hlupy pes inac si to neviem vysvetlit

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Výcvik psa hlupy pes inac si to neviem vysvetlit

  • This topic has 13 hlasov and 57 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 58 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59122
    adavala75
    Člen
    A to drievko hádžeš ked je na stopovačke? teda chceš od neho aby ti ho nosil? Tak ked mu hodíš to drievko a je na stopovačke pomaly si ho priťahuj,povedz mu prines a ked je pri tebe daj mu pamlsok ale najskôr povedz pusť a potom mu to drievko vráť. Takto sa pes učí aportovať ale nesmie mať pocit že mu ho zoberieš,on dostane odmenu za to že ti ho prinesie ale drievko mu ostáva. Ale prvý úspech,sústredí sa na drievko,len pozor to učenie nosenia tiež nerob veľa lebo ti prestane nosiť,radšej skúšaj hru na hľadanie,drievko mu skry niekde do trávy a len tak ho navádzaj so slovami hľadaj ,hľadaj a ked nájde daj mu odmenu,ale drievko mu nechaj a zober mu ho radšej nenápadne,hoci tak že mu hodíš ine a on to prvé pustí a beží preč za tým iným. A zase skovaj niekde inde hoci niekde nad zemou,a aby mal väčšiu chuť hľadať natri to drievkom niečím voňavým,ked len kúskom masla,ale len tak trochu,ide o ten začiatok aby ho to chytilo.Možno ho to bude baviť najviac. Ja skryjem môjmu psovi lano,napr.do botníka ,sadnem si do vedľajšej miestnosti a ked poviem hľadaj tak hľadá dovtedy kým nenájde,teraz už to vie tak že naschvál to skryjem do nejakých dobre “voňajúcich”bagandží a on chúda hľadá a hľadá a ja stihnem prečítať pár riadkov v novinách. A ked nájde odmena je že sa s ním pohrám s tým lanom,naťahujeme sa a naťahujeme,potom poviem pusť,dostane pamlsok a ide sa hľadať znova.Ale ja to vždy robím len trikrát.No a ked ho voláš máš ho na vodítku? Nesmieš ho nikdy volať ku mne ked nie je na vodítku,čo povel ku mne to pritiahnutie.Vždy musíš mať situáciu pod kontrolou. Ak ho nemáš na vodítku a potrebuješ ho privolať na dvore tak to rob len tak že ho prilákaš zvedavosťou. Skús si čupnúť k nemu chrbtom a akože si nieč hrabkaj a bokom ho pozoruj,nečum na neho len nenápadne sleduj čo spraví,alebo si zatlieskaj len tak pre seba ,zaujúkaj a ked príde daj mu pamlsok a povedz ku mne.Aby sa naučil si spájať povel ku mne aj s pamlskom takto.A ak ti trhá rukavice,tak to sprav tak že najskôr ho nauč sedieť a dávať mu piškotu v rukaviciach ale len ked bude pekne sedieť .Teda posad si ho pri sebe maj ho na vodítku alebo na reťazi aby si mal ruky voľné.Povedz sadni a pomaly mu tu piškotu dávaj ak chňapne stiahni ruku a povedz kľud,opakuj to dovtedy kým ti nezoberie piškotu z ruky pomaly a bez besnenia.Snaž sa dať z otvorenej dlane a len palcom tú piškotu pridržiavaj. Ale dávaj pozor on sa bude snažiť byť rýchlejší ako ty. Bude to náročne tak si vždy dobre premysli postup aby si to mal pod palcom ako sa povie. A ak krmi mama ,nech ho prinúti vždy sadnúť a čakať kým nedá povel vezmi,ak na to nemá čas dohodni sa s ňou a krm ty hoci aj ked vstaneš.Ale ak to mama zvláda že ju nezaskáče a nevrhá sa jej do misy až ju ide prekotiť tak potom je to ok.ale jedno krmenie by si mohol robiť ty.
    #59123
    14mirko
    Člen
    no ano uz som sa dohodol ze budem chodit krmit len ja pokial som doma. A čo sa týka toho povelu sadni tak na voditku sadne ale ked uz mu idem nieco dat tak hned skoci trebars po ruke necaka az kym stou rukou pridem ku jeho nufaku. No čakal som ze ten aport uz bude zvladat v jeseni mu to s loptickou islo dobre aj bez voditka stale ju priniesol a lahol si ku mne a tak ju zacal okusovat ale teraz to uz robi tak ze ide niekde obdalec a musim ho stale pritiahnut.
    #59124
    wendy1
    Člen
    Nevadi, pritahuj ako Ti napisala Adavala, cvik musis stale dotiahnut. Ak mozem tak poradim trik, zober si malu kavovu lyzicku a schovaj si ju v dlani pod palec, ked budes davat psovi napr. piskotu alebo nieco ine, tak mu daj s tou rukou kde mas lyzicku. Ak pes cvakne tak pociti kov, nabuduce by to nemal robit. Nevim ci som to spravne vysvetlila.
    #59125
    14mirko
    Člen
    no mam istu predstavu asi ako to myslis ale neviem ci to bude fungovat 😀
    #59126
    14mirko
    Člen
    tyzden som to snim skusal a ten pes nie a nie počuvnuť. už mi fakt lezie na nervy ked je na stopovacke tak pocuva celkom dobre ale vo chvíli ked mu ju dam dole nepočuvne nič ani za pana. skusal som i to s potravou nedat mu kym nebude kludne sediet aj som snim skusal rozne hry ten pes nas asi nebude mat rad ked nieje priputany hned uteka preč a do suseda stale sa niekde podhrabe a tak necham ho desat minut sameho a uz je tam a ked na neho zavolam susedov pes pekne pride ale nas ani nahodou ten bude od nas utekat ako keby sme boli cudzi a chceli mu ublizit. a este ktomu sused nechava otvorenu branu jeho psy nikdy neujdu ale nas ujde cez ich branu na ulicu a tam je to iste ku cudzim ludom pride ale ku nam vobec. neviem asi nas vobec nema rad a preto stale uteka ked ma kus volnosti asi ho necham uz trvalo na retazi a bude pokoj. Po dobrom ku nemu neporadim si po zlom ku nemu tiez nedam rady uz vidim len tu retaz a bude musiet byt spokojny.
    #59128
    14mirko
    Člen
    stopovačku som zacal pouzivat len teraz ale cvicit sa ho snazim uz niekolko mesiacov. Pravidelne bol pušťany a mam velku zahradu nema nedostatok pohybu tiez dostava stravu a granule aby nebol hladny chodim sa snim ja aj ostatny clenovia hrat a bereme ho na prechadzky ale tiez sa mu nemozeme venovat 24 hodin denne. A očakaval by som od psa ze neujde pri prvej prilezitosti od pana a totalne prestane reagovat na vsetky poveli. Nerobi mi dobre ho mat na retazi ale ked nieje ina možnosť. Skušal som to podobrom mesiace potom i po zlom par dni teraz opat po dobrom nic nezabera ten pes nas ma proste v riti a radsej ide ku cudzim ludom uz nemam nervy za nim behat po ulici a robit zo seba debila a len opravovat diery pod plotom co vykope a ked uz nema kde tak ten plot proste prelezie. Keby bolo po mojom uz by bol davno prec a ani by som sa stym nejak nebabral ale mama chce psa aby plasil votrelcov tak bude priviazany aspon bude bude stekat. A niečo o tom ze je to zivy tvor ano je ale ako si ustelie tak bude spat. Mal možnost je to len jeho problem ze nechce pocuvat teraz bude za to trestany a nie palicou ale retazou. Viem kazdemu sa to pekne hovori o zivom zvierati ked vy mate doma psov co pocuvaju na slovo. Ten moj ma vsetko a vsetkych na haku a nieje to otazka dvoch tyzdnov ale osmich mesiacov ucenia ktore k nicomu neviedli. Stalo ma to len vela casu nervou a penazi a uz nehodlam si dalej zrat nervy a cistit penazenku skladam zbrane ma smolu.
    #59129
    Smallblot
    Člen
    Každý pes sa dá vycvičiť. KAŽDÝ. Niektorí ľahšie, niektorí ťažšie. Bohužiaľ ty si robil v tej tvojej výchove čosi zle a takto to dopadlo. Tipujem, že keď si opravoval plot a zakopával diery, tak si musel byť pekne vytočený, pes toto všetko vycíti. Je jedno, že sa mu prihováraš milo. Pokiaľ máš nervy a držíš to v sebe, ten pes to vycíti. Z toho všetkého čo píšeš mi len vyplýva, že vášmu psovi je všade možne dobre, ale u vás nie… takže odtiaľ odkiaľ uteká a kde práve nechce byť, skús hľadať v prvom rade chybu. Náš mi utekal nonstop, len čo sa otvorili dvere, cez záhradu k susedom… vždy som na neho nakričala, lebo prísť nechcel a zastať tiež nie. Vždy utekal a ja som sa ako blbá čudovala. Takže som to zmenila. Hoci zdrhol a ja som behala po susedovic záhradách a chytala ho aj 15 – 30 minút, keď sme ho chytili, aj keď ma ten útek nahneval akokoľvek, totálne som ho pochválila, že zastal, že počkal, veľmi príjemným hlasom. Teraz? Poviem zostaň a on čaká. Len z toho dôvodu, že vie, že keď tak urobí a ja k nemu prídem, tak ho čaká pochvala a nie nervy, krik a nervózny, naštvaný pán…
    V tvojej výchove je proste niečo zle. Nemôžeš čakať, že teraz keď ti dali ostatní rady a budeš sa podľa nich snažiť správať týždeň, tak sa to napraví, hoci predtým si niekoľko mesiacov robil veci/výuku zle. Možno z tvojho pohľadu boli dobré, ale stačia maličkosti, s ktorými sa dá všetko úplne pokaziť a výsledok môže byť takýto. Stačí napr. nedoťahovať povely do konca a pes sa nenaučí samotný povel, ale to, že keď neposlúchne, tak je to vlastne v poriadku. Takýmto štýlom som aj ja veľa vecí pokazila.
    #59130
    wendy1
    Člen
    Smallblot posielam bodiky, rozumna odpoved. 😀
    #59131
    14mirko
    Člen
    ja som cital vela navodou uz od zaciatku ako to robit aby som prave neurobil chybu ze nieco budem robit zle. Psa nebyjem a uz ani na neho nekricim ked urobi nieco zle. mal moznost behat po zahrade mal stale dostatok stravy aj sladkosti aj pozornosti. Zobral som ho aj par krat do lesa ci len tak na prechadzku na zamrznuty potok ale nech sa snazim ako kolvek mily ma ma uplne na haku. mam ho na stopovacke poviem meno a ani hlavu neotoci poviem pod sem to iste aj ked ho pritahujem je otoceny a vobec nechce prist aj ked som ho stale hladkal a daval mu odmenu. toto psa vôbec nezaujima ze sa o nieco pokusam on si ide svojou cestou nech sa deje cokolvek a pan ho vobec nezaujima. Aka sa da vycvycit pes ked vobec nieje pozorny proste ho mam nakratko a ani sa nepozrie na mna ked mu nieco hovorim je to cele divne.
    #59132
    heny
    Člen
    nechcem sa Vam miesat do prispevkov, ani som si ich vsetky necitala, ale ako spominas ze absolutne nereaguje…..nechce sa mi verit ze by sa za tu dlhu dobu nic nenaucil:( nemoze mat problemy so sluchom ?
    #59133
    14mirko
    Člen
    nie ostatne psy pocuje aj na dialku. No sem tam hlavne ked je hladny a mam piskotku a je na voditku alebo stopovacke tak ako sadne aj lahne ale to lahnut mu musim povedat aspon tri krat aby to urobil ale inac na povel pod sem alebo ak nieje na voditku tak nereaguje vobec moze to byt tým ze sa mu to meno nepaci? 😀
    #59134
    heny
    Člen
    ako sa vola? neverim ze by to bolo menom…
    #59135
    😀 tiež si nemyslím, že by to bolo tým menom :)))
    #59136
    Smallblot
    Člen
    Skúšal si aj rôznymi hračkami? Aj sladkosťami? Niekedy pomôže, keď si čupneš alebo sadneš na zem a roztvoríš ruky a veselým hlasom hravým ho voláš, o mne si musia niekedy na ulici myslieť, že mi asi šibe, ale pes príde, lebo je vytešený aj on z toho hlasu. Tvoj pes možno nechce prísť, lebo vie, že nič nedostane, že to, že príde v ňom nevzbudzuje žiadnu radosť… že ho nič nečaká alebo neviem. Ako sa volá?
    #59142
    Nela2011
    Člen
    hehe na môjho platí AHA čo mám, ale to aha vždy tak zvýrazním, alebo potom NA 😀
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 58 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.