Čím kŕmiť psa?

  • This topic has 12 hlasov and 20 odpovedí.
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #49769
    Scylla
    Člen
    Já si zase neumím představit dávat psovi jenom granule – i ty nejkvalitnější jsou konzervované a chemické. Sice v nich může mít, co potřebuje, nebo to aspoň vet a výrobce budou tvrdit. Jenže – kdo z nás je přírodou stavěný na to, aby měl vždy všechno, co potřebuje? Nikdo, že? Protože je to prostě nepřirozené. Navíc se mění potřeby psa podle počasí, zátěže, věku, ročního období, pohlaví a tak dále a tomu při krmení granulemi jde těžko vyhovět. Když jsem si pořizovala psy, věděla jsem, že to budou členové rodiny a jako takovým jim budu vařit stejně, jako vařím lidským členům. Uvařit přílohu, nastrouhat zeleninu a smíchat to dohromady s ostatními komponenty trvá tak 10 minut denně a ty jim kvůli jejich zdraví a spokojenosti bez problémů věnuju.
    #49770
    fion
    Člen
    Ono je to vsetko pekne,ze sa takto niekto stara o svojho milacika,ale neviem si predstavit kupovat psovi cele kurence,ktore ten moj by zjedol ako cukrik.Takze,ono to zalezi aj od financnej situacie.Niekto je rad,ze ma clena rodiny,ze ma kamarata,ale nemusi mat tolko financii,aby ten havko zozral 3x viac ako sam majitel.Takze mne sa to zda prehnane s tym krmeni masom.
    #49771
    Nedokážem si dosť dobre predstaviť prispôsobovať stravu psa podľa počasia či ročného obdobia. Príde mi to trochu prehnané. Čo sa týka chemických látok, konzervanty a chem. látky sú už všade aj keď kúpiš zeleninu či cestoviny v markete, jedine že by si kupovala psovi biopotraviny. …aj náš pes je člen rodiny, spí s nami v posteli a chodí s nami na dovolenky,ale variť mu každý deň? Veď to pomaly nevarím ani pre domácnosť (žijeme v dobe kedy má človek ledva čas na seba). Mimochodom súhlasím s FION, že by to šlo dosť do peňazí.
    #49772
    Scylla
    Člen
    Vůbec by to do peněz nešlo. Kupuju kilo kuřat za 14 korun českých, skladuju v mrazáku. Je to výrazně levnější než krmení kvalitními granulemi. Nevím, proč ti připadá divné měnit krmení podle venkovní teploty a zátěže. Podle teploty měnit nemusíš, když máš psa domácího jdete se párkrát za den vyvenčit, ale už to musíš vzít v úvahu, když máš psa chovaného venku nebo když tráví venku – sám nebo s tebou – velkou část dne. Je normální, že přizpůsobíš krmnou dávku stupni zátěži psa. Gaučáka budu krmit jinak než psa, který celý den lítá a je aktivní, to mi zase připadá, že dává selsksá logika. U jiných domácích zvířat je to docela běžné – např. koně se krmí jinak v létě a jinak v zimě a každému to připadá normální. Mně zase připadá divné psovi neuvařit (teda v našem případě uvařit přílohu, nastrouhat zeleninu, smíchat dohormady se syrovým masem), celková doba bez rozmrazení masa je tak 7 -10 minut a to mi nepřipadá nijak těžké.
    Protože mě zajímalo, jaký vliv má krmení na zdraví psa, zjistila jsem si statistiku, kterou si vede naše výborná paní doktorka. 74% psů, kteří k ní chodí s trávícími, alergickými a imunologickými problémy, je krmeno granulemi. Ne supermarketovkami. Takže i to je pro mě argument.
    #49773
    čítal som na jednej časkej diskusnej stránke, že psi krmení značkou eukanuba bývajú chorý alergický, a ich šteniatka poruchy správania
    #49774
    marek
    Člen
    ja davam svojim milacikom len to najlepsie, teda snazim sa. objednavame granule specialne pre nase plemeno a snazime sa aj varit a obmienat im jedalnicek aby ho mali co najpestrejsi.
    davame aj cestoviny zmiesane spolu s maskom alebo v nejakej inej obmene.
    sem tam len trochu povarime surove maso a nechame ich nech si ho pekne obhrizu z kosti.
    alebo miesame granule s varenym masom.
    snazime sa to co najcastejsie striedat a nasim nespratnikom sa vzdy slinky zbiehaju.
    len chcem upozornit, ze surova strava so sebou prinasa aj iste rizika, ako parazity a vseliake skrkavky.
    nas ajax mal podozrnie, ale nastastie to zostalo len pri podozreni, preto som zacal davat vacsi bacha na odcervovanie. takze nadalej ficime na masku a odcervujeme kazde tri mesiace drontalom 🙂
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.