Ako na to

  • This topic has 11 hlasov and 55 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 56 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55833
    zuz
    Člen
    Pchat cumak do mlaky patri do minuleho storocia…
    Okrem ineho mas yorka, tak sa priprav na to, ze ten maly “smrad” bude znackovat co sa da a kde sa da:)
    Obrn sa trpezlivostou, venci aj 10 denne, a ked ho vymaknes doma, ze zacina dvihat nohu, smar k nemu cokolvek, co bude po ruke. Kamoske nezabralo ani to, ze 6 rocneho yorkiho dala kastrovat a vydrhla dom. Aj ked menej, robi to stale. Asi je to druhova predispozicia, lebo skutocne poznam asi 5 yorkov, z toho 4 mocia kde sa da a to piate je fenka, ta je v poho.
    #55834
    heny
    Člen
    dakujem vam za rady . von chodime casto ca kazde 2-3 hodky. ked sa zobudi, berem ho na ruky( na rukach sa mi nevycikal:) ) ja pracujem v noci takze doobeda sa nehody najdu, nastastie len 1-2. . wendy k papaniu ma pristup stale, nie som zastancom krmenia ,,kedy mu ja dam,, moj prvy psik, tiez yorky bol tiez nauceny ze papal kedy chcel a nebol s tym problem.znama co ma hava(americky staford) mu dava raz za den vecer jest. mne je toho psa luto lebo cely den beha, po behani a vydani energie ma urcite hlad a on chudak sa moze najest az vecer:( co sa tyka cikania kazdy yorky je iny, prvy havo mi cural na noviny a ked zacal zdvihat labku sam od seba zacal vonku cikat. doma sa potom niikdy nevycikal. rockyho som nenaucila na noviny aj ked par ich ma po byte rozlozene.mi to je divne ze su dni ked je fakt taky zlaty, boli aj 2-3 dni ked doma sa ani jedna nehoda nestala!! a potom akoby mu preplo zase…. ale zase v 3 mesiacoch nemozem cakat zazraky:)) zvladneme to :))
    #55835
    wendy1
    Člen
    To mas fajn ze moze mat stale pristup ku jedlu. U mojej to nehrozi, lebo to by mala non-stop prazdnu misku a bola by tucna ako gula.:-) Ale tak ci tak aspon kym sa nenauci udrzat moc atd. v sebe by som mu davala jedlo 4 x denne a hned po jedle von. Tak by sa ti podla mna menej casto stali nehody. Ale 1-2 nehody je celkom ok. Ta znama co ma staforda by to mohla rozdelit na 2 krmne davky, tiez ju ale chapem ze nemoze mat stale pristup ku jedlu, kedze znamej stafordka by bola tiez gula keby to neregulovala. Trpezlivost ruze prinasa.:-)))
    #55836
    heny
    Člen
    tej ,,znamej,, je tazko daco vysvetlit…samo ze pes je hladny , tym padom jedlo kradne, neda pokoj pri jedle,.. ked som ju spoznala( je to vlastne sestra mojho priatela) , jej havo maval pravidelne hnacky !!!! ona blba mu davala rybi olej do granul lebo v telke videla ze je to dobre na srst. to ze jej pes trpel hnackami jej bolo fuk. som ju musela prehovorit aby s tym prestala ved ten psik sa trapi! ona ma psa len tak. knuci ze chce ist von, ale ona si radsej dopozerala serial. samozrejme ze pes sa v kupelni vycikal aj vykakal..som presla do inej temy ale takychto psov mi je fakt luto.. a takimto ludom pes do ruky nepatri..s rockym sa to urcite zlepsi, celu noc prespi, len to doobedie robi troska problem..uvidime ako to bude za mesiac..:)
    #55837
    majka001
    Člen
    je mi luto toho psika, neznasam ked si dakto zaobstara psa len na to, aby sa s nim mohol ukazat, ked sa mu to hodi. Minule ma tak nastvala nasa rodina – maju shi-tzu, beru ho so sebou na navstevy, je milacik rodiny, samozrejme papa kvalitne granulky, atd – ale vsetko mi to pripada len ako ukazovanie sa pred ostatnymi, co som pochopila, ked mi povedali: nenauc toho svojho chodit tak casto von, potom bude otravovat a ziadat to stale. Nas vydrzi aj do 12-tej na obed – tak maju psa, ktoremu netreba tolko vybehat ako mojmu, ale aj to sa im rano nechce 🙁 a este jasne ze kritizovali ze moj papa surovu stravu (lebo Royal canin, ktore papa ich pes, su najlepsie a najvyvazenejsie a to ja psovi nikdy takto nedam…), no a vrchol bol, ze ked som tam nebola, tak nasim vraveli, ze minam vela na psa – lebo som ho dala ockovat proti borelioze za 50e. No ale moj pes v parku chyti kliestov iste skor, ako ten ich pri kolecku okolo bloku alebo doma na gauci, a prvy rok som to nechcela podcenit. Pricom oni daju na svojho ovela viac, ked zratam o kolko viac ich vyjdu granule, samponiky, super oblecka, luxusny pelech. A take ze vziat ho so sebou na dovolenku, to im ani nenapadlo.
    A pritom si ani neuvedomuju, ze nerobia to najlepsie pre svojho psa, ale to najlepsie pre seba. A nakoniec ti, co robia pre psa co sa da, aby bol spokojny, su povazovani za blaznov, a ze ho rozmaznavaju…
    #55838
    heny
    Člen
    …bohuzial su ludia co maju hava na ukazovanie sa. ja som o prveho yorka prisla ked som sa rozisla s byvalym.ako pomstu za rozchod mi ho nechcel dat a hned si ho prepisal na seba.ale hned som vedela ked budu na to podmienky chcem zase yorka. nie koli ukazovaniu sa.je to super pocit ked vidis svohjo psika stastneho.pri behani, hadzani lopticky:) s poslednou vetou mas pravdu.ockovanie je urcite dolezitejsie , hlavne pre psika co je casto vonku, ako super oblecko. s toho ma radost majitel, nie psik no nie?bohuzial aj taky majitelia su:( ked som mala prveho psika tak napr pri dovce sme mysleli aj nanho.. isli sme do hor kde to bolo prenho raj na zemi:) taaak sa za ten tyzden vybehal.
    #55839
    wendy1
    Člen
    AKurat ma napadlo s tym rozchodom. Davali v spravach asi pred pol rokom, co jeden blazon hodil psika yorka o zem ( o stenu ?)a poslapal po nom, ak sa nemylim, lebo dievca sa s nim rozislo a bol to jej psik. Otras. Aspon ze tvoj – “jeho” psik nedopadol takto.
    #55840
    heny
    Člen
    jezis maria. jak keby ten pßik zato mohol:( moj sa ma dobre.. to so si na milion percent ista:)
    #55841
    wendy1
    Člen
    Tak hlavne ze psik sa ma dobre, aj ked muzska jesitnost tam bola.:-)
    #55842
    majka001
    Člen
    dakde som o tom citala, hodil o stenu civavu, a nic sa mu za to nestalo samozrejme… Ono pri rozchode by sa mal brat pes ako dieta, a co je prenho najlepsie… Ja napriklad by som kvoli priatelovej praci iste mala hafana u seba, a on by si ho braval cez volne dni (snad nehrozi ale:)) No poznam aj parik, ktory spolu byva, ON pritom vypisuje inej kocke, ako ma rad ju a nie svoju priatelku, ale ze sa s nou nemoze rozist kvoli psovi. Ja som myslela, ze si robi srandu, ale on to fakt asi mysli uprimne, ze pes by trpel, a preto zostava s nou. To mi ale pride uz trosku moc… Lebo ten pes by sa mal perfektne, ci uz s jednym alebo druhym v tomto pripade
    #55843
    heny
    Člen
    mas pravdu majka v pripade rozchodu by sa pes mal brat ako dieta….ale bohuzial zalezi aj na tom aky je ten rozchod, v mojom pripade nebol bohuzial prijemny. ja som stale chcela psika, ja som sa o nho starala, ja som ho vsetko naucila. byvaly vedel ako som bola naho naviazana. . ale ked som mu povedala ze sa s nim rozchadzam mi proste povedal ze na psika mozem zabudnut. . ako som spominala hned si ho prepisal na seba 🙁 po rozchode ma viac bolelo to ze som prisla o psika. 3 roky som ho mala…..teraz mam druheho a toho si od nikoho nenecham vziat !
    #55844
    Smallblot
    Člen
    Známa sa teraz rozišla s priateľom, mali spolu fenku weimarského stavača, bývali na dome spolu, teraz sa ona odsťahovala, on ju má cez týždeň na dome a ona si ju bráva na víkendy do bytu. 🙂 Ako dieťa, rozdelená opatera.
    #55845
    majka001
    Člen
    Takze vyslovene z trucu, nie len z lasky k psikovi, strasne a hnusne… Toto by dokazala maloktora zena urobit pri rozchode chlapovi, keby to bolo naopak. Bohuzial, az nakoniec clovek zisti, s kym mal tu cest (mne to trvalo 7 rokov, od 15-ky, takze celu mladost:( ). Ale aspon ze vies, ze hafan sa ma dobre, ze sa onho stara
    #55846
    heny
    Člen
    ….aj ja som s nim bola 7 rokov.od 19 do 26 rokov….. hej viem ze mu je dobre…asponze to..
    #55847
    kikaBB
    Člen
    Nuz je to vzdy smutne ked sa so svieratkami manipuluje takymto sposobom, alebo si zviera kupi clovek len na “producirovanie sa. :o(
    OTAZKA: ludia, chcem sa opytat … ked ma psik stolicu tvrdu tak to zozbierat nie je problem, ale co v pripade hnacky???
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 56 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.