čo to môže byť?

  • This topic has 8 hlasov and 91 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 92 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61874
    no my máme hádam so všetkým problém :/ akoby som jej ublížiť chcela, aj kefovanie neznáša :/ skúšala som s maškrtou spojiť, no nič, maškrtu zje a dalej sa naťahuje za kefou, že nech už prestanem a včera som jej chcela ušká čistiť, tak sa na mňa čertovsky pozerala, že som iba tak čo sa dalo poutierala tampónom navlhčeným do letnej vody, a ked sa pekne nechala rýchlo som pochválila.. no ale čo máme v LC orieška, ten tak miluje kefovanie, sa vyvalí na zem a nechá sa hýčkať… som rozmýšľala, že by som sa potešila aj tomu, kebyže sa Engee nechá povysávať ako niektoré psy, ktoré to milujú 🙂 no ona nie, má strašný strach z vysávača :/
    #61842
    Nela2011
    Člen
    hej napil sa z neho zo 2x, ale tak on celkovo málo pije, ale nejak to doňho nalejem a vit. C nemám, zajtra musím kúpiť.
    #61856
    Nela2011
    Člen
    my máme tie piškótky pre psíkov, je tam menej cukru 🙂 ja čistím ušká s otifree a zuby nečistím, lebo Billie mi zožere tú pastu a nemá to žiadny účinok, akurát tak z toho zvracal, tak sme prestali s tým, a dávam mu tie dentálne žuvacie tyčinky 🙂

    baby chcem sa spýtať, keď je teraz Billie chorý, ako dlho by sme sa mali vyhýbať psom, aby ich nenakazil?

    #61875
    katarina2
    Člen
    Tak môj Beni je taký istý Veronika ako Tvoja Engee, tiež sa kefovať nedá, tak len rukami mu prehrab kávam kožúšok aby som mu vyprášila odumretú srsť aby čo najmenej spadlo v dome z neho dole, nič si nechce dať nechať robiť ani uši čistiť ani nič, a z veľkým strachom ide do vane, normálne ho schmatnem keď na to nepočíta a šup do vane, inak vrčí a cerí sa keď vytuší že má ísť do vane, no ale keď je už tam, zase cirkus, snaží sa vyliezť,- celá som mokrá kým ho okúpem, lebo celý čas zápasí, vyliezť a ujsť. Ešte pred kúpeľom ho vo vani vykefujem tam sa tak nevie brániť lebo nemá istú pôdu pod nohami, a tam mu vyutieram aj uši, ale nerobím to často – teda nie pri každom kúpaní, pozriem do nich síce ale keď sa mi zdajú čisté tak ho zbytočne nestresujem. Po kúpeli beží do postele a od zlosti všetko pohádže na zem, ako keby sa chcel tej posteli vypomstiť že bol okúpaný- taký je zlatý až sa na ňom musím smiať.
    #61843
    wendy1
    Člen
    Super, po troske, ale snaz sa do neho dostat co najviac. Teraz ho velmi nekrm ani granulkami, lebo ho to bude drazdit na kasel. Take nieco dietne, naj budu kuracie prsia.
    #61857
    heny
    Člen
    nela par dni urcite, alebo kym sa nevylieci uplne… ja obcas kupujem psiu cokoladu, som ju chutnala,baby ta vobec nechuti zle !!! :)))
    #61876
    wendy1
    Člen
    Veronika este kym je mlada, tak trvaj na tom ze cesanie musi tolerovat, potom ju stale odmen, zacala by som po minutke, a postupne predlzovala az po ten cas co je potrebny na cesanie. Cesanie je napr. aj dobre na to ze psikovi utvrdzujes ze pani si ty. Katarina u Teba je to tazsie, ale robila by som to postupne aj ked len 20 sekund, ale kazdy den, psik musi byt kludny ked sa cese. Potom je to o tom ze on Ti nadiktoval ze cesat sa nebude a vlastne vyhral a odisiel ako pan. Wendy napr. tiez nemusi cesanie, ale ked poviem: tak mi stoj, tak stoji, hoci potom sa stale chce niekde presuvat.:D
    #61844
    Nela2011
    Člen
    vypil nakoniec celú šálku čo som spravila, mu celkom chutí asi ten čajík 🙂 len ten sirup keď mu ideme dávať tak to je katastrofa, kope, trepe sa, ale tak dali sme, len nám to trvá …a to vykašliava hlieny? Ach dobre, že hovoríš, ja som mu dávala granulky, tak zajtra spravíme teda kuracinku a môže aj vývar?
    #61858
    Nela2011
    Člen
    radšej ho ani nepúšťame k iným psíkom, ale ten jeho pohľad, jaj, ako by sa hral, malinký…a tak ma napadlo, ja mám doma aj zajka, mohlo by to aj naňho prejsť, neviete? Že či sa mám vyhýbať ich spoločnému kontaktu.
    #61877
    wendy1
    Člen
    😀
    #61845
    wendy1
    Člen
    Moze.:D Ano tak sa zbavuje telo skodlivin.
    Neviem co za sirup ti dal, ale napr. Wendy som naliala polievkovu lyzicu toho sirupu z materinej dusky a ona to vylizala z misky. Chutilo jej to, nakolko je to sladke.
    Ona je celkovo niekedy podarena, hlavne v zime jej davam vit. C a ked vecer pocuje ako hrka podobna krabicka ako ta co jej davam vit. C tak pride a caka na svoj vitamin. Potom jej dam tak ci tak aj ked nemame obdobie brania vitaminov. Takisto vecer jej natieram sem tam zinkovou mastou lakte, nakolko sa jej robia otlaky z toho ako buchne so sebou na zem. Tiez ked ju zavolam tak pride a pekne caka kym jej nenatrem. Podarena je vtedy.:D Ale usi si nechce dat cistit, ale tak budeme musiet raz za tyzden cistit preventivne.
    #61859
    wendy1
    Člen
    Radsej nech je par dni izolovany. Predsa len je to virus a ani to nezarucuje ze ostatni neochoreju, my sme s Wendy vtedy neboli v kontakte so ziadnymi psikmi ak bola chora a aj tak sa nakazili, je to ako kvapockova infekcia.
    Heny ty si cislo, ja by som to asi neochutnala, hoci dakedy ma to laka.:D
    #61878
    wendy1
    Člen
    heny asi ochutnam tu cokoladu, Smallblot doniesla Wendy za co jej Wendy dakuje zo srdca.:D
    #61916
    Smallblot
    Člen
    Nela, niektorým psíkom sa análne vačky plnia rýchlejšie, problém je v tom, že čím viac sa to umelo takto vytláča, tým rýchlejšie sa zase upchajú. Nám vždy veterinárka povie, že máme prísť o mesiac, lebo ich mal dosť plné, ale vždy idem až vtedy, keď sánkuje, čo je tak raz za 3-4 mesiace.
    #61846
    Nela2011
    Člen
    ďakujem veľmi si mi pomohla 🙂 keby sa ešte niečo zmenilo, tak dám vedieť…
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 92 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.