Granule

  • This topic has 15 hlasov and 90 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 91 )
  • Autor
    Príspevky
  • #57991
    baby, a čo ked mám podozrenie, že Engee vypadáva tak veľa srsti z granuliek, ktorými ju chovám? ako chytím medzi prsty tak vytrhnem všetky čo držím.. môžem zmeniť značku? či netreba? lebo ona má aj tak problémy pri prechode granuliek
    #58005
    heny
    Člen
    … bubo musis sam (sama) vidiet ci dane granule hocijakej znacky vyhovuju tvojmu psikovi . pravidelna stolica bez hnacky, kvalitna srst, neskrabe sa atd atd…to ze niekomu dana znacka nevyhovuje neznamena ze nebude vyhovovat tvojmu psikovi — to bolo vseobecne myslene… ty musis pozerat granule pre steniatka malych plemien.
    #57992
    wendy1
    Člen
    Veronika cim ju krmis? Napis presny nazov.
    #58006
    Smallblot
    Člen
    My sme dávali Royal Canin od malého mala a nakoniec sme zistili, že sa po nich škriabe. Ale sú ľudia, ktorí dávajú RC stále a všetko je v pohode. My smev dospelosti začali dávať Trainer Fitness (hypoalergénne granulky), no potom zmenili zloženie a náš začal zase veľmi veľa vylučovať, až sme sa čudovali, kde sa to v ňom berie, takže sme prešli na Acanu a s ňou sme zatiaľ veľmi spokojní. Havovi chutia, stolica ok, vlasy ok, koža ok… Súhlasím s Heny, každému havovi sadne čosi iné. Keď aj ale budete na nejakej značke a budete ju chcieť zmeniť, nemeňte ju hneď zo dňa na deň, ale postupne staré granulky premiešavajte s novými a množstvo starých postupne zmenšujte až sa plynulo prejde na nové. (toto treba robiť pri prechode na inú značku, netreba to robiť, ak prechádzate na inú príchuť v tej istej značke) Psík pri náhlom prechode na iné granule môže mať problémy napr. s trávením.
    #57993
    presne týmito granulami:
    http://www.lacnekrmivo.sk/sk/component/virtuemart/?page=shop.product_details&product_id=46&flypage=flypage.tpl&pop=0&manufacturer_id=3
    to su Eminent Puppy Large Breed, je to síce pre veľké plemeno, no v zoochove som pani povedala, že ona je kríženec staforda a ona že to v pohode môže, su to také väčšie granulky, aj jej chutia, a zdruzgala už pomaly celé vrece
    #58024
    wendy1
    Člen
    Veronika toto je inac velmi dobra stranka: http://www.vetland.sk/eshop/detail/584/85/kone/gelapony-biotin-h-plv–600-g
    Kupis tu vsetko mozne. Toto je napr. pre kone.
    Ja mam toto: http://www.mojmilacik.sk/canvit-h
    #58007
    bubo
    Člen
    Dakujem za rady, a nemate niekto osobnu skusenost s granulami husse?
    #57994
    wendy1
    Člen
    Moze a nemusi to byt. POzriem doma do knihy, ale mozno by to chcelo kvalitnejsie granule, pripadne moze byt aj hormonalna porucha. To ale musim doma pozriet v knihe. Najlahsie je najprv zmenit krmivo, ak to nepomoze, potom by to chcelo veterinara. Nemala by jej tak padat srst ako popisujes. A je uz vyplznuta zo zimy? Nema lupiny, hole miesta, nekriabe sa? Pripadne koze je pekna, ruzova?
    #58008
    Smallblot
    Člen
    Ani len tú značku nepoznám, počujem o nej prvýkrát…
    #58025
    wendy1
    Člen
    Chudatko, nasa Wendy raz tak spadla do bazenu, bolo tam trochu vody, ale asi len 25-30 cm. Vsak som to aj popisovala na nasej web stranke ako to bolo, nastastie nic sa nestalo.:D Ked bola mala tak tam nespadla a ked mala cca rok tak vtedy, trdlo.:D
    #57995
    lupiny nemá, ani holé miesta nemá, kožu má takú ako vždy ale škriabe sa, len mám podozrenie, že má blchu…
    ako myslíš vyplznutá zo zimi? ona mala 8 mesiacov asi pár dní pred vianocami a odvtedy v podstate stále plzne, no na srsti nevidim rozdiel…. môže to byť aj tým, že ona bude v dospelosti vážiť okolo 20-25 kg? granule su pre psy, ktoré budu v dospelosti 30-35 kg..
    #58026
    ja radšej kupujem priamo v obchode, kde nemusím platiť poštovné iba na jeden kus, ak by som chcela kupovať viacej kusov, tak je to výhodnejšie cez net samozrejme 🙂

    to som sem ešte asi nechodila, lebo si nič také nepamätám 🙂 to sa jej ako podarilo? nestíhala brzdiť.. alebo? 🙂
    keď Engee je taká precitlivená, je to šteňa, ale nevyzknem to preháňať s “ľuľkaním” ked sa jej nebodaj niečo stane, aj teraz som jej len odtlačila labku od tej tyči a šla som preč, lebo som bola stále v šoku, pretože sme počuli len plač, bola za kríkmi… minule sa jej vodítko zaseklo pod pneumatikou auta, a ked zistila, že sa jej nedá pohnúť dopredu, strašne spanikárila a plakala, akoby si zlomila labku :/

    #58009
    heny
    Člen
    ani ja tu znacku granul nepoznam … kde ich kupujes?
    #57996
    wendy1
    Člen
    S tym by to nemal byt problem, myslim s vahou. Ale skusila by som zmenit granule za nejake hypoalergenne. Tu zimnu srst som myslela ci uz vymenila za jarnu. Este nie som doma, teda som uz bola, ale az vecer budem pri knihe.:D
    #58067
    wendy1
    Člen
    purina sa ale vyraba v Polsku, ja som krmila purinou, ale prave preto som prestala. Ale pokial si spokojna tak krm tymto.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 91 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.