Ako dávkovať granule?

  • This topic has 2 hlasy and 1 odpoveď.
Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor
    Príspevky
  • #46935
    Black
    Člen
    Zdravím, chcela by som sa opýtať, ako často do dňa mám kŕmiť svojho pol ročného nemeckého ovčiaka. Raz do dňa dostáva plnú misu granúl a na raňajky mu dávam buď zvyšky z jedla a niekedy dostáva aj rožky rozmočené vo vode. Každý deň dostáva aj dve varené bravčové kosti… to len aby mal čo hrýzť. Vyzerá v pohode, no keď si ľahne, pripadá mi stále tlstý. Aj veterinár povedal, že je trošku prekŕmený. Ak viete, prosím vás poraďte mi, koľko veľa granúl mu mám dávať. Dávkujú sa podľa váhy? Ďakujem 🙂
    #50705
    Scylla
    Člen
    Půlroční štěně by mělo dostávat kvalitní krmení třikrát denně – doporučují chovatelé i naše dobrá paní doktorka. Záleží na tom, jaké granule mu dáváte. V jeho věku by to měly být granule pro štěníka středních nebo velkých plemen, bez konzervantů, barviv a soji. Granule z marketů jsou absolutně nevhodné, je to obarvený šrot, stejně jako pedigree a podobné značky granulí. Význam rohlíků rozmočených ve vodě pro psa nějak nechápu, jen mu to zaplácne žaludek, ztloustne, ale výživová hodnota vůbec žádná. Psovi bych nikdy nedala vařené kosti, pouze syrové. Pokud trváte na krmení granulemi, dávala bych mu granule třikrát denně, třeba zalité vývarem, k tomu nějakou tu kost na hlodání. Zbytky z lidského jídla bych mu nedávala určitě.
Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.