to nie je pre neho, tak sa už do toho nepustí (samozrejme aj u nás sa sem tam ešte vyskytne výnimka).
    #50043
    helen
    Člen
    Pre Zuz..
    Bol na dovolenka s nami samozrejme… a všetko bolo ak píšeš-te…)) psík šiel domov až nakoniec,samozrejme až po vyvenčení… pre neho sme aj prestavky samozrejme robili.. ja už neviem kde ten problem hladať,ale som si istá že to tou dovolenkou… nebol tam takmer na voditku.. a teraz sa mu nepači na ňom byť ale taká agresia mi pripadá veľa.. dnes skočil do malého…pozrel z búdy,doslova zamieril a zahrizol rovno do tváre.. ťažko sa to opisuje,navyše keď je to šteňa,niekto si môže mysleť že preháňam ale neprajem to čo robí zažiť nikomu…(( manžel ho dnes chcel dať preč ale došlo do toho niečo tak je tu,no dieťa pri neho už nepustím.. dieťa ho usmevom volalo a on vyskočil ak tiger… a stupňuje sa to naozaj každou hodinou.. bez vodítka ho nemôžem vyvenčiť ale akonahle mu ho dám,vyjde ešte ako tak von,vyciká sa ale potom hneď útok..((
    #50044
    heny
    Člen
    ahojte dakujem za rady ! zacnem ho trenovat s tou stopovackou.. agresivita to je urcite, ceri zuby aj zvuky su agresivne. zo strany priatela a skorosvagrinej(byvame traja splolu) je tam rozmaznavanie.nie velmi ale je. uz som sa s nimi rozpravala ale zbytocne:( s harckami problem neni tie si neprivlastnuje.
    rano na ulici schmatol servitku som mu fuj povedala pustil tak som ho pochvalila. potom ju zase schmatol:( ale treningom sa to hadam zlepsi. a ked doma schmatne tu servitku tak budem inak reagovat. este raz dakujem za rady !!!
    #50045
    wendy1
    Člen
    Pre helen. A nie je to v ramci hry ze vyskoci, moja to robi este aj teraz ze ked sa napr. prikrcim a pozriem na nu, tak vystartuje a vyskoci, predtym ked bola mala tak zvykla chmatnut ale nie preto ze by chcela ublizit. Ale preto lebo si to neuvedomovala. Napr. to bolo aj so psami, ked sa hrala na luke tak nerozoznavala ci je psik maly alebo velky, ona sa jednoducho chcela salit ale po svojom, cize si velkost ani vahu neuvedomovala. Teraz je to uz ine, vacsinou pride maly psik a si k nemu lahne, alebo sa hraje opatrne, aj ked niekedy to musim brzdit.
    #50046
    wendy1
    Člen
    Helen co je so psikom?
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 46 až 52 (z celkového počtu 52 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.