Hryzenie

  • This topic has 11 hlasov and 50 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Autor
    Príspevky
  • #52682
    Scylla
    Člen
    Proč to vetové radí? Protože o výchově, etologii a psím chování nevědí nic nebo jen velmi málo, bohužel. U nás na veterině učí Dr.Žertová. Jestli chceš vědět, co učí, pust si Polepšovnu mazlíčků z Televize Nova. Doporučuju si to pustit o samotě, protože tě to bude pravděpodobně nutit k používání takových výrazů, že by o tobě mohlo okolí ztratit dobré mínění. Od ní se také dozvíš, že když se ti pes v pubertě popere, je na místě kastrace…., případně podání tlumících prášků a podobně. Vetové také doporučují kastraci z preventivných důvodů a jiné “úžasné” věci…… .

    Žraní fujtajblů řeším nekompromisním přivoláním a povelem Pust!

    Přesně jsi pojmenovala důvod, proč chodíme na cvičák jen na ukázky, jak by měla vypadat poslušnost spolehlivá za všech okolností, a neskládáme zkoušky a neúčastníme se výcviku podle cvičákovských postupů. Zkoušky neskládáme také proto, že nedám psovi na krk stahovák a také proto, že mě “není slyšet velet”, jak mi jednou řekla při ukázce jedna paní rozhodčí. Nebude mě slyšet, protože pes mě slyší a rozhodčí je mi egal….. .

    Ano, dá se to. Já mám svoje psy vedené jakoo vítací od mala, protože jezdím na různé sportovní tábory, kde je spousta dětí a lidí a proto psi jsou vedeni jako lízátka. Ale jsou i psi, kteří nezažili od lidí nic dobrého, koušou a odhánějí nebo se bojí. I z těch se dá udělat pes mazlící a vítací, vyhledávající kontakt. Pomáhám už pár let v mikroazylu, kde se tohle učí a připravuje.

    agility.jpg
    #52683
    wendy1
    Člen
    Da sa to ja viem, ale je to dlha a tazka cesta – myslim zo zlostnych psov urobit psov maznacikov. Im sa musi prinavratit dovera k ludom a hlavne jemu. Pocula som napr. ze pes policajny ak uz nie je pouzitelny, tak byva utrateny lebo ho nedoporucuju nikde inde. Par krat som videla policajne psy na veterine a nebolo mi jedno.
    My to mame lepsie v retriever klube pretoze tam mame povinne hladky obojok. Ja chcem urobit zakladne chovne skusky, a mozno aj jesenne lesne. Tam nie je obrana, tam asi zvyknu pouzivat tie skrtaky.
    To s tou rozhodkynou je dobra blbost – ako keby nebolo jedno ci ta pocuje alebo nie, mal ju zaujimat vykon psa, zase pri obediencii by si asi exelovala. Tam za kazdy dalsi povel ti stahuju bod.
    Ku tomu zraniu odpadkov, ked vidim ze sa chysta niekde ze nieco zavetrila tak ju privolam to je ok. Ale ak nieco najde a ja to nestihnem zaevidovat tak ma nepocuvne, alebo je to na 50 % ze pusti. Nieco ine sa neda? Znamemu zral pes tiez vsetko, ale chleba sa uz nedotkne lebo mu raz podhodil chleba s chilli paprickou, odvtedy ho nechce vidiet. To sa ale bojim spraktizovat aby som jej neublizila, lebo sa moze nebodaj aj zadusit.
    Este co sa mi celkom paci je polepsovna na spectre myslim. Novu si zial nepustim lebo ju nemame a mozno aj dobre ze ju nemame.
    #52684
    wendy1
    Člen
    Pre tromi rokmi som zazila pripad na chate, pred chatou nam zastekal pes – stena krizenca. Bolo take zafulane, zablsene a vsetko mozne. Pani v bufete povedala ze do neho hadzali kamene, kopli do neho a pod. veci. My sme si ho hned vzali do parady, isla som nakupit zakladne veci a granule. Odblsila, okupala som ho, vycesala, odcervila a vzala ku veterinarke na dalsie kroky. Psickari ho tiez odhanali na chate, u mna takito ludia nie su psickari. Ale potom ked bol uz vykupany atd. tak chceli dovolit ich psom sa s nim hrat a dokonca ho chceli kupit. My sme ho mali tri tyzdne na chate – kde sme travili leto, potom zial kvoli pracovnym povinnostiam som ho musela dat do utulku, kde mi ani nechceli verit ze to nie je moj pes – tak som im dala vtedy este 500,- Sk aby mu nasli miesto. Bol to velmi mudry, inteligentny psik. Nastastie si ho adoptovali do 2 mesiacov – dufam ze ma skvelu rodinku, chcela som ho pozriet ale nechceli mi poskytnut info kde ho dali. Dufam ze ho raz stretnem niekde. Viete ake meno sme mu dali BOSS – preco? Lebo nebol viditelny a zrazu bol zaujimavy ked bol cisty. Pisem to len preto ze aj ja sa snazim pomoct ked mozem.
    dieta-pes-rodina.jpg
    #52685
    Scylla
    Člen
    S žraním – stopovačka a dozor nebo koš, pokud chceš mít jistotu. Naši pustí na první povel a hluchého dědouška si jistím dlouhou stopovačkou, pokud to není naprosto bezpečné. Je u nás půl roku, je nalezenec.

    Rozhodčí měla podle zkušebáku pravdu, ale my prostě na papír ze zkoušek celkem kašlem, stačí nám dobrá a spolehlivá poslušnost.

    #52686
    majka001
    Člen
    vecer je v pohode, je ospaly, ale rano po druhom vyvenceni, tj okolo 7 hod je rozblazneny, najma tento tyzden, zacal viac okusovat, darmo sa mu venujeme s inou hrackou, ide po nas. nepomaha ani v tejto diskusii spominane hladkanie, ani napchat mu viac ruku do papulky – zahryzne znova. Ale dnes rano dostal taku tu zuvaciu tycinku, tak to nanho zabralo, pazravca…
    A inak, ty ho celeho osprchujes, ak je zaspineny? Bo tu na fore som citala, ze niektori kupu psov, az ked maju rok, tak som si vycitala, ze ten moj bol uz dvakrat (neratam umyvanie paciek a noh od blata)
    #52687
    wendy1
    Člen
    Dakujem za radu. Asi ale ostanem pri tom kosiku kym ju to neprejde, pre istotu, kedze na sidlisku sa najdu aj ludia ktori nemaju radi psov. Asi im vadia exkrementy po psoch, co vadi aj mne ale oni to nevedia pochopit ze na vine su majitelia psov a nie psy a tak aj ked vy po svojom psovi zbierate tak sa moze stat ze Vas psik nieco zozerie nieco od nich podhodene.
    #52688
    wendy1
    Člen

    vecer je v pohode, je ospaly, ale rano po druhom vyvenceni, tj okolo 7 hod je rozblazneny, najma tento tyzden, zacal viac okusovat, darmo sa mu venujeme s inou hrackou, ide po nas. nepomaha ani v tejto diskusii spominane hladkanie, ani napchat mu viac ruku do papulky – zahryzne znova. Ale dnes rano dostal taku tu zuvaciu tycinku, tak to nanho zabralo, pazravca…
    A inak, ty ho celeho osprchujes, ak je zaspineny? Bo tu na fore som citala, ze niektori kupu psov, az ked maju rok, tak som si vycitala, ze ten moj bol uz dvakrat (neratam umyvanie paciek a noh od blata)

    Ja svoju kupem co najmenej, iba ked zacne pachnut. Snazim sa raz za pol roka, lebo mala potom lupiny a to som ju kupala raz za 2 mesiace. Sprchovanie nevadi ale sampony by som pouzivala co najmenej. Lebo sa im narusi ph koze. A to pritom pouzivame tie lepsie sampony KW a pod. Ja zvyknem aj pouzit raz za cas aragonovy olej, napr. po okupani a ked vidim ze ma pes suchu kozu.

    #52689
    mysidlo
    Člen
    wendy to mi chces povedat ze ludia podhadzuju nieco co moze psovi ublizit?!?!? to uz co ma byt.. :(((
    scylla, vdaka za odpoved. ako napisala wendy, niekedy robime chyby ktore by sme nemuseli ( k tomu vytahaniu za kozu ) prave z toho dovodu ze nepozname iny sposob, a toto su “zarucene” vychovne metody nasich babiek a veterinarov.. a tiez som sa rada nieco poducila 🙂
    #52690
    wendy1
    Člen
    Ano podhadzuju, zial. Poznam na sidlisku par ludi ktorym odisiel psik na otravu, aj na inych sidliskach to vraj niektori dobrodinci robia. Aj nasa niecim takym presla vo februari, ale to bolo skor nieco velmi pokazene, lebo vet mi povedal ze keby to bola otrava tak by tu uz nebola. Kedze pri otrave ak sa neurobia okamzite kroky na zachranu tak je to marny boj.
    Zvykli podhadzovat aj jedlo napustene nemrznucou zmesou. To musia byt sialenci, takymto ludom by som priala tu istu bolest co museli zazit tie zvieratka. Nemam slov k tejto teme, lebo psy za to nemozu.
    #52691
    mysidlo
    Člen
    to je strasne.. :(((( ja som sa s takym niecim zatial nestretla, chvalabohu. a nie je to nahodou aj proti zakonu? sice tazko dokazatelne, ale predsa len tyranie. ludska hlupost nepozna hranic.
    my sa chvalabohu chodime vencit do lesa a na luku a tam pes nikoho neobtazuje, predpokladam. po meste velmi nechodime, a ak sa aj pes vykaka v strede chodnika, tak to po nom pozbieram, lebo mne osobne to tiez vadi. aj ked tu kde zijem to nie je ziadna vzacnost. v mestach tu nikde nemaju take ze kus travicky povedla chodnika kde by si pes mohol vybavit co mu treba, a tak tu psy cikaju aj kakaju priamo na chodniku.
    #52692
    wendy1
    Člen
    Aj ja chodim na luku, mame bloky, cestu a za cestou je dost velka luka, tu chodi vela psov akurat vecer to tam nie je dostatocne osvetlene preto radsej dam kosik. Zial najdu sa aj dobrodinci, ktori to niekedy pohadzu aj pri lesnych cestach, napr. u nas v Kosiciach lokalita Zeleny dvor. Bolo to niekde na nejakom fore spominane a tiez psik pozral nejake maso v ktorom bola otrava, chvalabohu to z neho dostali von. Je to trestne, ale tazko dokazatelne ako si napisala.
    #52693
    zuz
    Člen
    Žranie exkrementov ešte môže naznačovať aj nedostatok vitamínu B a vlákniny.
    Pridajte psovi Pangamin alebo obyčajné kvasnice (1/4 do žrádla) a grahamový rožok.
    #52694
    Jojinko
    Člen

    ……… si ho potom chcu brat na ruky, natahuju ho… a ked je na rukach, vacsinou sa im tam strasne hmyri a snazi sa tomu cloveku oblizat tvar, a ak ma dlhe vlasy, tak po tych ide, snazi sa zahryznut, tak mam tiez strach ze sa niekto zlakne a pusti ho, vzdy poviem ze pozor, lebo bude hryzt.

    Aspon co som si vsimol je JRT dost alergicky na krk, obzvlast hrdlo. Pokial ho nebudu chytat tam, nemal by nastat problem a nemal by zautocit.
    Vzdy ked sa mi stalo ze zautocit zak to bolo z tohto dovodu.
    Mali ho na rukach a hceli ho skrabat na krku.

    #52695
    Jojinko
    Člen

    vecer je v pohode, je ospaly, ale rano po druhom vyvenceni, tj okolo 7 hod je rozblazneny, najma tento tyzden, zacal viac okusovat, darmo sa mu venujeme s inou hrackou, ide po nas. nepomaha ani v tejto diskusii spominane hladkanie, ani napchat mu viac ruku do papulky – zahryzne znova. Ale dnes rano dostal taku tu zuvaciu tycinku, tak to nanho zabralo, pazravca…
    A inak, ty ho celeho osprchujes, ak je zaspineny? Bo tu na fore som citala, ze niektori kupu psov, az ked maju rok, tak som si vycitala, ze ten moj bol uz dvakrat (neratam umyvanie paciek a noh od blata)

    To kupanie, voda je viac menej v pohode, sampon minimalne.
    Ako pokial ho kupat vysovne nemusim to nerobim.
    Tak zase ked mi padne vonku do jazierka a voda smrdi, ho oplachnem vodou aj samponom, v tej vode sa kde co rozklada a tiez to nemusi byt extra zdrave, pokial je len zablazeny, lebo prebehol po hlate iba voddou.

    #52696
    Jojinko
    Člen
    Skúšal som horký sprej. Doslova som namočil papuču a potom ju hodil na zem. Pes to olizal a začal ju veselo trhať dalej.
    Absolutne ako keby na tom ten sprej ani nebol.
    :p
    Zbytočne vyhodené prachy :p Hehe
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 51 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.