cika doma :(

  • This topic has 11 hlasov and 23 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48587
    shif6
    Člen
    ahojte viete mi poradit moj maly neposlusnik sa rozhodol ze zacne cikavat doma:( maly sme ho nauceneho aby cikal vonku alebo v jeho vyhradenom mieste ale momentalne posledne dni cikava kade tade sice cika aj vonku ale aj po celom byte a u neho v jeho mieste nechce skor tie noviny co tam ma roztrha viete mi poradit ako ho od toho odnaucit
    #60541
    geppy
    Člen
    a mozem vediet kolko mu je?? Mozno ze je len v puberte a skusa vasu trpezlivost…
    #60542
    shif6
    Člen
    koniec 5 mesiaca 11.4 bude mat 6 mesicov
    #60543
    Smallblot
    Člen
    No ako píše Geppy, môže skúšať, takže pristupovať k nemu ako keď bol šteňa, keď ho načapáte, tak povedať Fuj! alebo nesmieš! a okamžite ísť s ním von, to isté po zobudení, papaní, hre… ako pri šteňati. Ako často s ním teraz chodievate von? Možno by som aj vychádzky dala častejšie. Možno mal hygienu zvládnutú, ale asi nie ešte 100%.
    #60544
    heny
    Člen
    sestra ma rovnaky problem s jej 7 mes, vonku ho pochvali , aj psik sa tesi, ale obcas sa stane nehoda… niekedy aj 2 tyzdne je vse ok, a potom zase cikne doma… ma to iste robit co ste radili shif6 ze ?
    #60545
    Smallblot
    Člen
    jj, Rony sa učil dosť dlho cikaniu vonku, v 7 mesiacoch mával nehody ešte pomerne často, dokonca ocvrkal vnútri veci ešte aj vo veku okolo 1 roka, aj keď to bolo poslednýkrát myslím a predtým nehody nemal už pomerne dosť dlho. Takže z času na čas sa môže stať. Len to tomu havkovi stále treba vštepovať do tej hlavenky 🙂
    #60546
    heny
    Člen
    no tak mi sme potom dobre zvladli cikanie..
    hej segra je doma je na materskej, byva na dedine-psik je v dome, chodi s nim pravidelne von.som jej radila ako to treba, samozrejme kazdy psik je iny, niektory ma zvladnutu hygienu na 100% skor, iny neskor….
    #60547
    zavisla2
    Člen
    Moj je nauceny cikat doma na odlozku..naucil sa to pekne, sice obcas sa mu stane nehoda, ale to nevadi.Chcela som sa opytat. chodime sa hrat k jednej znamej ktora ma civavku (su to najlepsi kamarati). christopher sa vzdy u nich niekde vycika:( aj u svokry 🙁 da sa to nejako odnaucit?? aby necikal u inych v dome?? dakujem
    945468_329985880460968_531726171_n.jpg
    #60548
    heny
    Člen
    to je ta nevyhoda ucenia cikat doma ! mali ste hned ucit cikat vonku, nic take by sa nestavalo…
    neviem ci sa to da odnaucit, kedze je nauceny cikat v byte, a on to berie tak ze v hocijakom byte sa moze vycikat….
    hadam vam niekto poradi….
    #60549
    závislá, christofer ej ešte mladý, dá sa ho to odnaučiť, moja Engee bohužiaľ, tiež sme ju učili najprv cikať doma na podložku, teda na jedno miesto, doteraz tam cikáva v noci a ked nie sme doma, ale ako náhle som doma, lietam s nou každú chvíľu cikať vonka, môj problém je, že ona ciká dosť často, každú hodinu, hodinu a pol čo sa nám už nezdá v poriadku a stále len toto sledovať či chce cikať je nanič, takže ideme s nou kvoli tomuto k vetovi…
    ešte k tvojej situácii, určite ej teda v tom problém, že cikáva doma, ale Engee tiež ciká kade tade ked som u našich v LC, hoci s nou chodim aj vonka,,, takže chce to cvičenie a sledovanie, či nechce cikať a začať ju venčiť vonka… čo najviac ak sa ti dá
    #60550
    zutyka
    Člen
    chcela by som aj ja poprosiť o radu. Máme skoro 2 ročného yorkshira, ktorý ciká vonku. Občasné mláčky v byte by som prehliadla, veď máme plávajúcu podlahu tak to utriem, ale to nerobí. Náš problém je však v tom, že on občas ciká dcére do postele a s tým problém mám. Keď sa jej vycikal na paplón oprala a vyvoňala som ho. Keď sa prvýkrát vycikal na matrac, tak sme ho vysušili, vyvoňali a otočili. Potom sa jej tam vycikal znovu, tak sme vymenili matrac za nový. Teraz sa tam vycikal znova. Ja sa pýtam ako odstránim tech pach s nového matraca, čím to postriekať? Alebo mám stále kupovať nový keď sa tam vyciká? Ako to toho psa odnaučiť aby tam necikával? Ďakujem za radu.
    #60551
    Je to už starší psík, nie šteňa tak si myslím, že sa to dá chápať ako prejav dominancie, kedže posteľ človeka je to najvyšie pre psa čo mu človek môže poskytnúť; samozrejme ho treba vždy vyhrešiť ked ho pri tom pristihnete, zaraziť to, zakaždým a bez výnimky, inak to bude pokračovať…
    #60552
    Smallblot
    Člen
    V tomto prípade, ak robí potrebu vyslovene len na tú jednu posteľ, tak by som mu zakázala tam chodiť. Bude to chvíľku trvať, naučiť ho, že na tú posteľ už nesmie, ale mohlo by to pomôcť.
    #60553
    Evia
    Člen
    Dobrý deň. Chcela by som sa Vás spýtať, či ste tento Váš problém už vyriešili a ako. Ja mám doma už skoro 4-mesačného psíka a robí presne toto isté. Ja už naozaj neviem, čo s ním mám robiť… Ďakujem
    #60554
    katarina2
    Člen
    Do tých šiestich mesiacov sa to iste naučí, len treba trpezlivosť, výnimočne to môže trvať aj dlhšie, každý psík je iný, ale naučí sa len trpezlivo ho vodiť von vždy v čase keď už viete že zvykne cikať, obyčajne to býva hneď po prebudení, po jedle, po pití a pod. A vonku ho za to výdatne pochváliť a dnu zase vyhanbiť že fuj, to si mal urobiť vonku, aj ho vyniesť a povedať tu cikať a pod. Už ako ste navyknutá s ním komunikovať. Každý máme iné zvyky ale psík si ich skôr či neskôr osvojí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.