Cesta autom

  • This topic has 3 hlasy and 2 odpovede.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #47130
    Shizuru
    Člen
    Dobrý deň, potrebovala by som poradit. Mám doma yorkshirského terriéra starého približne rok. Je inteligentný, takže sa hravo učí základné povely. No neviem ho naučiť na cestu autom. Skúšala som všetko možné, jeho obľúbený vankúšik, odmeny keď bol čo i len sekundu pokojný(no odmieta v aute jesť aj piť), no nič nepomáha. Nevidno na ňom známky strachu. Je skôr hysterický, nervózny. Skúšam ho voziť na krátke vzdialenosti, aby si privykol, ale nepomaha to. prosím poraďte
    #51525
    Scylla
    Člen
    Vozila bych ho právě na delší vzdálenosti. Tak, aby pro něj auto bylo místo klidu, tepla a odpočinku. Mám velké psy a jezdíme velmi často, dá se říct nejméně jednou týdně, na různé akce a výlety. Často v autě spíme. Dojedeme tam, kde se dá dobře vyběhat, plavat,hrát si, nebo na nějakou psí akci. Když jsou psi unavení, uběhaní, mokří a spokojení, dojdeme k autu, odkud vytáhnu pití, krmení, suché deky a tak dále. Skočí do auta, zalehnou a spí – je tam klid, teplo, místo k odpočinku.
    Fenka mi hodně v autě nervila a zvracela, ale asi za dva měsíce takového režimu auto začala mít ráda. Auto znamená, že se jede za zábavou. Mám několik dní u sebe staršího nalezence, už také do auta nastupuje dobrovolně.
    #51526
    zuz
    Člen
    Nepises ako ho a kde ho vozis. Ci na sedadle vpredu, vzadu, v kufri alebo pod sedadlom. Yorkshire je spolocenske plemeno, ktore chce byt pri vsetkom:) Takze pod sedadlom alebo v kufri, kde nema prehlad, sa mu nemusi pacit. Dalej neviem, ci je priputany – existuju bezpecnostne pasy pre psy, po chvilke zistia, ze sa nemusia citit neisto, ked zabrzdis.
    Pises, ze psik ma 1 rok. To sa doteraz nevozil? Alebo ma nejaku negativnu skusenost?
    Moji psy napriklad zacnu knucat, zistila som vsak, ze od vzrusenia, ked nabehneme na nejaku znamu trasu a oni sa uz tesia do ciela.
    Prikladam stranku, kde si mozes pozriet sposob prepray malych plemien, aby nemali z cesty stres.
    http://www.petautosafety.com/safety-pet-travel-seats
Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.