cika doma :(

  • This topic has 11 hlasov and 23 odpovedí.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60555
    Anka11
    Člen
    Ahojte, mame psika z utulku, je to krizenec juck russella, sucka. Mala by mat 6. mesiacov. Bola naucena chodit cikat von ale teraz asi posledne dva tyzdne sa jej nieco stalo a cika pri vchodovych dvera, ked ich uz pomaly otvaram a chcem ju ist vyvencit. A dnes ma nasledovala do spalne, vyskocila na postel a hned sa pocikala. To so zostala chvilu v soku ale hned som reagovala, zobrala som ju z postele, povedala fuj a isla s nou von. No von uz na zachode nebola. Tak som sa vratila a zatvorila som ju do jej klietky a isla poupratovat. Na zachod sa vobec nepyta, jednoducho vie ze po kazdom jedle sa ide von. Ale ona sa pocika vacsinou po veceri a este o jedenastej – dvanastej vecer ideme von a vtedy a to pred odchodom. Neverim ze nemoze vydrzat. Prosim poradte mi, nerozumiem tomu a som zufala. Len skusa? Ale ta postel, to bolo naschval :(dopredu vam dakujem
    #60556
    heny
    Člen
    Niektorym psikom trva dlhsie kym sa naucia pekne vonku cikat.
    Ak su vylucene zdravotne problemy, tak by som ju po kazdej hre,jedle, alebo vtedy ked vies ze musi,zobrala na ruky a utekala s nou von…ked sa vycika ju vychvalila popr odmenila.ak ju prichytis skriknut nie,fuj popr vankus po nej hodit.alebo nieco ine co ju nezrani….

    Moj sa naucil v 5tich mes pekne vonku cikat,ale predtym sa stalo ze dva tyzdne bolo vsetko ok a potom nehoda….Ja som to ale nijak neriesila.upravilo sa to same….

    #60557
    Anka11
    Člen
    Takze postupovat jednoducho stale tak ako ked sa stale uci hygienickym navykom. Praveze sme ju stale za to odmenovali a zacala to robit aj v dome. Tak sme si mysleli ze to kvoli tomu a preto ju uz len poriadne vychvalime. Zdravotne problemy su vylucene lebo necika casto. Rozmyslala som aj nad tym ze to jeurcity sposob trucovania, kedze je v tej puberte. Len mi robi starosti aj to ze sa nepyta vonku. Je to v poriadku, tiez to pride casom alebo jednoducho to mam ustriehnut len ja? Dakujem vam 🙂
    #60558
    heny
    Člen
    Na pubertu je podla mna skoro v 6tich mes…ak je zdravotne ok si myslim ze je to len este nezvladnuta hygiena…
    Moj sa nikdy nepytal von….! Doteraz sa nepyta.

    Ako som predtym pisala,nikdy som neriesila nehody,a vonku som nechvalila…

    Su rozne sposoby ucenia….Chvalit,hresit, alebo len hresit,alebo nic nekomentovat…

    Skus jeden tyzden tak, druhy onak, uvidis co na nu plati:)

    Mozno fenkam to dlhsie trva ako psikom,to neviem.,kedze mam psika….
    A kazdy psik je iny, niektori sa ucia rychlo, niektorym to trva dlhsie….
    Takze nezufaj:)
    Ale na tvojom mieste by som asi skusila ignorovaciu metodu…pre psika,aj ked zla pozornost je pozornost:)

    #60559
    katarina2
    Člen
    heny ja som počula že fenky sú čistotnejšie aj lepšie počúvajú ako psíky, hoci môžu byť aj výnimky a máš pravdu, Anka11 ešte nemôže mať fenku v puberte, podľa mňa sa ešte asi ani nehára, je to ešte maličké šteniatko ktoré sa ešte nenaučilo hygienu správne, alebo ju ešte nepochopilo. Každý psík je jedinec a teda nie každému to trvá rovnako dlho sa aj toto naučiť, ale neváhaj Anka, naučí sa to. Že čo na ňu platí zistíš sama, či hrešiť, či chváliť, len nezamieňaj tú výchovu často, lebo bude popletená, skús nejaký čas vydržať pri určitom režime, iba ak už vidíš že ani po dlhšom čase si nedosiahla nič, skús to obmeniť inak. Ťažko radiť ako, sú rôzne spôsoby ako aj heny uviedla ale sama na to musíš prísť čo na Tvoju platí.Polroka je asi ten najkratší čas naučiť sa hygienu, česť výnimkám, ale niektorým psíkom to trvá aj dlhšie, len trpezlivo, príde aj ten čas že bude celkom čistotná. A psík sa možno aj pýta von len si to nepostrehla ako, aj u mňa to bolo tak, nebrechal, ticho bol len sa priblížil k dverám a ked ja som si to nevšimla ocikal dvere, moja chyba, teraz už len sa pohne k dverám viem že chce ísť von.
    #60560
    heny
    Člen
    Rockyno sa dost rychlo vonku naucil cikat, ale bola to fuska:)si pamatam ze jediny raz to pustil namna,ako som ho mala na rukach a bola som na ceste von,chiii….ja som sa smiala na tom ze som mala tricko ocikane:)

    Anka pisala ze po veceri sa pocika a okolo 23-24hod.
    tak hned po veceri ju ber na ruky a utekaj s nou dole,to iste potom kolo 23tej.

    #60561
    Anka11
    Člen
    Dakujem vam velmi pekne. Som rada ze su tu este ludia kt. chcu pomoct. Teraz sa ulne pripravim este pred jedlom a potom uz len zajazdy voditko a ideme dalej von. Kedze som ju doteraz za to chvalila tak teraz som prestala a vsimla som si ze cakala kedy ju pochvalim. Stale ale nerozumiem preco sa vycikala na postel hned len co na nu vyskocila, prislo mi to, ze chcela na seba uputat alebo tak nejak. K dveram vobec nechodi, resp. uz nechodi. Byvala som v dome a prestahovala som sa do bytu. Zo zaciatku pri dverach sedavala ale teraz uz vobec nie. No budeme to trenovat dalej, kedze to moze trvat aj dlhsie ako som si myslela. Ona je inak velmi presibana lebo ked zistila ze pri trenovani povelov dostane odmenu, zacala ich robit aj bez toho, aby som jej nieco povedala len aby dostala odmenu 🙂
    #60562
    heny
    Člen
    neni zac,ked vieme,pomozeme,poradime:)

    To robi aj moj:)vidi ze mam snack v ruke a uz sa snazilkuje, hned mi predvedie par trikov.pockam kym sa ukludni a potom dostane povel:)))chii,vychcanec:)))

    No mozno to je,, problem,, zmena bytu, ale ja si myslim ze sa to urcite zlepsi:)
    Treba byt trpezlivy
    S tou postelou nechapem, mozno to bola nahoda,ze to tam pustila.
    Neviem ci fenky v nejakom zmysle,, znackuju,, ale ak ano, i tak je primlada..

    Iste to je zmenou prostredia.pre psika je to velka zmena,novy byt, bola v stadiu ucenia sa hygieny,a teraz v novom byte sa to trosku pokaslalo,ale iste sa to upravi ked si zvykne na novy byt,nove okolie-to je moj nazor…

    #60563
    igraim
    Účastník (Participant)
    Ahoj
    ja mám psíka rok a tiež sa mi stalo jeden krát že sa vycikal v posteli. Vycikal sa na mužov paplón a on sa akurát blížil do spálne. Určite by sa veľmi hneval, tak som rýchlo vymenila paplóny a v záujme kľudu som musela celú noc spať pod ocikanou perinou čo nebolo príjemné. A nemohla som ho ani vyvadiť lebo muž by hneď na to prišiel. Neviem prečo to urobil , nikdy predtým ani potom to nezopakoval. U nás je to tiež tak, že ak by bol dnu a prišlo by na neho akútne cikanie ani neviem ako by som to zistila, lebo je naučený že väčšinou sú dvere otvorené a on keď to na neho dôjde vybehne sám do záhrady. A kaká stále poobede keď ho idem vyvenčiť.
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.