cestovanie

  • This topic has 4 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #47134
    argo
    Člen
    dobry den, ja by som sa chcela spytat ako cestujete so svojim psikom. pretoze moj pes strasne nerad cestuje , place uplne pobehuje vsade.. ked som mu kupila klietku tak ani to nepomohlo. stale sa strasne boji co mam spravit?
    #51530
    viera
    Člen
    Naša fenka spočiatku tiež pobehovala, ale zistila som, že ak jej zastavíme po krátkej chvíli auto a ona môže ísť na “vecko”, hneď je v pohode. Ľahne si a leží. Naozaj sa mi to osvedčilo. Tiež som ju spočiatku nemohla udržať, bála sa cestovania a teraz je prvá pri dverách auta. Skúste to. Možno to pomôže aj Vášmu psíkovi.
    #51531
    Berte ho často na veľmi krátke cesty, nikdy nie na také, ktoré by bez prestávky neznieslo. Pre niektoré šteniatka je to cesta na koniec ulice a späť. Postupné predlžovanie cesty vám síce na začiatku zaberie dosť času, ale nakoniec sa vám to vyplatí, pretože si vychováte psa, ktorý cestuje bez problémov a môže s vami všade. Šteniatko treba umiestniť tak, aby nevidelo von (napr. aj priviazať,alebo dať ho dolu na podlahu auta) tak, sa naučí, že v aute sa má sedieť potichu a odpočívať, nie sa zabávať štekaním na veci vonku. S pozdravom Adamovičová
    #51532
    Scylla
    Člen
    Já bych štěníka před cestou nekrmila, došla s ním na procházku, aby bylo spokojeně unavené a chtělo se mu spát. V klidu a v pohodě ho pak naložila do auta a jela. Klidně i na dlouhou cestu. Nejméně každou hodinu bych udělala přestávku na další procházku a na vyvenčení, napití, hru. Venčit zásadně na vodítku – jste v neznámém prostředí. Na konci cesty by mělo být něco, co se pejskovi bude moc líbit – jiní psi, zajímavá hra, čuchání, koupání, prostě cesta autem znamená přiblížení se něčemu, co je příjemné. Nikdy jsem pejsky neumístila na podlahu ani nepřivazovala. Mám je zajištěné dělící přepážkou, aby nemoli lézt do řízení. Dodržuju v autě přiměřenou teplotu. S počtem naježděných kilometrů si pejsek zvyká.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.