Hryzie mi ruky

  • This topic has 15 hlasov and 60 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #47736
    Stevo
    Člen
    Prosím skúsených, poraďte mi…Neviem si to vysvetliť, že čím to je, že môj 11 mesačný NO mi v poslednom období sa zacielil na moje ruky a hryzie ich. Keďže je zima, tam si natiahnem rukavice a tak sa mu venujem. Myslel som si,že rukavice mu vadia, tak som si ich dal dole. Nepomohlo to, pes naďalej zahrýzaval do rúk. Podotýkam, že ešte mi neurobil ranu, ale predsa s tými veľkými zaubami, je to bolestivé. Zbytočne som ho upozorňoval, že “Nesmieš”, Fuj”. Aj pamlsk som skúšal s tým úmyslom, že z rúk dostáva dobroty. Aj ho ukľudňujem, ale nič nezaberá. Ale prečo to robí ? Že by to on považoval za hranie ??? Ďakujem.
    #54236
    ja som tento problém mala tiež a riešila som ho nákupom hračiek… je síce pravda, že nie každú hračku chcel, ale výber je dosť veľký a my sme si už našli tú správnu hračku a odvtedy ma nehryzie, ale vždy sa pustí do svojho myšiaka
    #54177
    ano je to zatiaľ hra a zároveň skúša čo môže, dozvedela som sa že je dobre si natrieť ruky maslom zvrchu že začne olizovať a prestane stískať silnejšie,ale hned ako vás uhryzne treba mu to jednoducho vrátiť a to pri hre tiež hryznutím, vonku stačí fuj a ridny štípanec namiesto uhryznutia tak aby ste ho prekvapili 2-3 x a bude po pokusoch že si to môže dovoliť aj na vaše či iné ruky a pritvrdiť s výcvikom aby vás viac rešpektoval
    #54178
    Sue
    Člen
    moj pes to robil tiez ale preslo ho to toho psa bolii papulka lebo mu idu vypadnut mliecne zuby bolest si ulachcuje hryzenim a preto potrebije vela zuvacich hraciek
    #54179
    tak v 11 mesiacoch sú už riadne zuby vonku,ale puberta a dokazovanie si sily práve nastupuje takže skôr je to o tom presvedčiť ho kto je v tej svorke pán
    #54180
    Scylla
    Člen
    Prosím vás, přestaňte ty psy brát jako svoji konkurenci, přestaňte s nimi pořád soupeřit a bojovat a vidět v každém psím pšouku snahu povýšit se ve smečce. Na větu “ukázat, kdo je pán” začínám být vysloveně alergická. Bylo by lepší zapojit trošku selského rozumu a citu pro psa.
    #54181
    žiadna konkurencia , naopak zdravý rozum aj bezhraničná láska ak nemá pravidlá urobí z každého otroka
    #54182
    Scylla
    Člen
    To udělá spíš tyrana. Ale ustavičné dokazování si na psovi nějakého svého postavení z něj toho otroka a nerváka nebo totálně znechucené zvíře bez nálady udělá určitě. Když se mi nějaké psovo chování nelíbí, vysvětlím mu to a motivuju ho k tomu, aby dělal to, co se mi líbí. Pravidla naprosto jasná a srozumitelná a chápající pes. Určitě by mě nenapadlo vidět v hrubé hře puberťáka konkurenci pro své postavení.
    Když nejistý člověk se pořád bojí o svou pozici a pomalu v každé psí aktivitě vidí ohrožení své pozice a začne na psa tlačit – chození ze dveří, žrádlo po člověku, ne na vyvýšená místa, a takovéhle předpotopní nesmysly, cítí se ten pes zahnaný do kouta, neví proč a začne se proti tlaku stavět. Takže ho takovouhle zbytečnou šikanou k té konkurenci opravdu doženeš.

    Odpoutej jeho pozornost na hru s něčím, co ho zaujme, aportujte, lezte po kládách, házejte si sněhové koule, uč ho třeba slalom nebo prostě to, co ho baví. Zákazové povely jsou k ničemu, lepší je přesměrování pozornosti. Na několik týdnů vypust hry na kousanou a na přetahovanou a jestli chodíš na cvičák, neúčastni se obran. Na pejska nekřič, neopakuj povely, chovej se klidně s klidnou autoritou a suverenitou. Puberťáci vyžadují hodně trpělivosti.
    Ovčák je spolupracující plemeno, je to parťák i do nepohody, tak buďte parťáci a ne konkurenti.

    #54183
    Stevo
    Člen
    To prosím nie, pani Scylla, tu nejde z mojeje strany o žiadne súperenie, konkurenciu a pod. Ja môjho psíka mám až príliš rád a dosť sa mu aj venujem. Ale ako som to už písal, že robí mi to teraz – hryzie mi ruky (zápästie)- predtým to nerobil,tak prečo ? Ja sa nepresadzujem ako vodca, ani ho neponižujem,lebo on by sa ani nedal.
    Pri cvičení až prehnane mi sadá na povel “K nohe”, alebo “Sadni” a tak tiež aj keď ho odložím a idem od neho preč na vzdialenosť 15-20m, tak tak pokojne leží dovtedy, kým neprídem k nemu a nezruším povel. Zatiaľ mu za to dávam pamlsek a veľmi ho pochválím.
    Zápästie hryzie (nie doslovne tak,že by mi robil rany),ale stláča mi prsty v zuboch, čo je dosť bolestivé. Robí to najmä na začiatku stretnutia, keď vyjdem z domu na dvor (on žije na dvore). Či sa natoľko teší, že už som s ním a budeme sa hrať? No a taktiež ma hryzie pri zrušení povelov.
    Uvažuje tak, že je to protest preto, že ma musel posluchnúť? Alebo si vynucuje pamls ? On je síce aj tak trošku hyperaktívny.
    Pani Scylla, prosím o radu a nie o výčitku. Ak mi poradíte, že čo mám robiť, tak to vyskúšam, ale čo ste mi napísali, to nie je rada !
    Prosím aj ďaľších skúsených, aby mi poradili. Ďakujem.
    #54184
    Stevo
    Člen
    Pani Scylla, ďakujem za radu. Niektoré činnosti o ktorých píšete som s ním doteraz robil, ale keďže má problém s ľavou prednou nohou, tak veterinár mi odporučil aby som vyradil všetky cvičenia a aby psík bol na istý čas vo volieri.
    Druhá časť príspevku je pozoruhodná a poučná, v tom by som mal ešte nejaké rezervy, ktoré si zvlášť musím uvedomiť a potom sa s nimi riadiť. Ďakujem a teším sa na ďaľšie rady v budúcnosti.
    #54185
    Scylla
    Člen
    O té konkurenci jsem psala pro někoho jiného.

    Když má takovýhle problém, měl bys najít nějaké jiné možnosti, jak ho zaměstnat. Například po dvoře poschovávat jídlo (tak aby to nevedlo k nažádoucím návykům jako třeba hrabání v záhonku a tak) a učit ho to hledat, nebo jeho oblíbené hračky. To, jak popisuješ, že po tvém příchodu tě kouše, to je docela normální a je to z jeho strany projev lásky a radosti. Moje čuba si mě za ruku vodí po bytě nebo zahradě, vysloveně vede ona mne a všem ukazuje, že jsem přišla. Neškubej tou rukou, vydrž to, uklidni situaci a on zjemní. Je to jen strašná radost, že tě zase vidí. Co má s pacičkou?

    #54186
    aaaa Scylla ,
    konečne chápem prečo si mi dve nikdy neporozumieme vo výchove psíka
    ale rešpektujem
    nepotrebujem vnucovať nasilu názor ,je na každom aby si vybral ktorá z metód mu je prijateľnejšia
    nakoniec poznám aj despotov ktorým sa zdá že to inak byť nemôže a naopak
    psíčkarov ktorým môže ich psík trebars z domu urobiť kúlničku na dříví….
    ja rozhodne k žiadnym z nich nepatrím
    #54187
    Scylla
    Člen
    Víš, nejde o to, abychom si my rozuměli. Mně jde o to, aby se mezi lidmi nešířily nesmyslné rady o spaní psa v posteli, o tom, že majitel má jíst první, první chodit ze dveří a prostě rady tohoto typu. Aby se to, že je pes nevychovaný nebo temperamentní, vydávalo za dominanci, aby se naskakování psa na člověka nebo tahání na vodítku a ohryzávání při vítání bralo jako dominantní gesta. Protože pak se lidé, kteří se bojí o svou, ve většině případů velmi vratkou, pozici a začnou psa zbytečně šikanovat. Dobré vzájemné vztahy jdou naprosto zbytečně do háje a je to škoda. Lidi by se podle mého názoru měli snažit naučit se o psech, jejich potřebách, vyjadřování a gestech aspoň tolik, kolik oni požadují po psovi, aby rozuměl jim. Měla jsem tu čest potkat v životě možná tři opravdu dominantní psy a věř mi, že vykazováním z postele nebo takovýmito metodami se s nimi opravdu nejedná. Takového psa potřebuješ přesvědčit, že máte stejné zájmy a spolupráce je výhodná. Pokud na takového psa jdeš nátlakem a násilím, skončíš v nemocnici, když máš štěstí, a máš postaráno o popularitu na Nově.
    Patřím k těm, kdo psy vychovávají k přátelství a spolupráci s člověkem, ke vzájemné důvěře a vzájemném respektu. Mám tři psy, troufnu si tvrdit, že vychované. Při tom nikdy neslyšeli zákazový povel, nikdy nebyli biti, škubáni na obojku a podobně. Jsou to velcí psi. Několik let chodím pomáhat do mikroazylu, kde jsou psi, kterých se jejich majitelé zbavili pro agresivitu, bázliovst a podobné problémy. Ujišťuju tě, že i s nimi se dá vyjít bez buzeračních postupů, které tady byly, myslím že od Wendy a částečně od tebe, prezentovány. Ony totiž nefungují. Je to pověra, hodně rozšířená, ale pořád jen pověra. Je lepší se naučit domluvit se se psem bez nich.
    #54188
    je to len uhol pohľadu a dosť násilne ponúkaný tým čo skúsenosti nemajú, vôbec netuším o čo ti ide ,ale určite nie o dobro psíkov a ich majiteľov.žiadne ilúzie si nerobím a ani netvrdím že som vychovala 100 psov ale mám ich celý život a každý z nich mi bol tým najlepším priateľom a ja im takže určite viem že to čo tu vravím funguje a dokonale. V živote mi žiaden neublížil a tobôž nie ja nejakému takže si vyprosím takéto verejné osočovanie.Problém je len v tom ako sa na vec niekto pozerá a o pretlmočenie skúseností do podoby rád na papieri.Takže bud férová a nechaj rozprávať aj iných svoj vlastný názor.Nik nieje neomylný ,ale kto to myslí úprimne kaleráby by do hláv začiatočníkom určite netlačil….
    #54189
    Scylla
    Člen
    Nechci se hádat, a není to žádné osočování. Řekla jsem svůj názor a svoje zkušenosti, nic víc. Jde mi o pejsky a o to, aby žili v pohodě a bylo jim dobře. Jakékoli tvoje úvahy jsou jenom a jenom tvoje projekce.

    Nebylo by lepší, než psaní takovýchto zpráv, napsat, v čem vidíš v mých příspěvcích a radách za metodické chyby a zdůvodnit je, navrhnout lepší postup? Pokud budu mít jiný názor, udělám to samé. Ve vší slušnosti. Protože od toho tohle forum je, ne? O tom, vyměnit si informace a zkušenosti, ne?

    Já svůj princip napsala, napiš ho prosím také. Díky.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.