granule

  • This topic has 14 hlasov and 53 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 54 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47951
    Misqinqa
    Člen
    dobry den
    chcem sa poradit ze ktore granule s tychto su podla vas najkvalitnejsie??
    Eukanuba
    Hill’s
    Orijen
    Royal Canin
    Acana
    Pro Plan
    ???
    alebo nejake ine,ktore su este kavlitnejsie,a zdravsie?
    totiz chcem vediet ake su pre mojho psika najlepsie.
    Dakujeeem
    #55888
    wendy1
    Člen
    Tvaroh davam do misky, vajce rozbijem, rozmiesam a skrupinu podrvim. Hrozno nedavajte, je nebezpecne pre psikov. Je ozaj pravda ze ak varene, tak varene, ak granule tak granule, ak surove tak surove, raz za cas neuskodi ak sa to miesa. Kamaratka jedna krmi cisto surovym, a druha rano granule a vecer surove alebo opacne. Hoci ja nie som velmi za to. Varene kuracie, hovadzie, ryby, divinu, vsetko okrem bravcoveho, do toho vlocky alebo krupy pred podavanim, moze ist zelenina, ….
    #55900
    geppy
    Člen
    Ja mojej davam varenu stravu,mlete maso,kuracie pecienky,kuracie zaludky,kuracie prsia…s ryzou alebo cestovinou…a tak.Obcas vajicko,zeleninku.Ale ma aj granule…veterinarka mi povedala ze najlepsie su royal canin…tak som jej ich kupila ze teda vyskusame…..nikdy viac…skrabala sa z nich a lupiny sa jej porobili…no hroza.
    #55902
    geppy
    Člen
    No ved prave, aj ja som si to hned myslela ze ma z toho nejake peniaze,ked to tak velice ponuka.Ty by si mi ake odporucila…lebo uz fakt neviem,nedoverujem tymto drahym ,,znacka,,?! co ponukaju veterinari.
    #55898
    kikaBB
    Člen
    No snazila som sa upravit prispevok, ale vyhadzuje ma to. Tak pridam este jeden … :o) chcem sa opytat ako pridem na to ze psik ma citlive travenie, pripadne mozem dat psikovi krmivo na citlive travenie aj ked ho mozno nema? Nasla som toto a na znacku su aj tu dobre tipy … http://www.zoofast.sk/purina-plan-puppy-digestion-lamb-rice-14kg-p-997.html
    #55897
    kikaBB
    Člen
    Chcem sa opytat … pozerala som granule proplan a jasne, ze vyhodnejsie je velke balenie. Mam otazky. Do akeho veku je mozne davat krmivo urcene pre Puppy – steniatka???
    #55890
    majka001
    Člen
    zelenina: cervena repa, spenat, mangold a fazule len varene (v surovych su nebezpecne latky), ostatne moze surove vsetko
    ovocie: pr psoch s citlivym zaludkom pozor na kysle (pomarance, kiwi, mandarinky) aj ked moj kludne zje aj grep. Ak zje viac sliviek, tak ta supka sa zle travi, a moze vzniknut kvsenie ak pes v teple vela pije. hrozno – toto neviem, lebo dakde najdem, ze iste nie, dakde pred nim nevaruju, kazdopadne, moj zopar hrozien zjedol, nic mu nebolo, ale radsej mu to nedavam.
    no a co som nasla ze Nedoporucene: cibula, cesnak (ten davam), fazulove klicky, soja, zihlava. a este Zakazane: semienka alfalfa, ovocne kostky a jadra, no a rastliny z celade lulkovitych, kde patri zemiak, rajcina a paprika. Takze sa cudujem, ze moj pes je OK, kedze mu do zeleninovej kase obcas prihodim aj surovy zemiak, papriku aj rajcinu aj cesnak… Ale myslim, ze ak je ovocie a zelenina dostatocne zrele a v tej kasi ma rozmixovanych vela druhov, tak ta trocha by nemala vadit. Musim kupit asi dalsiu knihu…
    #55923
    r
    Člen
    urcite eukanuba,chovame nou uz 13 rokov,nemali sme nikdy problemy,psiky maju super srst,male a pevne hovienka,mame anglickych kokrov,vystavy,polovne skusky,rontgen -urcite je to o.k.aj vdaka strave
    #55924
    wendy1
    Člen
    Eukanuba? Ach, to je otaznik. Napr. moja osobna skusenost s eukanubou je dobra, ale skusala som len tu tzv. veterinarnu radu a aj to len 2,5 kg ci 2 kg balenie po gastritide. Celkovo co som pocula od kamosky, tak su policajne psy krmene eukanubou a zhruba z 20 psov sadnu cca 4 psom bezproblemov, co je podla mna mizerny pocet a ak chce psovod krmit niecim inym lebo psovi tato znacka nevyhovuje. tak nech sa paci z vlastneho vrecka. Tak je postarane o psy co maju sluzit a chranit zakon!!! A to ma ist policajny vzor prikladom!!!
    #55925
    nanakey
    Člen
    Treba si na krmivo jednoducho najst cas a hladat si na nete info. Urcite, ako tu uz bolo spominane, nie hypermarketove krmiva, ci znacky obchodnych retazcov. Je smutne, ze v tych granuliach je mozno tak masova prichut, ale maso to nevidelo ani z helikoptery. Co tu uz bolo radene – bud sa da rozhodnut pre BARF, vyhodne, ak ma niekto velky mrazak nevyuzity, alebo zdroj – masiarstvo v dosahu, ktore ho vie zasobovat kostami, masovymi kostami, vnutornostami. Cenovo to vychadza ako dobre premiove granule, samozrejme zalezi od zdroja. Alebo teda kvalitne granule, ale kvalitne granule nekupite za 10 eur za mech 🙁
    Dnes uz nie je problem si nechat doviezt cez eshopy akekolvek krmivo. Ale nikto vam nepovie, toto je to najlepsie. Kazdopadne, treba si postudovat aj na inych forach, aby ste mali aspon aku taku istotu, ze s konkretnym krmivom psovi neskodite. Treba vediet podla obsahu vydedukovat obsah masa, alebo ine zlozky, ktore dokazu narobit viac skody, ako uzitku. A najdolezitejsia vec! Striedat, nekrmit stale s tym istym, to, ze niekdy sa krmivo tvari uplne ok a po case sa zisti, ze to tak nie je a vy uz mate skrmenych par rokov, to je dost blbe 🙁
    A na zaver, co sadne jednemu psovi, druhemu nemusi ani omylom.

    Z tych hore vypisanych by som sa priklonila k orijenu, acane a proplanu, a ja by som pridala este puffins (mozno aj ako forma odmeny :).

    #55887
    kikaBB
    Člen
    My papame Firstmade + kopa surocej zeleniny a ovocia. Hugo to prosto miluje. Zistila som to ked zacal kradnut zeleninu a ovocie mojim detom z ruk. :o)))) Zboznuje jablka, mrkvu, redkovku, hrozno, jahody a kalerab. Mozno aj daco ine, ale sme este neskusili :o)
    WENDY: som sa chcela opytat ako dat havkovi tvaroh ci surove vajce. Pripadne ak varis stravu tak aku? Niekto tvrdi, ze psovi len granule, iny zas, ze je fajn sem tam obzvlastnit aj varenou. Tak co varene … ?
    #55926
    katarina2
    Člen
    Už som to tu niekoľkokrát počula že prechod z granúl na inú značku treba postupne primiešavať nové, kým sa na ne celkom neprejde ale to sa asi týka len šteniat lebo mne také niečo veterinár nedoporučil ani tu ani doma, keď sme prechádzali na diétu, najskôr len jahňacie granulem neskôr lososové a teraz papá oboje ale len na raňajky poobede tak k večeru hlavná strava je varená-výnimočne psia konzerva ale tie nemá rád. Kedže už tu spomínate zeleninku , môj doteraz papal len mrkvu a kaleráb, karfiol nechcel, papriku a petržlen zjedol s polievky aj s mäskom ale surovú papriku ešte nejedol ani uhorku dnes som mu to dala od raňajok ochutnať papriku ešte ako tak len malé kúsočky a zmiešala so syrovým chlebíkom ale uhorku nechcel ani so šupkou ani bez šupky, ani melón vodový cukrový – červenú dyňu nemá rád ale červené hrozno áno, ale ja každú bobuľku otvorím a vyhryz nem jadierka, pre istotu mu ich nedám – nie že mu to v črievkách spraví šarapatu.No cez víkend som sa voči nemu prehrešila – viem, že je to moja chyba ale tak úpenlivo prosil očkami že sme mu dali -to čo nemal a zase sa začal škrabať…- že som sa nechala obmäkčiť jeho psím pohľadom ja krava! Varili sme vonku kotlíkový guľáš pravdaže mu to voňalo slintal okolo toho, pobešhoval a nevedel sa dočkať. Keď sme si už sadli jesť čakal…, pozeral… a bolo nám ho strašne ľúto, tak reku aspoň to hovadzie z guľáša mu vyberme a opláchnime od masti, to mu hádam nezaškodí,…. Tak prvý deň ani nie, takže na druhý deň zase tak dostal z guľáša len to hovädzie opláchnuté aj na tretí deň, ale potom sa už začal oškrabávať a keď šiel cikať ani nezdvihol labku ako zvykne len si čupol ako keby kakať – myslela som si, že je prejedený, tieto 3 dni papalo viac ako obvykle že asi za to…, no keď sa začal škrabať trochu viac – nasadila som mu 1 deň hladovky a pozorovala stolicu kým sa riadne nevyprázdni a potom už len granulky a nič, kým sa neprestane škrabať. Prtešli 2 dni škrabe sa menej a už dozerám čo papá, teraz sú aj tak horúčavy nechcú psíky papať tak len zeleninka a granulky…
    #55889
    heny
    Člen
    … ja davam len granule, ale minule som mu uvarila kuracie prso s cestovinami, si pochutnal:) dnes pri vareni som mu dala celu surovu mrkvu, aj sa pohral aj daco z nej spapal:) vela ovocia a zeleniny som mu este nedavala. ktoremu ovociu a zelenine sa mam vyhybat? banan, surovy zemiak jablko smie ze?
    #55927
    wendy1
    Člen
    Katarina ide tu aj o dospele psy, aj vtedy je dobre robit primiesavanie do starej znacky granul s novou znackou.
    Hrozno nie je dobre davat psovi, ani papriku, chlieb takisto nie, ked tak tak suchar ( obsahuje cukry, tuky a naduva ).
    #55875
    wendy1
    Člen
    Firstmate
    Z vymenovanych by som tvrdila Pro Plan, Royal Canin? Kazdemu psikovi vsak moze sadnut nieco ine.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 54 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.