hlupy pes inac si to neviem vysvetlit

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa hlupy pes inac si to neviem vysvetlit

  • This topic has 13 hlasov and 57 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 58 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59106
    wendy1
    Člen
    Ja som Ta nepochopila.:D Prepac.
    Az teraz mi to dalo vyznam. Silvia a Svetlana je asi to iste.
    Len skratene?
    #59107
    14mirko
    Člen
    dakujem pekne za rady vecer si to vsetko precitam a uvidim co sa da robit. je to teraz trosku zlozitejsie lebo u nas mame cely den minimalne 8 pod nulou a to sa mi dlho po vonku nechce behat este ked je tu tolko snehu ale jemu to zjavne problem nerobi. Na prechadzky ho neberiem. Sused povedal ze to nieje najmudrejsie lebo si zvykne ze na tu ulicu moze chodit. Susedov syn ked bere ich psa ako brata toho mojho z jedneho vrhu na polovacku tak ho nalozi do auta az tak vyjde na ulicu. Tie psy su rovnako stare tak nechapem preco ich tak pocuva aj ked ho nijak zvlast necvicili skor ja sa tomu svojmu venujem odost viac ako oni o svojho a aj napriek tomu uteka radsej tam ku nim ako by mal byt doma. Ich pes sa tiez chce hrat ale nepride ku nam ostane vzdy len na ich pozemku zato moj uteka jedna radost. Viem ze jak si psa vycvicim tak ho budem mat a preto sa snazim od malicka ho vycvicit aby pocuval a aby sme nemali problem. Na retazi ho nechavam len v noci aby isiel spat do svojej budy lebo inac spi pred dverami a nieje nijak chraneny ale hned rano som ho pustal aj ked uz po dneskajsku dost vazne rozmyslam ze ho uz nepustim. Nebavy ma behat po ulici a nahanat ho hlavne ked on uteka prec odo mna. A byt ho ma tiez vobec nebavy ale zatial mi len nici plot z hora z dola a vobec nestrazi ked ma moznost hned ujde. Dalsi sused cvici profesionalne nemeckych ovciakov tak som sledoval ako to robi od stenata a skusal som to aplikovat i na svojho psa.. ale tak sa mi zda ze ten nemecky ovciak je ovela viac oddany a pozornejsi od mala ked ho pusti tak ci je na ulici alebo v dvore stale stoji pes pri nom a pocuva na slova sadni lahni a tak preto ma napadlo ci ten moj nieje nejak zaostaly. Ked sa vie naucit sam podhrabat plot ale na povel pod sem alebo svoje meno neotoci ani hlavu.
    #59108
    wendy1
    Člen
    Prave preto je dobre ho mat na stopovacke a reagovat ako som pisala.
    #59109
    14mirko
    Člen
    no stopovacku som si prave kupil 10 metre dufam ze bude stacit. teraz som zvedavy ako na to bude reagovat lebo voditko co ma je asi tak meter a pol dlhe a stale ho hryzie neni rad ked ma voditko tak ci nebude hryzt aj do stopovacky
    #59110
    katarina2
    Člen
    Ako vidím, Tvoj psík je hyperaktívny a napriek tomu že z bratom u suseda sú z jedného vrhu, nemusia mať rovnaké povahy, aj medzi ľuďmi je to tak veľakrát že dvaja bratia alebo sestry sú úplne rozdielne a nemuseli sa vydariť po rodičoch ale možno po nejakých starých rodičoch. No a s učením sa na poslušnosť je to podľa povahy psa tiež rozdielne, niektorému to trvá dlhšie, niektorému kratšie, zase je to ani nie podľa jeho veku ale podľa povahy, no a puberta u psíka tiež zdieľa veľkú roľu. Veď ani s pubertiakom si rodičia nevedia rady, keď hrajú hormóny to je ťažko. Tiež zastávam kategóriu len trpezlivo a ako vidím na tohoto teda treba fantastická ale o to väčšiu z neho budeš mať radosť keď sa to podarí a už bude poslušný, budeš na to hrdý, že si to zvládol.Existujú aj psie školy, kde ich na poriadok naučia, ak si na to vieš nájsť čas a chodiť tam s ním a samozrejme ak si to môžeš aj finančne dovoliť. A možno by pár kurzov postačilo, len aby si sa naučil základy ako takéhoto psíka zvládnuť a potom už to budeš vedieť pokračovať aj doma sám. Žiadny psík nie je hlúpy!Treba sa len naučiť ho vedieť zvládnuť a fantastickú trpezlivosť! A keďže ste na neho doma viacerý a nie si sám, tak Ťa tak veľmi vyčerpať ani nemôže, veď sa na ňom môžete striedať lenže zase ten psík nevie, kto je jeho pán, kto je tu vlastne vodca – to by mu malo byť jasné! Teda tie najhlavnejšie veci by mal robiť okolo neho jeho vodca. Jeho pán a vodca by mu mal dávať pokrm a povely, ostatní sú len na maznanie a hranie. či?…Toto sa poraď na tom školení, v tomto som si nie istá, ale to viem, že opačné povely nesmie dostávať od každého člena rodiny, lebo psík je potom pomýlený.
    #59111
    14mirko
    Člen
    ako najviac casu a najviac sa ho snazim ucit ja a ostatny to chcu len zlepsit trepars na sadni lahni a pod sem vsetci pouzivame ronake slova nikdy ze k nohe alebo tak aby sa ucil len tieto slova. A na taku skolu si fakt cas nenajdem to je viac menej skoda. Preto hladam pomoc tu. Skusil som mu dnes dat tu stopovacku. Najviac ho zaujimalo ako to prehrizt cely cas to len kusal a na nic nereagoval a zamotaval sa do toho ked som na neho zvolal nezdvyhol ani hlavu potiahol som mu za tu stopovacku tak sa zacal so mnou pretahovat a vrcat. Skôr si myslim ze po takom čase kolko mesiacov ho uz ucim len tie tri poveli tak uz to mal vediet perfektne pomaly uz bude mat rok a precvicujem to snim kazdy kazdy den a aj tak si ich mýli. No a co sa týka toho ano nestacim mu je tu dost vela snehu aj strasna zima po chvilke behania a brodenia sa v snehu mam dost on zjavne nie tak neviem. Je to smola ze som na zaciatok dostal prave takeho tvrdohlaveho psa co sa mi snazi len nervy robit. 😀
    #59113
    katarina2
    Člen
    Samozrejme v mrazoch to nejde ale onedlho príde jar a budú aj dlhšie dni, ja dúfam, že trpezlivosťou to vyriešiš a tá škola je síce drahý špás, ale keby si tam šiel len zo 2-3 razy aby aj odborník videl kde je chyba a poučil Ťa asi by sa s ním už potom doma cvičilo ľahšie.
    #59114
    katarina2
    Člen
    Vychova a Vycvik psov pre sluzobne a sportove ucely.
    Cena:
    Dohodou
    Telefón:
    098000520
    Toto som Ti tu našla skús sa skontaktovať možno len raz ukázať psíka a nech Ti poradí odborník
    #59115
    wendy1
    Člen
    Ak to mozem poradit tak kup trpky sprej na nabytok v chotaleskych potrebach ( je nezavadny ) pre psy, oni ti poradia a nastriekaj tu stopovacku sprejom, aj kratke voditko ak ho budes pouzivat, ale musis striekat pravidelne aby pes zistil ze stale ked to kuse tak je to trpke. Nestaci len raz, musi mu to byt ozaj stale trpke. Na stopacke je to tazsie, ale na provolanie je to super. Musis razne trhnut, jasne aby si mu nepolamal vazy, ale pes musi citit pevnu ruku a razne povedz nesmies. Moja to zvykne robit chvilu kamaratovi alebo mame, ale to je tym ze vela jej dovolia. U mna to skusala ked bola mala. Treaz uz len sem tam ale nie pri mne.
    #59116
    adavala75
    Člen
    No viem si predstaviť tvoje sklamanie ked chceš psa aby aspoň zastrašil votrelca v tvojom dvore a on ho nechá pekne vojsť. Neboj sa je ešte mladý ,je obdobie hárania a vtedy psy dokážu koprfildovské kúsky.Nič nie je stratené,hoci to budeš mať ťažké ,lebo si neskúsený a hned máš takého psa akého máš,poľovný pes nebola moc dobrá voľba. Ale ak si odhodlaný s tým psom ozaj niečo robiť,všetka česť tebe a prajem veľa pevných nervov. No na začiatok musíš okamžite zmeniť prístup k psovy .Doteraz bol akože maličký a rád sa hrával,ale v šiestom mesiaci ,asi tak po výmene zubov sa začínajú psy meniť na takých dospelejších,presne ako u detí ked začína puberta. Ak ho uväzuješ na reťaz ja v tom problém nevidím,ak je tam v čase ked nie ste doma a nemáte dozor nad psom. Radšej na reťazi ,ako sa túlať po dedine. Tvoja povinnosť je psa zabezpečiť. Začni si upevňovať svoje vodcovské postavenie.Začni to krmenim.Drž misu so žrádlom stoj vzpriamene pred ním a povedz mu sadni ,ak to vie,teda. A dohliadni aby sa ani nepohol kým ty tu misu nepoložíš na zem a ty mu nedovolíš z nej jesť.To je prvá cesta k vodcovstvu lebo vodca zabezpečuje potravu. Získaš trochu rešpekt.Nikdy psovi neustupuj,vždy musí ustúpiť on.Krm ho ale pravidelne ,teraz by mal dostávať dvakrát denne. Dúfam že mu nedávaš hocikedy? Režim je režim a pes to potrebuje aby sa cítil dobre. Ano je veľká zima ale na prechádzky treba chodiť ked len po ulici hore dole,ale aspoň sa mu zamestná mozog novými vecami,pachmi. A to môžeš využiť na jednoduché cvičenie kde zas budeš veľký pán ty. Na dvore ho ale najskôr nauč chodiť pri nohe .stačí tri štyri metre aby ti išiel pekne pri nohe,rob to tak že si skrátiš vodítko aby si ho mal hlavu pri kolene,v ruke máš niečo voňave kocku syra,vareneho mäsa.ukážeš mu to ale nedáš,len nech si čuchne k tvojej ruke a dáš povel k nohe a ukazuješ mu ruku ,môže ti ju oňuchať ale pamlsok dáš až vtedy ked nebude skákať a pekne prejde pár krôčkov,hned si daj do ruky druhý pamlsok a pokračuj takto tie napr. 4 metre.Ide o to aby vedel že pamlsok dostane za to ked ti pôjde pri nohe,vodítko je voľné a on ťa nepredbieha.Pamlsky potom postupne naťahuj až ti prejde tie štyri metre pekne ,daj pamlsok,pochváľ ho vodítko povoľ na celú dlžku a skús sa ponaťahovať s ním s nejakou hračkou. Prvý krát bude veľmi náročný lebo aj ty aj pes ste neskúsený,ale neboj zvládneš to. A ked ti bude chodiť pekne pri nohe,chod na ulicu s povelom pri nohe,prejdi nejaký kúsok,nie dlhý,potom ho posad,daj stopovačku a povel voľno.nech si pobehá.Nechaj ho 5 minút a potom zakrič ku mne a hned ho mykni,neťahaj,len mykni .a ukáž mu pamlsok,čupni si a pekne ho volaj,ťapkaj rukami ,pútaj jeho pozornosť a ked bude pri tebe daj mu pamlsok,stopovačku si nenápadne z nohou prisúp aby ti nemohol hned odbehnúť,chváľ ho ,pohraj sa s ním a daj mu znova voľno,ale z povelu sadni,zopakuj asi tri krát a potom si ho daj na normálne vodítko a chodte domov,s tým že zas nejaký úsek ho necháš poňuchať len tak a potom povieš k nohe a spamlskom v ruke idete pri nohe až do dvora kde si ho zabezpečíš aby ti neušiel.Vždy ale odmeňuj ked sa sústredí na teba,to ho musíš vždy donútiť práve tým voňavým pamlskom,niečím čo nedostáva bežne žrať.Zatiaľ ho uč toto,ak sa s niekým stretneš na ulici radšej sa nezakecávaj ale chod hned dalej. A ak ide niekto oproti tebe a pes sa ti začne ťahať,hned zmen smer a chod od toho človeka akoby preč a po pár metroch sa zas otoč. Ak sa bude zas ťahať znova to isté a rob to dovtedy kým neprjdete tak že pes bude pozerať na teba a čakať kedy zase zmeníš smer,ale pri každej zmene daj pamlsok ak pekne pôjde.ak nie ,nehreš ho,nekomentuj,rob to dovtedy kým to nespraví aspoň trochu pekne.Je to náročné lebo toto už mal mať pes za sebou a mal by si to ľahšie ,ale zvládneš to.Maj ho na reťazi,sprav si koterec,to je jedno ,ale pravidelne s ním cvič .Stačí 10-15 minut 3x denne napríklad. to už zíáleží na tvojom čase ale nikdy necvič dlho lebo mu to znechutí,preto radšej viackrát za deň. A je dobré ked má pes režim lebo vtedy rád čaká doma na to kedy prídeš a ideš sa s ním hrať,lebo sa pes cíti isto. Pamätaj ty si šef a ty rozhoduješ o všetkom. A ak sa blázni,zostaň stáť a nevšímaj si ho,maj ho však na vodítku to ho budeš musieť mať zatiaľ vždy,kým potom nespravíš záverečný test,ale o tom až neskôr.Dohliadni na to aby už nikdy nezdrhol,ale chodievaj na prechádzky. Zožen si nejakú knihu kde sú rady ako psa zabaviť,aj to môže byť sposob hry,nie len hádzanie aportov donekonečna.Vyskúšaj a potom mi povedz reakcie ako pes reagoval. Možno zmeníme postup,uvidíme.Tak zatiaľ ahoj.
    #59117
    wendy1
    Člen
    Obdobie harania? Feny sa haraju cely rok, kazda inokedy. Mne sa niekedy paci ak majitelia psov povedia ze teraz sa hara fena v okoli, tak preto je ich pes taky. Ale vsak v okoli je kopec inych fien, ktore sa nehraju napr. teraz ale budu o tyzden, mesiac, alebo tri. Priklad.
    Na okoli co sme mali psov, tak zacali reagovat na harajuce feny az po roku, aspon co som si vsimla. V tom nevidim problem, skor v tom ze ho treba vytazit. Skus mu nieco povymyslat. Alebo mu skus kupit kongo v chov. predajni, napln ho masovou pastou alebo uvarenym masom, natlac to dnu a nech sa zabavi. Mozno bude rad ak zostane na pozemku a nebude vediet kedy ho zase prekvapis kongom naplnenym fajnou masovou zmesou.
    Adavala ja som zase citala ze s dominantnym psom nie je dobre sa pretahovat o hracku, a ak ano tak vzdy musi vyhrat majitel psa, nikdy nie pes, co je niekedy problem, kedze psy maju stisk ako “krokodil”.
    Inac Adavala pekne napisane.
    #59118
    a nemôže to byť tým, že prechováva nedôveru v teba? Pes si vie zapamätať ak sa k nemu niekto zachoval zle ešte ked bol šteňa, ja by som ti poradila jeden víkend stráviť celý so svojím psom, je to asi náročné časovo, ale treba skúsiť naviazať ho na seba, rozmaznávaj ho, dávaj mu maškrty, venuj sa mu, chvíľu sa hrajte, chvíľu cvičte, šteňa je ako dieťa, tiež neudržíš dlho jeho pozornosť 🙂 naša je teiž ako z divých vajec, nereaguje na zavolanie, vylezie mi na blízky kopec kde je kopec konárov a už si tam pár krát ublížila no stále sa vracia, tak som skúsila od nej utekať a volať ju pod sem, ona sa začalá báť, že kde som, tak bežala za mnou 🙂 ťažšie je to, keď vidí cudzích ľudí, tiež mi to robí, kebyže ju nemám na vodítku, tak utečie za cudzou tetkou o barle, za deťmi aj psami… hlavne to treba cvičiť dookola do zbláznenia, výsledok sa dostaví, možno o mesiac dva, možno skôr, každý pes je individuálny, nie sprostý, ale aj povaha a temperament je dôležitý… keďže ej to poľovnícky pes, má zvýšený čuch, tak možno fakt uteká za rôznymi pachmi… inak informácie vždy čerpaj z viacerých zdrojov, to čo platí na susedových psov nemusí platiť na tvojho hoci je z toho vrhu, hľadaj vždy tie cesty, čo platia na tvojho psa… napr. čo sa týka toho môjho šteňaťa, tak keď ju cvičím ja, platí niečo iné, keď môj priateľ, zase na ňu platí niečo iné… fakt je to individuálne
    #59119
    Adavala ti to pekne popisala, zmen pristup k psikovi a uc ho nie strieskanim, ale odmenami a hlavne trpezlivo. Majitel a jeho rodina musi byt pre psika najdolezitejsim a najzaujimavejsim v jeho svete. Ak nie je, psik si hlada zabavu inde a permanentne uteka. Polovne plemeno a do toho zamiesany bigel je dynamit, hromada energie, ktoru musis usmernit, nie zmlatit. Pusti sa do toho odznova, ak to myslis vazne. Ak nie, radsej psika daruj niekomu, kto bude mat na neho cas a trpezlivost. Lilo to vystihol: psik je len zrkadlom pana, robi to, co ho pan naucil. Ked ho pan nevie zaujat, rozhodne sa sam a robi si, co on chce. Dostal si tu vela dobrych rad od skusenych ludi, verim, ze to zvladnes. Nie su to kecy, je to odskusane.

    Pre wendy a denny: volam sa svetlana liskova, mam stranku http://www.stastnypes.sk a moje dve fenky rr sa volaju rhea a silvia, z toho je moja prezyvka, pod ktorou tu na fore radim.

    #59120
    14mirko
    Člen
    dakujem vam pekne za rady. Davam si kazdy den tak dva tri krat trening na tej stopovacke iba tak na dvore hadzem mu drievko a tak raz ho prinesie a caka na piskotku alebo ho zoberie ide na kraj a tam si ho okusuje. Ked ho prinesie tak ho nechce pustit z ust stale ho pevne drzi. Problem je ze ked som mal rukavice a daval som mu piskotku tak mi tu rukavicu chcel hned trhat takze chodim s holimi rukami a po par minutach ich uz mam totalne zkrehnute a par krat pri tom ako sa rozbehol som ho chcel zastavit a stopovacka mi trosku popalila ruku. Ale to nic ak nema sused pusteneho psa tak neutecie z domu vcera sa sama otvorila branicka na ulicu ale ostal doma aj ked tam nikto nebol to je pekne. Zrat mu vacsinou dava mama hlavne rano lebo ja este spim ale ani ona nema u neho autoritu. Akurat mi trosku vadi kedze ho mam pod oknom ze velmi rad zavýja :-D. Pozornost u neho dokaze zbudit akurat ta palicka ked ju mam v ruke inac mozem na neho volat menom vraviet mu aby prisiel ku mne nic ani hlavu neotoci. Ako keby mal svoj svet a jedine co ho spajalo s nasim je ta palicka 😀
    #59121
    wendy1
    Člen
    Trenuj a nevzdavaj to. Pomaly pochopi ze sa mu oplati doma zostat.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 58 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.