Francúzsky buldoček

  • This topic has 7 hlasov and 16 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47695
    Máme skoro 3-ročného fr. buldočka, často chodíme k veterinárovi, pretože má niečo s trávením, alebo takpovediac problémy s vylučovaním. Pri veľkej potrebe mu tečie krv zo zadku, doma si šúcha zadok po zemi, o gauč…Jedného času mu to aj prešlo, vobec mu krv netiekla, bez problémov urobil potrebu, a znova sa mu to vrátilo. Boli sme u viacerých veterinárov, každý povedal niečo iné, jeden že utratiť, druhý mu dal lieky..načas zabrali, ale nie natrvalo. Ďalším problémom je že si stále líže labky, sadne si, hlavu dá do vrchu, vyplazí jazyk a točí hlavou, akoby bol v nejakej tranze, a potom to z ničoho prejde… Bojíme sa či niečo z tohto nie je až natoľko infekčné, aby to bolo možné sa preniesť na človeka.? Prosím poradťe mi. Ďakujem vopred za odpoveď.
    #53790
    Michaelka
    Člen
    Dobry den, ja mam tiez francuzskeho buldočka a má 7mes. Stále zvracia… ale zaujímave je, že vždy iba nad ránom… nie po jedle. Ale iba nad ránom. S týmto má problém už asi 3mesiace. Bola som u dvoch vet. zatial žiaden nepomohol. Berie RASINASN, DEGAN A ANTIBIOTIKA. Pretože z moču sa zistilo, že tam má krv. A často ciká. Momentálne žerie Royal Canin Urinaly. Jej srsť je dosť ježovitá. A tiež si občas šácha zadok a líže labky. Je dosť vychrdnutá. Majitel mi ju predal za dost nízku cenu… zjavne sa jej chcel zbaviť. Prosím poradte… som zúfalá.
    #53777
    Scylla
    Člen
    Najděte si opravdu dobrého lékaře. Čím pejska krmíte? Požadujte od veta rozbor krve, stolice a moči.
    #53779
    Scylla
    Člen
    Pedigree mu nedávejte ani náhodou, to je jen obarvený šrot se sojou. Podle toho, co říkáte, že vám vet poradil – najděte si někoho jiného, opravdu dobrého. Jestli byly výsledky v pořádku, požadujte sono bříška a další vyšetření. Pan doktor vám určitě poradí někoho spolehlivého.
    #53778
    Rozbori boli urobené, všetko bolo v poriadku.. Náš psík francúzsky buldoček má diétnu stravu, ryžu so surovým kuracím masom- rada od zverolekára, alebo pedigree tie šťavnaté kapsičky s ryžou. Ďalším problémom je že skoro vobec nepije…nič…akoby nebol vobec smadný.
    #53780
    wendy1
    Člen
    Urcite zmente veterinara. Analne vacky mu boli preplachnute? Ak by sa jednalo o zapal analnych vackov, je potrebne urobit preplach. AK by to bol chronicky zapal je potrebna operacia, ale ta ma vyhody aj nevyhody. Nevyhody vzhladom k tomu, ze sa jedna o dost riskantnu opraciu, kde je mozna velka infekcia po operacii, ale to Vam poradi dobry veterinar. Ak bud enutna operacia, tak sa opytajte na vyhody, nevyhody a na pooperacnu starostlivost. Skusila by som aj nejake granule bud veterinarnej rady na traviaci akt alebo na citlive travenie granule od Firstmate, Eucanuba, Royal Canin. Skuste aj pridavat do stravy napr. Psyllium ( kupite v lekarni ).
    Moja je chovana 95% na granuliach, vtedy pije vela vody. Akonahle jej dam varenu stravu ( vyvar kuraci, varene maso s vyvarom, ryza alebo vlocky ) tak tej vody pije minimalne.
    Kolko podla Vas je malo?
    #53781
    Dobrý deň, odkiaľ ste???
    #53782
    Ďakujem za radu, budem stále ďalej pátrať, ako mu pomocť…
    #53783
    Ďakujem.
    Málo je toľko, že niekedy nepije aj niekoľko dní, sledujem ho a vobec nevidím že by sa napil!…uf
    #53784
    Zo Žiliny, ale psíka máme z Košíc, darovali nám ho..
    #53785
    Dobrý deň, chodte na kliniku nech psovi spravia endoskopicky odber vzorky z hrubého čreva a nech to pošlu na histoloógiu… možno sa jedné o imunitne sprostredkovanú kolitídu teda zápal hrubého čreva… reagoval aspoň trocha na nejake lieky myslím antibiotika a podobne…to lízanie labiek može byť iný problém dajme to mu atopia…. no psík ma zrejme viac problémov….dosť nešťastný darček….. pekný deň
    #53786
    Tana
    Člen

    Máme skoro 3-ročného fr. buldočka, často chodíme k veterinárovi, pretože má niečo s trávením, alebo takpovediac problémy s vylučovaním. Pri veľkej potrebe mu tečie krv zo zadku, doma si šúcha zadok po zemi, o gauč…Jedného času mu to aj prešlo, vobec mu krv netiekla, bez problémov urobil potrebu, a znova sa mu to vrátilo. Boli sme u viacerých veterinárov, každý povedal niečo iné, jeden že utratiť, druhý mu dal lieky..načas zabrali, ale nie natrvalo. Ďalším problémom je že si stále líže labky, sadne si, hlavu dá do vrchu, vyplazí jazyk a točí hlavou, akoby bol v nejakej tranze, a potom to z ničoho prejde… Bojíme sa či niečo z tohto nie je až natoľko infekčné, aby to bolo možné sa preniesť na človeka.? Prosím poradťe mi. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň aj my máme doma francúzkeho buldočka, máme sným taký istý problém aj náš si lýže labky a to pravidelne aj 3krát do dňa keď nie viacej a tiež sme si mysleli, že má niečo tiež si sadne na zadok a točí sa.S pozdravom

    #53787
    Denisams
    Člen
    Ahoj j mam s francuzkym buldockom zas taky problem ze urcitych ludi hryzie…minule tyzden som ho dala vykastrovat ze vraj to zabere ale ak by bola nejaka aj ina rada tak piste dakujem 🙂
    #53788
    wendy1
    Člen
    Dost blbe riesenie, hadam Vam to pomoze, ale niekedy kastracia moze sposobit este vacsiu agresivitu.
    #53789
    Denisams
    Člen
    No aj o tom som pocula ale tak jak si vsimam pomaly sa zacina aj kludnit uz nieje tak besny jak byval a nejaky cas sa nestalo ze by pokusal tak snad mu to len vydrzi,veterinar mi vravel ze on kym sa ukludni to nejaky cas potrva ale tak snad 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.