Dajte mi niekto odpoved- neverila som aka je to bolest ale takto som stratila uz 2 psika

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Dajte mi niekto odpoved- neverila som aka je to bolest ale takto som stratila uz 2 psika

  • This topic has 9 hlasov and 39 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 40 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54907
    jankask
    Člen
    Vidite vy sam hovorite ze keby bola zaintubovana atd.. mohla by prezit a tato operacia trva viac ako hodinu tak to mal urobit, ale co bol len psik nie nic sa nestalo, smutne naozaj.!!1111!1!!!!!!!Ak sa nieco take pustim ako veterinarna ordinacia tak sa aj zabezpecim a ak na to nemam neoperujem,a ja hlupa ze som doverovala a nie preverovala, do buducnosti si uz dam pozor.!!!!!!!!
    #54908
    ja si myslím že v prvom rade je to veľmi bolestivá skúsenosť,ktorá vám však milované zvieratko nevráti a kedže verím že niekto tam hore má v rukách všetko čo sa nás týka,malo to pre vás nejaký význam aj ked krutý,lenže prídete na to až neskôr…netreba preto viniť ani lekárov ani seba, snažiť sa s tým zmieriť , odpustiť si i im a ísť si po ďaľšieho s čakajúcich dušičiek na svojho pána ….držím palce a želám veľa síl
    #54909
    je pravda ze vela veterinarov robi unahlene zavery alebo nedostatocne vysetrenia… jednoducho chapem ze maju toho vela a je velka zodpovednost za zvieraci zivot ale aj mam bohuzial zlu skusenost ss veterinarom a zlou diagnozou zlou liecbou a narazovym podanim lieku…. bohuzial stava sa to
    #54911
    Dobrý deň, určite je to smutné ak sa niečo také stane a ťažko sa je s tým zmieriť, lenže bohužiaľ akákoľvek narkóza na svete predstavuje možné riziko…..môžte niekedy vybrať i tu najlepšiu narkózu a organizmus to jednoducho nezvládne….bohužiaľ štatistika nepustí a to je jedno či sú to zvierata alebo ľudia……..niekedy možte mať tým ľudí od anesteziologa až po 10 sálových sestier, monitor životných funkcii, inhalačný prístroj skrátka čo len chcete a jednoducho to nevyjde….. je smola ,že sa to stalo práve Vám ale i ten najlepší lekár na svete niekedy nedokáže tomu zabrániť…. je dajme tomu 300 ďalších ľudí ktorý dali operovat sučku a všetko prebehlo OK…. som veterinár a denne robím tieto zákroky takže viem o čom hovorím….pekný deň
    #54913
    jankask
    Člen
    To urcite, je mi smutno ze som o nu prisla a velmi mi chyba, z tichto clankov som pochopila ze to bola naozaj chyba veterinara a ja som mu slepo doverovala, aj on asi urobil chybu ze sa mu doteraz darilo a neratal s tim. Sam povedal ze ju zaintubujeme a neurobil to ani neviem preco, ja som bola v takom soku ze v prvej chvili som ratovala dceru lebo ta bola z toho hotova. A vidiet psika ktoreho ste mali radi a dceru ktora si jej mrtve telicko tisne na telo a nechce ju nechat ani pochovat, mozem sa len hnevat na veterinara. Viem ze mi to malu nevrati ale s istotou mozem povedat ze ako cloveka ho neodsudzujem ale ako veterinarovi viac neverim. Nech mi to odpusti ale som presvedcena ze urobil chybu lebo vsetci co ste mi napisali nic z toho neurobil, preco? mal zly den,alebo vela prace neviem. Maj sa moja laska Stelli nikdy na teba nezabudneme, chyba nam tvoja hravost pusinky a vsetko z teba, jednoducho chybas nam!!!!11!
    #54914
    myslím že jednoducho bol jej čas….čo si potom majú povedať mamičky ak im umrie dieťatko také malinké , niekedy ani najvychírenejší lekári viac nezmôžu…:(
    #54915
    Scylla
    Člen
    Nedá se posoudit, jestli to byla chyba lékaře. V každém případě by to mělo být varování pro zastánce kastrací a kupírací psa – zbytečných operací a anestezií po “zlepšení vzhledu” nebo pohodlí páníčka.
    #54931
    Tchor
    Člen
    feny mam skoro 20 let z toho poslednich 10 v baraku se zahradou. vetsinu te doby mam smisenou smecku jednoho az dvou psu a 4-8 fen. Za celou dobu se mi nestalo ze by mi je neplanovane nakryl pes at uz vlasni nebo cizi. On se ten pozemek (nebo alespon cast) da zabezpecit tak aby se tam cizi pes nedostal. Je to jen o te pohodlnosti a zodpovednosti.
    #54932
    wendy1
    Člen
    Pocula som pripady ked cudzi pes sa dostal aj do koterca ku fene a nakryl ju, takisto aj cez dobre oploteny pozemok, aspon majitelia si to dovtedy mysleli ze je to dostacujuce ( aj ja by som si myslela, kedze som videla to oplotenie ).
    Nechapem preco teraz utocite na praveju, ona radsej nechce riskovat.
    #54933
    Tchor
    Člen
    Ja na ni neutocim, ja jen rikam ze preventivni kastrace jsou projevem lenosti to resit jinak nez na ucet psa/feny. Ano jsou vyjimecny situace kdy to je jinak velmi tezko resitelny, ale to jsou opravdu vyjimky a pri poctu provadenych preventivnich kastraci je podil takovychto mozna v jednotkach procent, ale myslim si ze jeste mene. Resit to jde skutecne treba plne uzavrenym (tedy i z hora) kotcem – pres zed a huste mrize se pes dovnitr nedostane. pripadne tim ze necham fenu po dobu kdy na sebe pusti psa zavrenou uvnitr baraku a ven chodi jen pod dozorem.
    #54934
    Scylla
    Člen
    Někde jsem četla, že může mít vliv na zvětšení prostaty, ale nevím, jestli je to pravda. Zeptejte se pana doktora.

    Kastrace neřeší chování psa, od toho je výchova. To je právě to, co zazlívám paní doktorce Žertové (kromě omezování krmné dávky, mlsíků a místeček a vyhazování psa z postele), že tento názor šíří. Zvláštní je, že psi, kteří pak příjdou na konzutlace, mají problémy s chováním stále stejné.

    #54916
    ja kastráciu určite nepovažujem za pohodlnosť ale skôr o predchádzanie zaplneniam útulkov psíkmi ktorých je aj tak strašne veľa….
    #54917
    wendy1
    Člen
    Na dedine by som urcite dala sterilizovat fenky a aj kastrovat psy ( nakolko minule som tiez isla cez jednu dedinu a videla som doch psikov a jednu fenku, o 10 minut ked som sla spat tak ju uz jeden nakryval – prebleslo mi myslou co asi urobi majitel s fenkou a steniatkami ak pride jej cas ). Je to zial nezodpovednost majitelov. Zaobstaraju su psikov a nie su schopni si ich ustrazit a to zmyslanie na dedine ( cest vynimkam ) je tiez otras, lebo majitelia nazaplatia cez 100 € za starilizaciu alebo kastraciu. Teraz bezi projekt pre dediny kvoli kastraciam a sterilizaciam, treba vsak na to suhlas starostov obce, vraj tie ukony su robene zdarma. Ja osobne by som vsak zaplatila radsej dobremu vetovi ako dala psika alebo fenku k takejto hromadnej kastracii alebo sterilizacii. Potom su majitelia, ktori sa k tomu stavaju zodpovednejsie a radsej sa tomu vyvaruju a riesia to takto ( napr. praveja ma doma fenku a psika, keby to takto neriesila tak co by bolo )? Tiez to nie je jednoduche ich rozdelovat v tomto obdobi, takze som radsej v takych pripadoch za kastraciu alebo sterilizaciu.
    #54918
    a hlavne tých narkoz som sama prežila za život 8 a som tu a mja Samynka to mala celé za hodinku v pohode a odkráčala po svojich, nechcela som veriť že ani nepadala z nožičiek 🙂
    #54919
    Scylla
    Člen
    Zaplněním útulků se dá předejít hlavně odpovědností majitelů psů i fen, kdy si fenku prostě ohlídají a nenechají svého psa lítat volně po vesnici. Pokud majitel nemá odpovědnost a má IQ tykve, je kastrace určitě menší zlo, s tím souhlasím.
    Pokud ale mám fenu, o kterou se chci dobře starat a chovat se jako odpovědný majitel, kastraci považuju za zbytečný zásah do zdravého organismu, který sebou nese poměrně dost závažných zdravotních rizik, kromě samotného výkonu. Nikdy nemůžeš vědět, jestli se ti zvíře z narkozy probere, to ti žádný vet nikdy zaručit nemůže. Nehledě k tomu, že kastrací doživotně rozhodíš rovnováhu v těle psa, a naprosto zbytečně.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 40 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.