Ako na to

  • This topic has 11 hlasov and 55 odpovedí.
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 46 až 56 (z celkového počtu 56 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55848
    heny
    Člen
    …no ja sa aj tak nieco pokusim pozbierat..
    aj koli tomu ze ked ta niekto vidi nemoze povedat ze si nepozbierala vykali po svojom psikovi…:)
    #55849
    wendy1
    Člen
    Ja to nerobim, ked ma hnacku tak sa snazim ist ku krikom na druhu stranu kde nie su brany a okna. Normalne vykaly pozbieram. Tuto temu sme preberali so psickarmi co zbieraju po svojich psikoch, zial stale je ich menej ako tich co nezbieraju. Zhodli sme sa na tom a oni tiez nezbieraju – teda neutieraju hnacku, kedze sa to neda pri noseni sackov. Dazd to zmyje.
    #55850
    Renatus
    Člen
    No…presne. Som sa minule marne snažila “upratať” tri “frcky” a ako si tak čupím v tej trávičke, presne oproti mojim očiam nasraté kilové “hovienko”!

    Nech sa páči!

    Ale ako hovoríte, snažím sa aspoň kvôli “sledovateľom” ! Ale ináč upratujem po mojom havinovi poctivo, pretože mne samej sa to protivý, keď je hocikde pohodený exkrement…Tfuj!

    #55851
    heny
    Člen
    …. ja som sa bola casto raz prechadzat so svagrinynym stafordom. … RAZ som ponom nepoupratovala a jedna pani ma chcela udat!!! ale je rozdiel upratat po yorkovi a stafordovi:((
    #55852
    majka001
    Člen
    ja tiez vzdy zbieram, z vlastneho presvedcenia, aj priatela som donutila, aj ked bol najprv nazoru ze Naco platim dan za psa, ked ani sacky nie su (nosime vlastne stale), kos je jeden na cely park… Tak ale zabral agrument, ze nepotrebujem aby ma ohovarali, a ze ak budeme mat deti tak sa mi nebude pacit ak nahodou pojdu do travy a tam ho… Takze ma dokaze nastvat, ked vidim jak tam psik tlaci a panicka sa tvari nenapadne ako kombajn v jahodach, ze to nie je jej pes (same sme boli v parku o 5:30). No a to ze ja tam vyberam z tej nepokosenej travy horko tazko daky bobek, a predomnou hovno velke jak tretina mojho psa – tiez trosku nervy no… Hnacka sa upratat neda, ale tak sa snazim daco nabrat do sacku, ako pise Renatus, kvoli sledovatelom…
    #55853
    Ja ucim plazenie uplne jednoducho, ale podla skusenosti nie vsetky psiky ho maju prirodzene rady:
    Najskor povel lahni, pravou rukou taham mlsku po zemi pred nufakom a hovorim povel plaz (alebo iny podla zelania), ked psik dviha zadok, jemne ho lavou rukou stlacim naspat k zemi a az po kusku plazenia mlsku aj dam. Cele opakujem nie dlhsie ako 5 minut a trenujem 2-3 razy za den. Za tyzden to ma psik urcite zvladnute, niektore aj skor. Treba byt trpezlivy. Na vychadzke sa da vyuzit lavicka v parku – na jednom konci ulozim psika do lahu s povelom cakaj, ja prejdem na jej druhu stranu a privolavam povelom plaz ku mne. Psik lavicku podplazi a je to vyborna zabava. Najlepsi povrch na trening na zaciatku je doma koberec alebo vonku trava – aby sa nesmykal.
    #55854
    kikaBB
    Člen
    Idem sa este poradit co nas trapi …
    1. cez den si psik nedovoli vyskocit na gauc, to si lahne na svoje miesto kde ma deku. No v noci spokojne spi na gauci. Ako na to???
    2.kupili sme kefku a pastu na zuby – ako na to od sameho zaciatku, privykat, spravny postup … ? Nas Hugo ma 8 mesiacov ( prosim o radu ako na to, nie komentare, ze sme to mali robit skor a pod :o)
    3.tip na nejake treningove video, nemam sancu na cvicak a na individndi trenera zas nemam financie :o( Takze som na to sama. Mam doma knizku “4 tydenni vychovny program pro psy” od Ophelia Nick – poznate?
    #55855
    Smallblot
    Člen
    Čo sa týka učenia, vyskúšajte si zaobstarať knižku “101 psích trikov”, sú tam podrobne popísané základné povely, až po tie náročnejšie.
    Čo sa týka učenia sa na umývanie zubov, ja mám YT, takže tam si ho dám cez nohu, prikážem mu sadnúť si, jednou rukou mu držím hlavu, aby sa nemykal, druhou umývam s kefkou zuby. Myslím, že každý si nájde v konečnom dôsledku nejaký ten svôj spôsob, na ktorý si zvykne on aj jeho hafan. Po umytí dám takú úplne maličký pamlsok, ktorý v podstate ani nežuje, ale len prehltne. Teraz sa mi už toľko nemyká, nehovorím, že drží, ale je to lepšie. A že sa to učíme už dobre dlho! Ja som začala s umývaním zubov v jeho asi 2 rokoch, takže keď vy začnete teraz v 8. mesiacoch, ste stále lepšia ;o)
    To s tým spaním na gauči… v tom vám ja neporadím, pretože tieto veci som osobne nikdy neriešila, náš Rony má 5 kíl, takže veľa miesta nezaberie, navyše mu vždy očistím labky pred spaním alebo po venčení aspoň navhlčeným uterákom. Možno je to zlé, ale nám to nevadí, zvykli sme si na takéto “súžitie”. Možno by Vám v tomto vedela poradiť Rhea. Myslím, že tu na fóre v nejakej téme niečo podobné spomínala, len teraz si nespomeniem v ktorej. Musíte pohľadať.
    #55856
    Renatus
    Člen
    K otázke č.1 – záleží, čo vlastne chcete.Ak chcete bezpodmienečný zákaz pobytu na gauči, tak dôsledne dať povel “dole” aj v noci…Psík nerozozná kedy áno, kedy nie…

    K otázke č.2 – ja som začala stouto aktuvitou, keď mal náš Hugo 5 rokov, postrate svojich dvoch predných zubov…Najprv sme sa s kefkou hrali…pastu očuchávali, olizovali…Ale myslím, že ma v tej chvíli, keď mu chcem umyť zuby, nenávidí…

    K otázke č.3 – je jedno podľa akej publikácie začnete niečo trénovať…ono je to vlastne celé o tom trénovaní, o čase, ktorý strávite s hafanom, o vlastnej trpezlivosti…a o psej chutu učiť sa…A absolútne dokonalé tieto aspekty nebudú nikdy….Hrajte sa, trénujte, s tým sa nič nepokazí.

    #55857
    kikaBB
    Člen
    A ako s tym gaucom? Vecer ked idem spat lezi na svojom pelechu, no rano ked pridem, tak je na gauci. Jasne, ze mu poviem razne fuj a dam ho dole. Mam chodit na namatkove “kontroly” v noci, ci ako? :o( No s tymi zubami nam to moc nejde. Nadseny nie je vobec. :o(
    #55858
    Renatus
    Člen
    K otázke č.1 – Cavalier je rátaný ako spoločenský psík, a teda je tam,kde jeho spoločnosť…Ak ho naozaj nechcete na gauči ani v noci, budete ho musieť systematicky “vyháňať aj v noci”…My toto neriešime, spí s nami…:-)
    K č.2 – hlavne nenásilne, hrou.Dajte mu najprv kefku, nech si očuchá , pohra sa s ňou, potom na ňu dajte trocha pasty…potom sa hrajte a pošúchajte mu trocha v papuľke…všetko pekne pomaly postupne…
    k č.3 – dobrá je aj 101 psích trikov…keby mal človek na to čas aspoň 15 minút denne, mali by sme super vychovaných havkov aj bez cvičáku…
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 46 až 56 (z celkového počtu 56 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.