HĽADÁ SA PES :P

  • This topic has 3 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #49068
    Pokúsim sa to skrátiť:)
    S priateľom býváme v 2-izbovom byte, obaja pracujeme na smeny a chceme psíka.
    Nevieme sa ale rozhodnúť, aké plemeno vybrať.
    Nechcem, aby sa psík trápil- to je najdôležitejšie!
    Hľadám preto malé, skôr menej akčné plemeno, vhodné do bytu, ktoré by nás doma počkalo, kým po 8h prídeme z práce. Nie som tiež kinológ a dosť sa bojím výcviku psíka, takže skôr “ľahko ovládateľného” (aj keď to určite vyznie horšie, než ako to myslím), ale priateľského, společenského. Kritériom je teda určite malý (naj trpasličí) vzrast a dobrá, skôr kľudnejšia povaha.
    Viete o akom plemene práve píšem? Prosím, dajte mi vedieť 🙂
    Nechcem psíka za každú cenu- radšej žiadneho, než by sa mal trápiť… sama si s tým ale neviem rady. Ďakujem.
    #65079
    heny
    Člen
    Ahoj….ako je to s vychadzkami? Mal by ich dost ked budes doma z prace??
    Ja mam yorka ten vyzaduje vela pohybu, kamoska ma civavu ta je tiez akcna.
    Tych 8 hodin si kazdy psik pocka na svojho majitela.co sa tyka vychovy kazdy psik potrebuje aspon zaklady…

    Na tvojom, miest by som googlila, a precitala si o narokoch mensich ras…je este cinsky nahac, bison,havanes,lhasa apso…ak chces, malinkateho tak york,civava…

    #65080
    wendy1
    Člen
    a ak mozem doporucit, tak kupte s rodokmenom, nakolko je tam lepsi predpoklad zdravia a nepodporite mnozitelov.
    Nekupujte hlavne nejakeho mini YT alebo mini civavu, lebo tie su bez rodokmena a taketo jedince najdete len u mnozitelov. Su aj nachylnejsie na zranenie, ochorenia a pod.
    Drzim prsty.
    #65081
    heny
    Člen
    Suhlasim s wendy
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.