co si myslite o obcasnom udreti psa?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Chovateľská poradňa co si myslite o obcasnom udreti psa?

  • This topic has 7 hlasov and 18 odpovedí.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Autor
    Príspevky
  • #62974
    Smallblot
    Člen
    Ahojte 🙂
    Heny ako si spomínala, že Rockyno sa naučil napr. prostredníctvom tých dverí, že ho udreli, tak si dáva pozor… ja keď sedím v izbe na stoličke s kolieskami, Rony si miluje ľahnúť niekedy rovno pri ne. Snažím sa dávať pozor, no niekedy je to sekunda, keď sa tam strčí, ja si to ani neuvedomím a keď sa odsuniem, neprejdem mu zrovna totálne po labke, ale nejak ho pricvaknem a on začne samozrejme od bolesti chudáčik kňučať. Stalo sa nám to odkedy ho máme už fakt asi 10x za celú tú dobu, človek by bol povedal, že sa z toho poučí. Ale ľahýna si tam stále…
    Raz ho na ulici ale poštípala včela, potom mal problém chodiť okolo toho miesta, zdráhal sa a zapieral, že tade nejde, chvíľku trvalo, kým zase nabral odvahu a začal tade chodiť znovu.
    A čo sa mi ešte stalo, keď som ho raz púšťala na balkón, nech si trošku pošteká, keď chcel, ako som zatvárala, tak som mu omylom pricvakla labku. Nikdy medzi dvermi nezastavil, teraz zrovna hej a ja som si to v tom momente neuvedomila. Opäť mal nedôveru cez tie dvere prechádzať, ale potom ju opäť získal naspäť.

    Čo sa týka tých občasných výpraskov a dať po riti… mne sa to moc neosvedčilo tiež. Keď som sa snažila Ronyho naučiť, aby šiel ku mne a neprišiel (ako šteňa), tak keď som ho konečne chytila, dostal po riti. A ja som sa čudovala, že prečo nechce prísť. A on sa chudák bál, že keď príde alebo na mňa kdesi počká, tak dostane.

    Z nejakého dôvodu má rešpekt pred mucholapkami! Nikdy som ho s nimi nebila alebo niečo podobné, ale muchy veru áno, to vždy ešte vyštekoval 🙂 a keď neposlúcha, stačí ju zobrať zdvihnutú do ruky a poslúchne. To zistili dnes naši.

    Súhrn 🙂 Ronyho nebijeme, ale je pravda, že sem tam dostane takú slabú po riti. Alebo resp. ten jeho zadok len tak odsuniem, to nie je ani facka. Ale nič si z toho nerobí, na neho to zrovna efekt nemá. Za to som zistila, že keď práveže na neho takým hlasnejším a vážnym nahnevaným hlasom poviem, že čo to má znamenať, tak sa dá do podradnej pózy (ľah) a ticho čaká.

    #62975
    heny
    Člen
    smallblot, to ako ked rockyho schmatla fenka na ulici ( skor to bolo upozornenie) bol ozaj drzi, no najblizsie ked sme ju stretli bol rovnako drzi… su situacie s ktorych sa psik jednoducho nepouci….

    ja som mu asi pred tyzdnom dala taku na zadok( s koncekmi prstov) ze ma az boleli:::
    sedimna gauci , zamnou lezala mikina. rocky jej nedal pokoj. hovorim mu nechaj to. nic… zase…nic. tak som mu struhla na prdel ale to si ho mala vidiet !!!
    on ti bol taaky zarazeny !!!!!!!!
    sedel , pozeral namna s takym pohladom, akoby sa chcel rozplakat ! prisaham taky pohlad som unho este nevidela.no dobrych 5min tak sedel!!
    potom som ho pomojkala lebo som mala nenormalne vycitky svedomia i ked to nebolo silne udrutie, ako som pisala s koncekami prstov…
    no a po mojkani akoby sa nic nestalo :)) behal akoby nic….:))
    spekulant…

    inak rocky sa tiez boji mucholapky, a tiez s nou nikdy nedostal 🙂
    to iste preto lebo videli co ta mucholapka dokaze :))

    mato zase minule, vola rockyho, nic.lezali sme na gauci. ja raz zavelila a bol primne. on sa ma pytal preco k nemu neprisiel? som mu povedala lebo ja som mu zavelila raznym , hlasnym povelom… v danych situaciach je podla mna dolezite akym tonom sa povel vydava, nie ?

    #62976
    katarina2
    Člen
    Keď ste už tu spomenuli mucholapky, veru tej sa aj môj bojí, hoci s ňou nikdy nedostal, iste preto ako vravíš heny že videl čo mucholapka dokáže a iste aj počuje švih a ťap a to sú asi nepríjemné zvuky.
    #62977
    Engee a báť sa mucholapky??? 😀 len ďalšia zábavka, ktorú si chce ukoristiť z mojej ruky a hryzkať si to :)))
Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.