cika do postele

  • This topic has 10 hlasov and 40 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 41 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59056
    wendy1
    Člen
    ako dlho si v praci? Tych par nehod prezijes ak mu nechas napr. pocas Tvojej nepritomnosti k dispozicii len chodbu. Ak bude starsi tak dlhsie vydrzi.
    #59057
    zavisla2
    Člen
    V praci som poobede normalne 8 hod. Horsie je ze byvam v malom byte,lepsie povedane v malickom byte a nemam moznost ho takto zavriet napr na chodbu..ale je naozaj neprijemne ,ked kaka..lebo kaka pod postel..:-(
    #59058
    wendy1
    Člen
    tak tam daj zaterasu, aby bol len na chodbe. Skus porozmyslat.
    #59072
    Denny
    Člen
    Presne tak ako píšeš, každý YT je strašný čert, teda od nás, čo majú známe YT, tak ich vôbec nepočúvajú a to s nimi chodili na rôzne cvičné kurzy, dokonca k jednej chodila pol roka jedna cvičiteľka z Bratislavy. Dala zato nemalé peniaze. Chvíľku pes počúval, potom prestal a teraz nanňho môže kričať koľko chce, on ju ignoruje. Ja už fakt neviem, lebo ten môj neposlúcha vôbec, síce ho mám doma iba 2 mesiace, no ja už nemám nato nervy. Dnes som mu 2x capla po riti, no ani to ho netankovalo. Nič nepomáha. 2 mesiace som k nemu mala prístup a výchovu, ako mi radili odborníci. Žiaden krik, zvýšený hlas, privolanie na pamlsky, odmeny, pochvalu, striedanie odmien a pochvál, a teraz? Kričím naňho, lebo som ho pustila na dvor a 4x som preňho musela ísť, ani raz nepočúvol. A to som kričala najprv pekne, potom už zvýšený hlas a to kašlal už úplne. Ja už nato nemám fakt nervy. Doma čo máme fenky, tie poslúchajú na slovo a nikdy som na nich nemusela zvyšovať hlas. Tento YT, čo mám doma je totálne sebavedomý pes, ignoruje všetkých. A keď ho vyhreším, hneď sa vtiera, hneď na vyhrešenie ako keby zabudne.
    #59059
    Smallblot
    Člen
    Haha Heny, veru aj mňa si pobavila s tým stanovaním :o)

    Rony nechce ráno chodievať von absolútne. Keďže ráno vstávame skoro do práce, von chodievame prvýkrát už okolo 6:15. Samozrejme ale v tej teplej posteli je tak dobréééé, takže ho musím zobrať na ruky, zniesť ku dverám, obliecť a šups von. Aj keď sa mu na začiatku nechce, lebo ráno u nás bolo tento týždeň aj -15°C, tak po polhodine, čo som omrznutá nakomplet, Ronko si veselo skacká a potom pred domom pozerá na mňa pohľadom “Akože ty chceš ísť už domov? Teraz? Keď sa mi to tak začalo páčiť?” 🙂

    #59073
    zavisla2
    Člen
    To posledne s tym vtieranim je super:-) moj to tiez robi..urobi nieco zle,poviem mu fuj..robi to zasa..zasa..a potom ked sa nahnevam ihned pribehne a zacne ma celu oblizovat:-)a potom zasa zacne vyvadzat:-)
    #59060
    zavisla2
    Člen
    Chris uz do postele necika:-)aspon to uz dlho tam nevycikal..prisiel na to nejako sam..tak sa velmi tesim:-)
    #59074
    Denny
    Člen
    Práve, ja som robila chybu i v tom, že keď som ho vyhrešila a on sa začal vtierať, tak som mu to hneď prepáčila a znova som sa mu venovala. Teraz už som fakt vytočená a nemienim mu to len tak odpustiť, nech sa i on troška trápi 🙂
    A keď Ťa tvoj nepočúvne, čo robíš?
    #59061
    Denny
    Člen
    Zavisla,

    ono je to s tými šteniatkami fakt zložité. Ja som chcela tiež malinké šteniatko, ale vedela som, že nebudem mať čas ho učiť základným návykom ako cikanie vonku atď.
    A mám síce už 9- mesačného YT, ale tiež si občas cvkne na chodbu a chápem Ťa, aké je to nepríjemné. Teda mne je, lebo prídem domov a niekde mliačka a tam a tam. Len som s handrou behala a umývala 🙁 Teraz už s ním chodím každé 3 hodinky von, tak sa učí ako keby od začiatku, kedže ho mám iba 2 mesiace. A keď bol pred 2 týždňami chorý, čo mal zápal moč. mechúra, tak sa mi ale po 3x vycikal na sedačku, na ktorej bola našťastie vtedy deka, cez ktorú to nepresiaklo. A vycikal sa preto, lebo to neudržal, ale už z toho Ťa chápem, že si rada, že sa sám naučil necikať Ti na tú posteľ. A ako je to? Spáva s tebou teda stále v posteli,či?

    #59062
    zavisla2
    Člen
    Denny mas pravdu,ze je to velmi neprijmne,ked sa niekde vycika..ja este obcas s tou handrou pobehujem..ale ak sa vycika na dlazku to sa este da..ale ked som spala a vycikal sa mi vedla hlavy..juj..tak to ma vyviedlo..v posteli spava stale somnou..:-( ale nejako sa posnazim odnaucit ho..aj ked je to tazke..lebo vzdy ked mu nedovolim na tu postel ist,steka!!nauveritelne..bojim sa ze to zacne susedom vadit:-(
    #59075
    Nela2011
    Člen
    Tak ja môjho pre istotu ani vonku nepúšťam na voľno, ja nemám na to odvahu, viem, že by neprišiel, ešte s ním nemám dobre natrénovaný povel ku mne a preto nechcem riskovať. Otec keď s ním ide, on ho pustí si aj pobehať, lenže on má pred chlapmi u nás doma rešpekt, ale raz otec prišiel s tým, že ho nevedel chytiť 😀 Najskôr to chcem s ním poriadne doma natrénovať, a potom budeme skúšať aj vonku, aj keď ja sa budem toho vždy báť, že mi zdrhne. A Denny, neboj, to aj môj tak vystrája, tiež mu musím koľkokrát capnúť trochu po riti, potom sa líška, a dnes som mu musela capnúť vonku, lebo čo tam je pre vtáky (alebo neviem pre koho, ale je neskutočné čo všetko ľudia povyhadzujú z okien a balkónov) to mi ide žrať, poviem fuj a potiahnem ho a on sa tam suverénne vráti, tak dostal trošku po prdelke, a hneď slušne cupital pri mne 😀 K tým beťárom, s jedným pánom som sa vonku rozprávala, on má maltezáka, a hovoril mi, že na nejakom programe o zvieratách (pravdepodobne Animal planet) bol nejaký dokument o psoch, kde mali nejaké kamery a sledovali, že kt. rasa psov robí najväčší neporiadok, keď sú sami doma, no a vyhrali to práve maltezáci 😀 Ale YT sú tiež pekné čertiská čo viem 😀 A presne to, čo si písala robí moja mama, že ho vyhreší a hneď ide za ním, aj keď ona ho ani vyhrešiť nevie, ale stačí keď ho vyhreší niekto iný a ona ho ide hneď ľutovať, to ma vie tak vytočiť 😀
    #59063
    Nela2011
    Člen
    zavisla, ty máš ako starého psíka?
    #59076
    geppy
    Člen
    Baby mna ta moja doma pocuva…ku mne,vyskoc,sadni…hocico (ma 11-mesiacov)…a vonku este tak moc nie aj ked navolno ju nechavam len na luke zo psami ked sa hraju…inac nie….lebo viem ze to este nemame dobre zvladnute, totizto moja je dost blazniva a kazdeho chce zdravit…takze vonku si ma ani moc nevsima…aj ked som si vsimla ze v poslednej dobe uz zacina…ked sa hra z nejakym psom tak obcas kumne pribehne a sadne si ako keby sa uistovala ci som tam…aj ked zavolam tak sa otoci ale ked poviem ,,pod sem,, tak este nepride a ked pride tak len kukne namna a zas pali za kamosom…su dolezitejsi psi kamarati:)))
    #59077
    Nela2011
    Člen
    Geppy doma ma môj počúva tiež, ale vonku akoby som bola duch, žije si svoj svet 😀 Presne, ako za cudzími ľuďmi mi už tak nechodí, ale za psami hej, to naňho vtedy nezaberá nič. Ale keď sa oteplí zoberiem von pamlsky a už aj ideme trénovať :))
    #59064
    Denny
    Člen
    Práve to je ďalšia nevýhoda bytu, že niektorým susedom štekot psíka môže vadiť 🙁
    Ja sa to tiež budem snažiť odnaučiť alebo ho budem učiť aspoň pri tých nohách 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 41 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.