hryzenie

  • This topic has 5 hlasov and 17 odpovedí.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 16 až 18 (z celkového počtu 18)
  • Autor
    Príspevky
  • #57505
    Smallblot
    Člen
    Hlavne netreba nútiť psíka niečomu sa učiť, keď vidíš, že ho zaujíma niečo úplne iné alebo je rozrušený z niečoho iného. Netreba to s cvikmi preháňať, stačí kľudne pár minút a radšej viackrát za deň. Každý cvik treba dotiahnuť do konca.
    Taký základný cvik napr. sadni sme učili nášho vždy keď šiel jesť, ako šteňa 3-4x denne. Zaujímala ho miska so žrádlom, takže som mu ju vždy zdvihla nad hlavu tak, aby keď sa chcel na ňu pozerať, musel si sadnúť. Počas toho som hovorila povel Sadni! Keď tak spravil, pochválila som ho a misku dala dole aby sa mohol najesť. Netrvalo dlho, povel pochopil a robil ho samozrejme aj bez použitia misky so žrádlom. Tento cvik je myslím jeden z najjednoduchších a psík ťa bude určite vnímať, keď sa bude jednať o jeho papanicu. :o)
    #57506
    tanijka89
    Člen
    wendy1: nie,neidem podla nijakej knizky. Mojho psika cvicim asi takto,ze ked mu napr. hodim lopticku poviem prines on sice pobezi za nou vezme ju do ust no odnesie si ju niekam inde.
    Smallblot: to je naozaj zaujimava forma cvicenia musim to skusit aj ja 🙂
    #57507
    wendy1
    Člen
    Ja by som zvolila stopovacku alebo spagat a cvicila najprv doma aport. Mas ho s PP alebo nie? Lebo ked nejdes na chovne skusky tak ta naucim jednoduchsi aport. Tak ci tak by som dala psikovi povel najprv sadni, pridrzim ho, hodim aport a poviem aport ( mam ho na spagate dlhom, alebo skratim dialku hodenia a potom neskor budem hadzat dalej ) pri vysloveni povelu aport vystriem ruku smerom ku aportu. Psik vystartuje, vezme aport a volam ho. AK do 3 sekund nereaguje s aportom tak si ho pritiahnem so spagatom. Ak pride ( alebo si ho dotiahnem ) tak mu poviem drz a z papulky mu ho vezmem a domenim slovne aj odmenou. Na chovnych skuskach by ti psik nemal pustit aport, teda hodit ku noham ale odovzdat ho do ruky. Pri chovnzch skuskach nie je povinne predsadnutie, ale pri dalsich skuskach ano. Tak preto sa pytam ci je s PP a ci chces s nim robit nieco viac. Predsadnutie by som ucila potom ale odovzdavku do ruky uz teraz odmala. Ale aj ked donesie tak ho treba chvalit a odmenit. To pride casom. AKo pise Smallblot tak neprehanat s cvicenim. Ak sa psikovi nechce tak necvic alebo cvic co ho bavi, ale aportovanie ho bavit urcite bude, lebo maju na to predispoziciu. AK si nervozna tak takisto necvic, psik musi mat radost z cvicenia.
Zobrazujú sa 3 príspevky - 16 až 18 (z celkového počtu 18)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.