Aké jedlo mám dávať svojmu psovi ?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Kŕmenie a potrava Aké jedlo mám dávať svojmu psovi ?

  • This topic has 16 hlasov and 27 odpovedí.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 16 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49555
    wendy1
    Člen
    Cestoviny a podobne veci vies pozriet aj na http://www.bordy.sk
    #49556
    vlčiak
    Člen
    ahojte ked kupujete a varite maso tak na kolko min ho date varit zhruba. Ja najčastejšie kupujem KURACIE TRUPY…
    #49557
    majka001
    Člen
    ved tie cestoviny vyjdu drahsie ako normalne ludske v obchode, chapem ze je tam spirulina a karoten, ale zeby az tolko? spirulinu mam tabletky kupene (z lekarne ovela lacnejsie ako na nete co som nasla), karoten je v mrkve… Ja davam maso a kosti surove, hafanovi chuti, je zdravy, granule nezral nikdy (nie ze by nezjedol, ale nedavam mu). Ohladom varenych kuracich (aj ostatnych) kosti by som bola opatrna, varenim menia kosti strukturu, stiepia sa potom. So surovymi nemal problem, od kuracich cez rebra po celu rybu aj s kostami..okrem bravcovych, ani maso bravcove nedavam (dajaka bakteria tam dokaze prezit aj po premrazeni masa). A to maso z Bordy som nasla v jednom opbchode, ze ho predavaju po tych kockach a balikoch malych, kuracie mi jedol, ale hovadzie ledva ledva ked som mu ho tepelne upravila s niecim a dobre mu to vonalo, inak nechcel
    #49558
    vlčiak
    Člen
    ja osobne davam surove aj varene teraz sa mi začal hryzt po chvoste asi ma nejake cervy to z toho masa asi…… ale mnohi vravia ze surove moc nie, pretože aby si psík nevymenil jedlo s nejakym ujom …(pohryznutie)….:)
    #49559
    zuz
    Člen
    Ze ak pes zerie surove, potom hryzie ludi, je povera.
    #49560
    wendy1
    Člen
    Suhlasim so Zuz. Z toho hovadzieho s morcacim od bordy mala kamoskina stafordka hnacky a moja tiez nemala stolicu bohvieaku ked som jej to uvarila. Kamoska je spokojna s cistym kuracim a ja som bola spokojna s kuracim + chrupavky.
    Na dogfore pisala jedna ze jej pes dostal sarkocysty prave z masa z bordy.
    Da sa objednavat aj na http://www.baff.sk pre vychodne Slovensko. Neviem kolko stoja cestoviny z bordy nakolko ma to nezaujimalo, kedze cestoviny nedavam ( alebo len vynimocne ), som skor za ryzu alebo vlocky. Ale asi su drahe ak pises Majka. Kamoska kupuje z petshopu u nas v KE vraj za dobru cenu.
    #49561
    majka001
    Člen
    vlciak – ak si pred podavanim maso mal v mrazaku den-dva, tak v mase neostanu ziadne bakterie (okrem toho bravcoveho, tam nie je 100% istota, preto nedavam) a teda pes nemoze mat problemy z toho, skus zistit u veterinara, cim to moze byt… Never tomu, ze zo suroveho masa su psy agresivny, ja skor poznam agresivnych, co zeru granule, a tiez netvrdim ze je to z nich 🙂
    Ja momentalne kupujem maso prenho v masiarstve (u Orbana v BA), je maly, tak sa to da, nakupim kuracie/morcacie/hovadzi/telacie zaludky, srdcia, pluca, pecene alebo co zrovna maju, morcacie a kuracie krky, telacie/hovadzie rebra, a kurata – tie naporcujem, takze my mame zvacsa prsia a hafan zvysok. Nakup na 35 dni ma vysiel cca do 20eur (komplet:maso na rano a masite kosti na vecer), vzhladom na to, ze to je maso pre ludi a nie psov, tak to nie je vela podla mna, ale pre vacsieho psa by som iste nakupovala maso urcene pre psov, ak budem mat cas, tak aj pre mojho krpca sa poobzeram po takom, len najst vhodne…
    #49562
    vlčiak
    Člen
    Dakujem….dozvedel som sa viac, skusim to davat do mrazničky ako ste vraveli ….lebo ked to zas uvarím tak zas pozabija všetky vitamíny….a to že pes ked je surove a že može pohryzt to som iba zo srandy napisal ..ja tiež tomu neverím lebo ak je pes dobre vychovaný nema čo na pana zautočit 🙂
    #49563
    majka78
    Člen
    Kuracie trupy kupujem aj ja.Najprv dam len cistu vodu zovriet a potom pridam maso a asi takych 5 min,kym nezbelie a neuzavrie sa,podobne ako ked pripravujem pre nas.Aj tie trupy varim tak isto,v kostiach ostane vsetko dobre.Moj ma rad aj krky,ci uz kuracie,alebo morcacie,povarim tak isto.
    #49564
    vlčiak
    Člen
    Ano ,tiež kupujem tie kuracie trupy velmi rad,nikdy som jej ine maso nekupil okrem tych kuracích trupov, ale teraz mi majka 001 poradila že možem to maso zamrazit na jeden dva dni a ze zlikviduje všetky bakterie ,takže teraz idem skusit dat tak,aj ked si myslim že BARF je zdravšie,prírodnejšie a ma viac vitamínov…:)
    #49542
    Môj osobný názor je veľmi podobný, ryža sice mojim psíkom veľmi chutí, no na ich jedálničku by som radšej uvítal obilniny a olivový olej by som nahradil orieškami, vajcia a mlieko sa predávajú velmi nekvalitné, tak iba ak domáce. A mleté skořápky mi prídu riadne ujeté, vápnik a fosfor dostanú z mlieka, resp. čerstvých syrov. Mäso výhradne surové, varením stráca minerály a kvalitu bielkovín.
    #49543
    Scylla
    Člen
    Ne každý pes je ochotný žrát syrové maso, někteří dávají přednost vařenému. Moji syrové raději, ale znám dost psů, kteří ho nejedí. Oříšky mohou psovi způsobit větry. Skořápky svým nemelu, ale dávám jim vejce celé a je na nich, jestli si skořápku vezmou – potřebují vápník – nebo jí nechají – mají ho dost.
    #49565
    katarina2
    Člen
    Aj môj psík má najradšej ľudskú stravu, aj keď ja som prevažne vegetarián a veľmi nesolím, lepšie povedané skoro vôbec a často jem surovú zeleninu, podobne aj môj pes a surové mäso som mu ešte nikdy nedala len varené, to je pravda, riadne uvarené, podľa vašich príkladov mu do budúcna len trochu obvarím, aby celkom nestratilo minerály a kosti teda vôbec, on problémy s častým zaplnením análnych vačkov, skoro každý mesiac by mu ich bolo treba vyprázdňovať , čistiť a som počula že to zpôsobujú aj kosti, takže sem-tam chrupavku ale kosti nie.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 16 až 28 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.