Hryzenie, skrabanie, sankovanie + bonus: vsetko naraz

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa Hryzenie, skrabanie, sankovanie + bonus: vsetko naraz

  • This topic has 3 hlasy and 3 odpovede.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #47239
    fathum
    Člen
    Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu, co s nasim psom dalej: Mame bigla, ktory sa neustale skrabe a hryzie si labky, ako predne, tak aj zadne, vytiera si papulku do koberca, aj o predne labky, kope zadnymi nohami a je z toho neskutocne nervozny. Ma neustale zapalene usi a aj ked mu to ustupi, tak sa skrabe dalej, iba s mensou intenzitou. Skusili sme uz vela pripravkov aj veterinarov, zial zatial neuspesne. I ked mu tieto prejavy niekedy ustupili, nikdy nie na dlhsiu dobu ako 2 tyzdne. Potom sa to opat zacalo vracat. Nechali sme mu dokonca vybrat analne vacky, na jedno odporucanie, kedze sa sankoval, no to sankovanie nadalej ostalo …proste ma strasne vela prejavov naraz a nevieme si s tym uz poradit. Existuje nejake riesenie, alebo je nieco, co sme mohli prehliadnut? Dakujem
    #51803
    fathum
    Člen
    Este pridam informaciu, ze pes ma 4,5 roka …my ho mame 2,5 roka. V podstate sme ho nasli na ulici, s tym, ze sa o neho povodny majitel odmietol dalej starat. Ked k nam dosiel, mal na pravom uchu hematom, ktory sa uspesne zoperoval. Po ukonceni tejto liecby zacali problemy, ktore som napisal v predoslej sprave.
    #51804
    Scylla
    Člen
    Napiš čím pejska krmíte a jak často.
    #51805
    Dobrý deň, príznaky ktorý má Váš psík zodpovedaju atopickémmu problému u psa…. atopia je alergické ochorenie kože ktoré sa prejavuje predošetkým svrbením a teda u psa škrabaním a všetko ostatné ako je napr hematom je len následok lebo psíka svrbia uši tak trepe hlavou alebo si ich škrabe a tak mu praskne cievka a vznikne othematom…. podobné alegia može byť aj na potraviny resp niektoré zložky napr. kuracia bielkovina a podobne….určite by bolo vhodné kožu vyšetriť čii sa nejedná aj o iný problém ako je svrab či už sarcoptový alebo demodex ale myslím si že u Vášho psíka treba riešiť alergiu … o možnostiach diagnostiky resp následnej liečby alergie sa informujte u veterinárneho lekára dľa možnosti takého ktorý ma viac info o dermatológii…Pekný deň
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.