Brechanie.

  • This topic has 3 hlasy and 5 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48737
    katarina2
    Člen
    Môj pes často breše, hlavne keď je vonku vo voliere, na každého koho vidí aj koho nevidí. Chodím von popozerať na koho to breše tak neúnavne a nevidím nikoho. Darmo ho vyhreším aby prestal, na tú chvilku stíchne a odbehne sa hrať , no o chvilku stále a takto to ide skoro celý deň, keď je na dvore. Mne to nevadí, len suseda sa ponosuje, že to sa už nedá vydržať, no ale kvôli nej ho tiež nemôžem celý deň v dome držať, hlavne vtedy keď je vonku príjemne?! Bol dosť domácim väzňom skoro mesiac keď sme mali vyše30 a skoro až 40 stupňové horúčavy, vtedy sme chodili von len ráno a večer, a teraz keď už konečne trochu ochladlo aj popršalo nech si užije slobody! No aj si ju užíva – svojím spôsobom, breše na všetko čo vidí a susedu to vytáča, vyvoláva mi na mobil aby som si s ním urobila poriadok lebo sa bude sťažovať – ona si svojich v dome priviaže o nohu stola a musia čušať keď ona oddychuje alebo pozerá telku – kto tu týra psa??? Dnes som si už konečne dovolila aj ja po dlhom čase trochu “vyraziť” – na bicykli na návštevu k sestre, predtým som ho ale poriadne vyvenčila, poprechádzali sme sa trochu dlhšie ako zvykneme, nech má pokoj a potom som ho nechala na dvore vo voliere, bolo príjemne reku vydrží, kým sa do hodinky vrátim – idem si trochu na návštevu k sestre. Ešte som tam riadne ani nedošla, už mi začala suseda vyvolávať na mobil že môj pes breše v kuse nech sa čím skôr vrátim nech som kde som – povedala som jej že musí vydržať nech si breše, veď je pes!!! Ale už som sa napálila už som aj tak nevedela u sestry v kľude obsedieť a hneď som sa vrátila. Je toto možné?! – tak ja mám domáce väzenie kvôli tomu že pes breše a susedu to štve!!! – čo by ste robili na mojom mieste?
    #62735
    Katka, práve preto že je to PES si myslím, že by si mala zmeniť tvoje vnímanie 🙂 presne si sa vyjadrila, tvoj pes breše lebo je pes, hoci súsatavné štekanie by každého štvalo, dokonca aj mňa, preto od mala učím Engee, resp. ju usmerňujem aby veľmi nebrechala a ani nebreše ked niekoho počuje, len vtedy ked si niečo vyprosuje (napr. ona sa chce hrať so psom a ja jej to nechcem dovoliť) alebo pri hre, pri trikoch atd ale to len raz či dvakrát, potom ju vyhreším, že sa to nesmie
    #62736
    katarina2
    Člen
    Veď preto som ja psa ani nechcela, lebo ja už so psom mám skúsenosti – ak tak fenku, viem že sú kľudnejšie a poslušnejšie, teda ľahšie zvládnuteľné, ale čo už? Psíka chcel vnúčik, dcérka mu vyhovela na keď ho už mali zistili že to nestíhajú a keď som tam bola a videla ako ten psík trpí som ho vzala k sebe. Ja som to vedela že si šijem na seba búdu, ale mi to nedalo, nechať tam psíka skuvíňať celé dni samotného + opozdená výchova po roku čo tam bol mi dáva zabrať, ale napriek tom,u sme toho dokázali dosť. Za to brechanie mi veterinár povedal, že je to u psa normálne a mne osobne to ani nevadí, mám veľký dvor a on voliéru, len suseda sa sťažuje, takže sme sa už za psíka dosť často pochytili. Vyhráža sa mi že zavolá na ochranu zvierat – neviem čo môže dosiahnúť asi veľké nič. Ja som v rámci svojich možností už urobila opatrenia, viac nemôžem, to skôr ja by som ju mohla udať čo ona so svojimi psami robí, ale ma to nemusí zaujímať sú to jej psi – nech si ich priväzuje k nohe stola, lenže zase z hľadiska tých psov a zo súcitu k nim by som aj mohla, veď to je týranie, tie psi nemajú slobodu a drží ich ako prasce vykŕmi odpadkami z kuchyne a po čase keď ochorejú a prídu problémy miesto liečby ich dá utratiť – už tu má tretiu dvojicu psov, len za 10 rokov ako sme susedia a ja to tu vidím a je mi z toho zle – chúďatká čo sa dostanú pod jej ruku…
    #62737
    nech sa suseda stará o svoje psy, ako píšeš, tak sa ani o tie nevie správne postarať, ked ich musí privezovať… snaž sa ho korigovať v tomto smere, ked ti aj vet povedal, že pre psy je to prirodzené, neviem prečo by sa mal teda veľmi obmedzovať, samozrejme ak to už neprekračuje medze, trénuj ho trochu na povel dosť, ked je to už nepríjemné brechanie a uvidíš, či to pomôže
    #62738
    heny
    Člen
    on steka z nejakeho dovodu.. podla mna normalne to neni aby neustale stekal.mozno steka lebo sa nudi ked nie si doma .. odnaucit sa to urcite da. na to je expert Rhea Silvia 🙂
    #62739
    katarina2
    Člen
    Ved určite brechá z nudy ja to viem, on je poľovnícky pes – teda pôvodom, aj keď ho prispôsobujeme za domáceho maznáčika jeho pudy sa úplne udusiť nedajú- on by potreboval ísť na lov do lesa s poľovníkmi na niekoľko hodín, až potom by doma kľudne sedel a je ešte mladý, plná energie – ja by som si pre seba nevybrala túto rasu, to si vybrali nerozumne deti a ešte nakoniec nemali na neho ani toľko času čo teraz má tu u mňa. V porovnaní s tým čo mal a má je to nebo a zem, ale aj tak ja viem, že by toho potreboval viac. Nestačí byť vonku vo voliere na vzduchu aj na prechádzky chodíme, ale nie na dlho, aj to je pravda, to som už predtým popísala prečo – je ťažko zvládnuteľný, ťahá ako kôň, nepočúva, vyčerpáva ma, takže máme sa ešte čo učiť aby sa trochu skľudnil. Keď som doma to jeho brechanie ešte viem korigovať, aj doma sa mu venujem koľko môžem, ak by sme aj nešli na prechádzku hráme sa na dvore, horšie je to, keď musím odísť a nechám ho na dvore vo voliere samého, vtedy breše o dušu – neviem síce ako dlho, možno aj suseda preháňa – mala by som to nahrať kým som preč:)D
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.