hryzenie

  • This topic has 5 hlasov and 17 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48259
    tanijka89
    Člen
    Mam psa zlateho retrievera vola sa Teo a ma tri mesiace no problem je v tom, ze stale mi trha nohavice ked mu poviem ,,fuj” tak vobec nereaguje a niekedy zacne aj vrcat. Je to tym ze je este len stena? V ktorom mesiaci al. roku by to malo asi prestat?
    #57508
    Ja už som mal niekoľko psov a v podstate s každým to bolo v tomto veku rovnaké – hryzú a trhajú všetko ako zdivení a najradšej samozrejme nohavice. Naozaj to treba riešiť iba snahou o odpútanie pozornosti – čiže hračkou. Na niektorých to zaberá viac, na iných menej, ale v konečnom dôsledku to nakoniec každého prejde. Chovateľ však musí disponovať obrovskou trpezlivosťou 😉

    _____________________________________
    Outlet

    #57492
    Smallblot
    Člen
    Na túto otázku som odpovedala myslím inde. Je to šteňa, chvíľku to ešte potrvá, kľudne pár mesiacov, kým psík z toho “vyrastie”. Je to hlavne o tvojom prístupe k nemu, o výchove. Teraz jeho jediným problémom je to, či sa bude hrať s jednou hračkou alebo druhou. Takže najvyšší čas začať psíka trénovať, teraz sa toho bude vedieť naučiť najviac a najrýchlejšie, keď to ešte spojíš s hrou a odmenami, budeš veľmi prekvapená, akého šikovného a múdreho psíka máš. :o)
    #57493
    Cvrkina
    Člen
    Ahoj 🙂 presne toto bolo aj so sesterniciným psíkom 🙂 … vždy keď som prišla mi hrýzol nohavice… ja som mu povedala fuj a hodila hračku potom si ma najkratší čas nevšíma .. a keď znovu začal povedala som fuj výraznejšie a hodila znovu hračku … 🙂

    Cvrkina 🙂

    #57494
    tanijka89
    Člen
    Veľmi pekne dakujem za rady :)Lenže ked môjmu psíkovi poviem ,,fuj´´ tak funguje to asi tak na 2-3 sekundy a za ten krátky čas mu nestihnem dať ani odmenu 😀
    #57495
    Cvrkina
    Člen
    Myslím , že keby si mu hodila hračku na chvíľku by ti dal pokoj 😉 … Teda aspoň ten sesternicin hej 🙂 … držím palce nech sa ti to nejako vyrieši 🙂
    #57496
    Smallblot
    Člen
    Pravdepodobne psík ešte nerozumie zákazovému povelu, resp. je to šteňa a to chcenie sa hrať je silnejšie. Odpútať pozornosť od nohavíc, nakúpiť hračky na trhanie, kúsanie a zabaviť ho nimi.
    #57497
    tanijka89
    Člen
    Dakujem a este jedna otazka ked je vonku zima al. Su mrazy netrpi tym moj psik alebo mu to nemoze nejako uskodit?
    #57498
    wendy1
    Člen
    Ak ma zateplenu budu tak je to v poriadku. Ale pri vacsich mrazoch napr. -10 -15 by som psika dala aspon do chodby. Znama mi spominala ze ich rodina ma labradorku co bola chovana v dome vo vnutri, potom jej muzovi to vadilo tak ju dali do budy vonku a strasne im ochorela ( pomaly im skoro odisla ) – vtedy boli tie velke mrazy -15-20 stupnov. Odvtedy je opat v dome.
    #57499
    tanijka89
    Člen
    Aha no tak dakujem 🙂 dúfam že sa môjmu psíkovi cez tieto mrazy nič nestane.
    #57500
    wendy1
    Člen
    Tanijka ak som pochopila tak mas zl. retrievra? A prco nemoze byt s vami v dome? Aspon na noc. Kuchyna alebo chodba by nemala vadit alebo rodicia nesuhlasia?
    #57501
    tanijka89
    Člen
    Ten problém je v tom že s tým rodičia nesúhlasia aby bol môj psík v dome :/
    #57502
    wendy1
    Člen
    Snad casom sa ti podari rodicov presvedcit, kedze retrievre miluju spolocnost ludi. Samozrejme vsetky psiky, ale celkovo retrievre trpia ak nie su so svojou svorkou vsade. Skus ho naucit nejake triky alebo nieco cim si ho oblubia obzvlast a skus sem tam navrhnut ze ci nemoze prist pocas dna napr. do kuchyne. Mozno casom ich zlomis. 🙂
    Moja mama nemala rada psikov, ja som ich odmala milovala a trvalo mi to dlho, prveho psika mi dovolili az ked som mala 13 rokov. Teraz uz miluje aj ona psikov a velmi smuti za pudlickou, ktoru minuly tyzden stratili.:-( Spavala s nimi v posteli, vsade kde mohli ju brali, …. Takze mozno aj Tvoji rodicia casom polavia zo zasad.
    #57503
    tanijka89
    Člen
    Tak dúfam že sa mi to raz podarí :)a ešte otázka k tomu výcviku.Ako sa psík naučí čo najľahšie nejaké cviky lebo ja to skúšam a veľmi mi to nejde. 🙁
    #57504
    wendy1
    Člen
    Ides podla nejakej knizky? Opakuj kazdy den cvik a nevzdavaj to, s odmenou si to urcite lahsie zapamata, ale mozno budes musiet ho najprv nechat sustredit sa na cvik, aspon u mojej to trva zhruba 15 minut kym ma zacne pocuvat a nemysli len v kuse na odmenu a to bude mat v marci 3 roky.:-)
    Opis ako cvicis ty.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.