čo to môže byť?

  • This topic has 8 hlasov and 91 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 92 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61860
    Smallblot
    Člen
    My dávame Ronymu tiež občas psiu čokoládu a mal aj bielu, aj mliečnu, také gule za ušami sa mu robia až no 🙂 A tiež som chutnala tú mliečnu a bola fajn. :)Inak miluje sušené kačacie mäsko, s tým sa ide zakaždým zadrhnúť.
    Zuby čistíme s pastou a kefkou Curaprox pre deti, je mäkučká, má veľa štetiniek. Najprv sme mali rôzne zo zverimexu, ale boli hrozne tvrdé, keďže pri umývaní zubov stále bojujeme (za nič si nevie zvyknúť ani po neviem koľkých mesiacoch – aj keď niekedy síce nečistíme úplne každý deň), tak z tých tvrdých kefiek mu niekedy z ďasien tiekla krv 🙁 Z tejto detskej mu nič nie je, až na to, že je mu to maximálne nepríjemné a metá s hlavou a bráni sa.
    Predvčerom som kúpila ten sprej na zuby, myslíte si, že to bude postačovať miesto umývania zubov? Či vyskúšam a zistím?
    Ušká čistíme raz do mesiaca alebo keď sa hrabal v hline a má ich špinavé, len teraz si nespomeniem na ten názov presný, značku sme totiž zmenili.
    #61879
    geppy
    Člen
    Geppy sa tiez nerada cese ,ale musi aj ked sa vzdy vspiera a toci a skace a vsetko mozne…ale mna to nezaujima musi,aspon trosku….ale velmi rada sa kupe, aj ked ju striham strojcekom tak v pohode drzi a aj ked som jej prvy krat strihala pazuriky tak v pohode drzala labky a ani sa nepohla….len to cesanie musime cvicit…..:)
    #61917
    Nela2011
    Člen
    wendy väčšinou žere granule, sem tam sa mu niečo iné prihodí len … aká je to tvrdšia strava? Bol odčervený cca pred 2. mesiacmi.
    Smallblot čítala som to, myslím niekde tu na fóre, že niektorí to majú častejšie, ale toto mi príde fakt dosť často a presne to nechcem, že čím viac mu to budú robiť, tým častejšie to bude potrebné.
    #61861
    my sme dávali preto piškótky, lebo iné maškrty nemôže, iba granule a ryžu a ovsené vločky, také fakt diétne a čo je osvedčené že psovi neškodia… ona má z tých maškŕt hnačky, ešte mi aj z mrkvy hnačkuje a to je koreňová zelenina, čo väčšina psvo najviac môže :/
    #61880
    heny
    Člen
    ja cesem rockyho raz za cas , bohu vdaka na yorkshira ma na labkach strasne jemnucke vlasky :)prvemu yorkimu som musela denne cesat labky.uff… ale na bradu ma naopak strasne hustu…:(
    inak rockyno drzi…

    wendy napis ako Vam obom chutila cokoladka 🙂

    #61918
    wendy1
    Člen
    myslela som granule alebo kosti, hoci neviem ako tvoj znasa kosti, lebo hoci ja mam vacsiu fenu, ale kosti dostava minimalne. Psici si vacsinou pri stolici aj vytlacia sekret z vackov ako tlacia, preto sa doporucuje tvrdsia strava, cize nie varena, konzervy. Tak potom nechapem. A nema ich zapalene, lebo v taky cas sa doporucuje preplach, nie len vytlacenie.
    #61862
    heny
    Člen
    wendy musis aj ty ochutnat psiu cokoladu 🙂 smallblot neviem ako na svk, ale tu je velmi draha . mne napr strasne vonaju tie konzervy co maju. ale to sa bojim ochutnat :)))))) ked som mala winstona som aj granule chutnala, ale tie su akoby bez chuti–chudaci psikovia 🙂
    #61881
    tak samozrejme, že som od česania neupustila, ale neviem ako ju priviezť k tomu, že to bude mať rada, alebo aspon v kľude stáť… skúšala som s miskou granúl, ked bol čas jesť, no aj tak, radšej odbehla preč a ked videla, že sa k nej približujemm s kefou tak zase utiekla, nakoniec som sa s nou zavrela v našej malej chodbe 1,2×1,2 metra a tam už nemala kam ujsť 🙂 samozrejme sme zápasili, dávala som jej piškotu, vtedy bolo ako tak ok, ako dojedla, zase cirkus 🙂

    môj Astor tiež kúpanie nemusí, ale akonáhle je už vo vani, tak sa tam rozplýva, miluje masirovanie, ked mu nanášam šampon 🙂

    #61919
    wendy1
    Člen
    Nela nasla som v knihe liecbu na zapal analnych zliaz:
    okolie ritneho otvoru treba cistit rozriedenou esenciou z nechtika lekarskeho a ritku potierat tenkou vrstvou masti Hamamelis S. Zrejme ju kupis v lepsej lekarni kde predavaju aj homeopatika. Nemam skusenost, kedze sme to nepotrebovali. POdavaj aj 3 x denne po jednej tabletke pripravku Traumeel S a Paeonia comp., najlepsie 1/2 hodinu pred jedlom.
    Za pokus to stoji. Mal by sa stav vraj zlepsit po 5. dnoch, ak sa to nezlepsi tak treba ist ku vetovi.
    #61863
    😀 ked som bola malá, s bratom sme jedli Asotorovi granule 😀 neboli až tak zlé 😀
    #61882
    wendy1
    Člen
    Veronika poloz si nenapadne kefu bokom a zacni ju hladkat rukami, ked bude napr. na boku tak zober nenapadne kefu a ces ju, popritom druhou rukou ju hladkaj. Najlepsie snad bude ak to budes robit po narocnej vychadzke.:D A potom ju stale odmen niecim nezvycajnym co nedostava stale. 😀
    #61920
    Nela2011
    Člen
    wendy, ja som mu kosti ešte nedávala, bojím sa toho, iba tie žuvacie pre psov čo sú 😀 a ako zistím či to má zapálené, ako sa to prejavuje?
    #61864
    * Astorovi, oprava 🙂
    #61883
    heny
    Člen
    pamätate ked som pisala ze rocky sa neda strihat pri uskach ? som s nim zapasila ? vtedy som to mozno drastickejsie vyriesila ale vyriesila 🙂
    nikdy na ten den nezabudnem. plastovy kos na pradlo som mala na pracke , rocky v nom-lebo mi stale zdrhal… zase sa branil, bum stiahla som ho ku dnu kosa, kym sa neskludnil. odvtedy mam pokoj 🙂
    #61921
    wendy1
    Člen
    To ti zial neviem povedat, ale ked sa mu to casto upchava tak to moze mat aj zapalene, to Ti povie veterinar. MOzes mu skusit dat surovu kost okrem bravcovej. Jeden pokus sa oplati, prinajhorsom zistis ze mu kosti nemozes davat a den sa popasujes s hnackou. Ja som to tiez takto zistila. Ale jasne ze Ta neprehovaram. Ale ked neskusis nebudes vediet.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 92 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.