bez vodzky

  • This topic has 4 hlasy and 30 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60582
    dobre dakujem
    #60597
    no tak to sa ešte namakáme :/ ona nevie byť kľudná, fakt iba ked ju už človek doma ignoruje, lebo má robotu alebo si chce konečne oddýchnuť…
    pohľadám si niečo o tom 🙂 dakujem
    #60583
    Nela2011
    Člen
    Môj hafan tiež ovláda povely, sadni, ľahni, daj packu, zostaň, popros a ku mne vie doma, ak vidí že mám maškrtku. Vonku na vôdzke poslúcha, otca poslúcha aj bez vôdzky, ale u mňa je to v tom, že ja mám strach ho pustiť, ešte som to neskúšala a preto ani neviem ako by reagoval, keby bol pustený. A o hotely neviem žiadnom, ja mám Billieho len pár mesiacov a nikde sme s ním ešte nestihli byť na dovolenke 🙂
    #60598
    nela pocuvaj kludne pusti psika bez vodzky chvilu bude utekat ale on sa od teba nevzdiali daleko a ak aj tak sa hned vratity len choj svojou cestou a on pojde za tebou.Ja som to tak skusil a neutiekol a ked som zasiel tak hned bol pri mne.
    #60584
    nela, tiež som sa bála, stále sa aj bojím na miestach kade chodia ľudia a psy, pretože viem, že by sa hned rozutekala za nimi, ale na tichom prestranstve hoci si odbehne aj 10 m, vždy sleduje, či sa na ňu dívam a či idem jej smerom alebo nie, a ked nie, tak letí za mnou 🙂
    #60599
    matus 🙂 to je fajn rada, lenže sa v pohode môže stať, že sa mu niečo viacej zapáči, zapracujú hormony a zvedavosť a môže ho zraziť auto….
    #60585
    Nela2011
    Člen
    Keď ja bývam na sídlisku a nie je tu také priestranstvo, kde by som s ním bola sama, ale dnes ma jeden pán prehovoril a pustila som Billieho, taký stres som mala … Najskôr sa mi rozutekal za takou malou, lebo bola na tej detskej motorke a postavil sa pred ňu a začal na ňu štekať 😀 Ale prišla som za ním ohlásila ho a pekne išiel späť, ale potom mu asi hrablo a ušiel mi tak trochu ďalej, ale našiel nejakú kosť s mäsom a tam som ho lapla, neviem či ju z takej diaľky zacítil, je to možné? Ale inak sa pekne hral predtým so psíkmi a bol poslušný, ale potom mu preplo trochu, ale nemala som ani maškrty, možno by ani neodbehol, keby ich mám …
    #60600
    Nela2011
    Člen
    Matuš, toto mi radil aj jeden pán, jeho psík bude mať 2 roky a tiež hovoril, že kľudne keď sa mu otočím chrbtom a pôjdem od neho preč, že príde za mnou, že aj pri hre ma stále on pozoruje (aj keď mne to tak neprišlo :D), ale že keď ho budem púšťať častejšie, malo by to byť lepšie, len on je ešte nevyjašený, nevybehaný a tak skúša, ale púšťam ho len na jednom priestranstve, kde sme tak vzdialenejší od cesty, lebo sa bojím, aby mi nevybehol a aby sa nestalo niečo zlé… ale ďakujem za radu, som rada, že to má niekto ďalší odskúšané a že to funguje (hlavne pri maltezákoch :))
    #60586
    wendy1
    Člen
    Vsimla som si ze s nim chces chodit aj na vystavy, cize chodzu pri nohe by si mal trenovat uz teraz, najlepsie bude ak pojdes na prvu vystavu ako divak aj s hafanom, aby si navykol na ruch, vela ludi, pachov, psikov,… Bolo by dobre ak by si vystihol kruh kde posudzuju maltezakov, mysli ze to je maltez co mas a tam pozoroval ako ostatni predvadzaju svoje psy v kruhu, pripadne sa pytaj priamo chovatelov na mieste, co Ta bude zaujimat. Hlavne trpezlivost a takito je dobre cim skor zacat trenovat vystavny postoj, ten Ti tiez urcite ukazu. Nikdy nekric po nom ( musi mat radost y toho, maskrty do vrecka a trenuj )ak ho to budes ucit, radsej po menej, len minutku, dve najprv a potom postupne predlzuj cas.
    #60601
    a moj psik reaguje na to,ked mu poviem:pozri co ti dam .hned je pri mne tak hovor aj svojmu psikovi a ked pride tak mu daj pamlsku.on si na to zvikne rychlo
    #60587
    kto?
    #60602
    Nela2011
    Člen
    Na to je už môj naučený, stačí povedať slovo NA 😀 len jeden čas som pri sebe nenosila vonku pamlsky, a práve vtedy som tiež nemala…
    #60603
    momu aj ked poviem ale pamlsku mu nedam
    #60588
    wendy, a nebývajú aj výstavy kríženčekov? 😀
    vždy ked ideme niekam, ja som z nej hotová ako so mnou zametá, hoci sa ju snažím mravniť a ľudia ma zarážajú hláškami: aký krásny psík a nevedia z nej oči pustiť 🙂 ona tak trochu vypadá ako krava milka, ale v konečnom dôsledku je veľmi rozkošná :))))
    #60590
    Nela, typické správanie, čiastočne ťa počúva, ale zvedavosť je silnejšia, časom ked sa ukludní a nepoľavíš vo výchove, tak to bude super 😉
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.