ako ho odnačiť behať za inými psami

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa ako ho odnačiť behať za inými psami

  • This topic has 12 hlasov and 18 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48050
    cucostrop
    Člen
    zdravím mám 8 mesačné šteňa husky+koker ,,, je veľmi hraví a dôverčivý . Nikomu nikdy neublížil a ani to nespravý tým som si istý ale ide o to že keď vydí iného psa tak sa ťahá za ním … ke´d je na volno niekde na lúke tak ho už nezavolám naspeť .. musí sa zoznámiť , najlepšie aj pohrať a potom sa vráti .. minule videl dva psi ako sa hrali a roztrhol obojok .. keď sa takto stretne z nejakým psom ktorý chce na neho zaútočiť ale je na vodítku tak okolo neho poskakuje a provokuje … myslí si že nová hra 😀 … ako ho naučiť aby sa neťahal hneď za inými psami a aby pekne poslúchol keď na neho zavolám … keď sme sami tak krásne poslúcha . vďaka za rady
    #56325
    heny
    Člen
    …no ja mam podobny problem so 4 mesacnym yorkom. ked je navolno, onucha psika ked ho zavolam hned pride….. okoloiducich si nevsima .
    ked je na voditku taha za inym havom, za kazdym okoloiducim by sa rozbehol, koli hre. brese na kocik, skateboard. preco je psik iny ked je na voditku a na volno? dufam niekto napise:)
    #56326
    majka001
    Člen
    to som si vsimla na mojom, tiez ked mal tak 7-8 mesiacov a tahal sa mi za inymi psami, ze na voditku je agresivnejsi – teda na napnutom voditku, ked ho drzim. Ked som mu voditko povolila, aby nemal pocit tahania, tak bol kludnejsi (to sa da s voditkom, ale na flexine pes v podstate taha vzdy, preto ich neodporucaju). Potvrdila mi to aj jedna psia psychologicka, u ktorej bol parkrat cez den v psej skolke, ze ked boli na vychadzke, stretli cudzieho psa, tak po nom chcel vybehnut, ale ked mu povolila voditko, tak bol kludny. Teraz ked sa za dakym taha, tak ho trosku myknem, nech netaha, aby som mohla ist s nim nie na napnutom voditku, a okrem toho mu hovorim nieco ako “vidis, aky pekny psik, dooobry Jack, netaha atd” – teda, pokial je ten druhy pes OK a nesteka ci nevrci uz na niekolko metrov od nas (vidno podla reakcie majitela, ci psa taha radsej prec alebo tiez ide k nam). Aj ked sa onuchavaju a moj by bol na napnutom voditku, tak by bol nervozny, takto stoji, vidim ze je v strehu, ale nevrci. Ale pokial ten druhy pes by chcel ho nakryvat-podmanit si, alebo ten druhy zacne po mojom vrcat a moj by po nom vybehol, alebo skratka moj by sa vrhol na druheho, v momente ho potiahnem a riadne vyhresim. Ale to je uz fakt malokedy. Ale pri stenati je normalne, ze ide za kazdym, a veci, po ktorych steka – s tymi ho treba zoznamit. Ja som naposledy poprosila robotnikov, ci mozem – a pekne krasne sme si onuchali furik, ktory dovtedy nepoznal, odvtedy po nom nestekol. Podobne aj barle. Na bicykle alebo bezcov bol odmala zvyknuty, ale minule sa rozbehol za jednou bezkynou (bola cela v ciernom, riadne vysolarkovana, asi sa jej zlakol) – tak to som ho riadne vyhresila, lebo bezcov uz pozna, a nema co bezat za ziadnymi, ani za nesympatickymi,..
    #56327
    heny
    Člen
    aha takze je to voditkom….ja som mu dala uz tak onuchat nakupny vozik , nakupnu tasku po ktorej skakal a zabralo to.s tymito 2 vecami uz problem neni:) ked je cudzi psik na druhej strane cesty tak alebo taha alebo sadne sleduje a knuci.ked je na nasej strane opytam sa majitela ci mojho mozem daz dole z voditka nech si ho ponucha.to som nespomenula ked tak ide k okoloiducemu a ten ho chce pohladkat( co je malokedy) tak sa tesi lahne na chrbatik necha sa pohladkat a ide sam prec. .musim s nim ist aj do centra kde je rusno a vela ludi to pomoze tiez nie?byvame v tichej lokalite. ale ine voditko urcite kupim majka diky za radu
    #56328
    cucostrop
    Člen
    No ten môj neni vôbec agresívny .. len sa chce strašne s každým psom hrať … keď je na volno tak utečie a môžem po ňom kričať kolko chcem .. ide sa proste hrať 😀 .. a na vodítku sa tiež ťahá za každým psom .. a vždy kôli hre 😀 .. chcem len aby neutekal za nimi aby som nemusel bežať cez celú lúku za ním 🙁
    #56329
    zuz
    Člen
    Bez od neho! Ked bezis za nim, chape to ako hru. Ked bezis prec, vzdaluje sa od neho ruka, co mu dava zrat, a to si sakra rozmysli:) Zavolaj ho, bez a neotacaj sa, on dobehne a vtedy ho pochval. Buduj podmieneny reflax, je to este stena.
    #56330
    mizu02
    Člen
    Aj ja mam taky isty problem . S tym , ze moj psik ked uvidi ineho uplne sa skrci a je napnuty ale nie na vsekych vybehne len na niektorych . Ale ja viem ze im nechce ublizit len sa s nimi hrat , vyzera to mozno hrozivo ked na nich vybehne ale tolen preto ze je to velky pes a neuvedomuje si aku ma silu .
    #56331
    moj je velmi kamaratsky a tiez beha niekedy musim ist za nim lebo by “kamosa” odprevadil az domov 😀 ale inak aj ja robim to ze bezim od neho prec a on si uvedomi ze ho tam necham tak ide zamnou a rozmysli si za kym pobezi 😀 pomaha to
    #56332
    cucostrop
    Člen
    no práveže pri mojom to nepomáha 😀 môžem odýsť aj navždy … pokial má kámoša na hranie tak ho nič iné nezaujíma … nič nezaberá takéto 🙁
    #56333
    erikinko
    Člen
    dobry den
    Mam nemeckeho ovciaka ma okolo 10 mesiacov a ked uvidi sliepky alebo nieake psi alebo nieco co ma kolesa vzdy za Tim uteka. Ak je v bude tak nato steka a trha sa ako ho to mam odnaucit a aky mu mam dat trest dakujem vopred …
    #56334
    sirko28
    Člen
    aj ja mam stym problem mam 5 mesacneho zlateho retrievera a ked vidi ineho cloveka tak by bol najradsej snim alebo so psom
    #56335
    wendy1
    Člen
    To je vekom. Upravi sa to ak bude starsi, velmi dobre to poznam ze chcela byt vsade len nie pri mne. Trpezlivost, ale snazit sa o privolanie aby bolo uspesne, mozno by som mala teraz stena na stopovacke ( skus prelistovat temy dozadu a vyskusaj ) aby to privolanie bolo 100%.
    #56336
    Pevne voditko je vzdy lepsie na ovladanie psika ako flexi. Aj male psiky sa naucia chodit na pevnom. A VZDY musi byt volne a hlavicka pri kolene (clenku). je to zaklad discipliny a znak autority vodcu. ak moze ist psik pred panom, pre psika je to signal, ze pan od neho nevyzaduje disciplinu a respekt a potom vznikaju kolizie pri stretavackach. Pred stretnutim psika treba usmernit trhnutim voditka a vyrusit z rozrusenia, aby sa k druhemu psikovi priblizil v podriadenej pozicii, na volnom voditku, uvolneny a pokojne sa kontaktovali. Staci, ze druhy psik nie je podriadeny a uz by mohlo prist k neprijemnemu stretu. Vtedy je lepsie psika ignorovat a pokojne ho obist. Ak je psik navolno, treba ho zavcasu privolat, ked je to este uskutocnitelne, pretoze neuspesna privolavacka je u stenata riskantna (nauci sa, ze nemusi prist). Psika treba zvykat na stretavanie ludi, bezcov, psikov, aby to nebolo pre neho az take nezvycajne a vzrusujuce. Cim viac skusenosti s tym, tym je psik pokojnejsi a ovladatelnejsi.
    A preco je psik na voditku iny ako navolno? Pretoze na voditku sa citi silnejsi, ma za sebou vodcu a patricne to vyuzije, ak ho vodca nevie usmernit. Ked je navolno, je ponechany sam na seba a musi sa spravat prirodzenejsie a opatrnejsie, aby si nieco neprivodil drzym a nepatricnym spravanim.
    #56337
    sirko28
    Člen
    dakujem za rady
    #56338
    Sue
    Člen
    ja mam problemy s mojou 2 a pol rocnou fenkou je dost silna a ked zbada psa tak vlecie celu rodinu za sebou takisto je to aj s ludmi kazdeho okolo iduceho musi onuchat a ked sa jej nepodari dostat k psovi alebo k ludom steka skuci je strasne nervozna a trha voditkom. uz sme skusali vsetko a naozaj by mi padla dobre nejaka rada
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.