CIKANIE A ZNAčKOVANIE V BYTE …

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa CIKANIE A ZNAčKOVANIE V BYTE …

  • This topic has 5 hlasov and 11 odpovedí.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #46978
    Dobrý deň.Mám 6 mesačného psíka ..je s niečím krížšný no neviem s čím . Vždy sa pocikáva doma ..no a asi pred týždňom si začal značkovať …. chodím s ním von lenže …to sa ani neoplatí …. čo mám robiť ..pomôžte ďakujem
    #50897
    kardelen
    Člen
    jedna sa este o mladeho psika, on sa to sam nenauci. treba ho vencit aj 10krat ked treba ako nahle psik znervozni treba snim rychlo von,ked sa vonku vicika treba ho pochvalit, ked to urobi doma treba ho vyhresit.
    ale treba ho vencit aj v noci. je uplne normalne ze nevidrzi, a urcite to nerobi na truc. ziadny psik nerobi len tak nieco… my ludia im len nerozumieme a vysvetlujeme si to podla seba. vezmi te si to asi takto aj vy idete na toaletu ked potrebujete, nie ked vam to niekto nakaze. tak sa vzite do roli psika, vsimajte si ho ako sa sprava ,kedy je nervozny, kedy nie a ked sa naucite poznat ho budete vediet kedy treba ist vencit
    #50896
    kellee
    Člen
    preco neoplati??? musis to odchytit ked idis prve naznaky ze chce ist cikat, okamzite ako sa zacne vrtiet a nuchat okolo seba utekat von
    #50893
    Scylla
    Člen
    Co je to za pejska, jak často chodíš ven, jak se snažíš řešit to značkování?
    #50894
    neviem ..je z niečím krížený ..no neviem z čím … ..áno chodím s ním von …. 5 krát za deň … lenže on ako keby to robil na truc … ako som písala ..neoplatí sa s ním vôbec chodiť von
    #50895
    Scylla
    Člen
    Jak se chováš, když to udělá doma, jak se chováš, když se venčí venku? Je důležité ho u toho chytit a hned ho vzít ven. Záleží také na tom, kdy s ním chodíš ven. Pejsek se venčí do několika minut po probuzení a také do několika minut po nakrmení.
    #50898
    ked sa ti vycika doma treba ho potrestat ak sa ti vycika vonku treba ho odmenit…. nejaku pamlsku! trestaj ho napriklad novinama. on si znackuje svoje veci.. mozne je ze si mysli ze ma v dome malo veci ktore patria len jemu.. treba mu dodat viac hraciek…
    #50899
    Scylla
    Člen
    Trestat ho nemá cenu a bitím už vůbec ne, ty noviny jsou snad nemoc. Proč psa bít??? To je naprostá hloupost. Když vidíte, že chce zvednout nohu, něco po něm hoďte, ale tak, abyste ho netrefili, a psa vyveďte ven.
    #50900
    no stale lepsie trestat novinami nez po nom nieco hadzat… moj pes by to chcel napriklad vo vzduchu chytnut. to zalezi od charakteru psa. tak isto mozem aj novinami pohrozit len nemusia sa bit. ak sa treskne vedla nich o zem sa zlakne tiez nez ked sa po nok nieco bude hadzat
    #50901
    Scylla
    Člen
    Bití čímkoli je nápřahový trest. Navíc, pokud ti pes značkuje, je třeba se trefit do momentu, kdy zvedá nohu. Když trváš na bití psa novinami, řekni mi, jak to uděláš? Dojdeš pro noviny, složíš, dojdeš ke psovi, uhodíš nebo pohrozíš? On ale mezi tím stihne vyčůrat půl litru – efekt nikde. A pohrozit něčím psovi? Tobě se líbí, když se pes bojí zvednuté ruky nebo nějakého předmětu? Já to považuju za ostudu psovoda.
    #50902
    nemam 50rokov aby mi to trvalo ale pol dna… nez sa zdvihnem a pogrcim noviny… ked zakricis na psa zlakne sa a uz mas v ruke noviny… ja som to tak mojho psa naucila a absplutne sa mna neboji… nikdy som ho nezbila tak aby ho to bolelo ale aby vedel ze to nei je dobre co spravil… takze ostuda psovoda je neco po psoch hadzat co ak ho trafis??? a uz len potom ak zdvihnes ruku sa ta bude bat??? kazdy pes si sam vybere coho sa bude bat a coho ne.. a mne moj pes veri…
    #50903
    Scylla
    Člen
    Já na psy nekřičím ani je ničím nebiju. To hození neublíží a pes se lekne když tak předmětu, který hodíš. Navíc – když na psa zakřičíš, naučí si hlídat si tě, jestli ho sleduješ. Když nevaruješ a hodíš něcím, co mu neublíží – cílem není trefit – dojde si pes ten předmět očichat. Ucítí tvůj pach – získá dojem, že dosáhneš velmi daleko a že ho vidíš pořád. Nebude se bát tvé ruky, protože ta ruka ho nebije. Ani novinami ani ničím jiným. Jsi opravdu dobrá, že stačíš za dvě vteřiny skočit pro noviny, složit je a přiběhnout s nimi ke psovi a ještě ho uhodit. Dobrý sportovní výkon.
    Když to sečteme a podtrhneme, dojdeme k tomuhle: zakřičení na psa – první trest, tvůj rychlý pohyb směrem ke psovi s trestacím nástrojem v ruce – druhý trest, nápřah – třetí trest, úder – čtvrtý trest. Takže chudák pes to slízne čtyřikrát. Trvám na svém názoru, že bití psa čímkoli je ostuda psovoda a hodně špatná metoda pro psa. Z výše uvedených důvodů.
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.