Hryzie mi ruky

  • This topic has 15 hlasov and 60 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54190
    Myslím že si neurobila nič čo by obhájilo tvoje úmysli len neguješ všetko čo som zažila a funguje u mňa, mojich známich a mojich príbuzných čo psíkov majú celý život a nie len jedného. aby sme toľko nekecali mi dve len dám príklad postav proti sebe Cezara Milana /ktorého názory ale úplne zastávam / a Rudolfa Desenského …..každý má svoje skúsenosti celkom iný pohľad na výuku a spolužitie ľudí so psami a napriek tomu obaja majú nenormálne dobré výsledky, pri čom mne osobne Desenský nikdy ako učiteľ nebude vyhovovať a to mám aj knižky aj dvd atd
    #54205
    majka001
    Člen
    mali sme navstevu a nasmu havovi nepozorovane zozral ich pes cestoviny z misky (o ktore nas i tak nejavil zaujem). Vecer som si vsimla, ze si prehnane strazi svoju veceru-kost, na druhy den aj ranajky v miske – zacal mat poci, ze si to musi strazit. Tak som mu na obed dala menej a postupne som mu do tej misky pridala – ked zavrcal, som ho trochu okrikla Hej!, stichol, potom som ho trosku odtiahla, pekne sa mu prihovorila a pridala… S miskou to bolo v pohode potom, ale ked mal kost a sklonila som sa pri nom, tak vrcal, kosti su jeho naj. Takze tiez – Hej! a potom som ho najprv iba pohladkala na chrbte a sla prec, postupne som ho pohladkala blizsie k papulke, po par dnoch nevrcal, takze som mu obcas kost zobrala a dala spat. Priatel mi vravel, ze nech ho necham jest, ale prave preto som ho chudaka potom este otravovala, aby bol na to zvyknuty pre pripad deti. Neviem ci to bol dobry postup, ale zacala som hned ako som to spozorovala a do tyzdna bolo po probleme. Teraz sa neboji, ze mu zjeme kosti 🙂
    #54226
    Tchor
    Člen
    Ono je hlavne dulezity nedelat z toho vedu, chovat se suverene, ale s nadhledem. Nejistote a zastrasovani ze strany psa se “vysmat” a dal si delat svoje. pri tom ale psa nebuzerovat nesmyslnejma pravidlama.

    Nelepsi cestou jak se dostat ve smecce pod psa psa je krec aby se to nestalo.

    #54206
    no moji si nechajú vliezť po kosť aj pomaly do žalúdka,vôbec s tým nemám problém aj ked medzi sebou občas na seba práve kvoli kostiam občas predtým zavrčali…určite je to o dôvere atd
    #54207
    Scylla
    Člen
    Myslím, že to dobrý postup nebyl a byl zbytečný. Umíš si představit šéfa smečky, který neví, co chce, otravuje ostatní u jídla a jídlo jim bere a vrací??? Neukazovali by si podřízení packou na hlavu?
    #54208
    samozrejme že sa to nemá zbytočne robiť a otravovať psíka pri jedle ale ak si to situácia vyžaduje musia rešpektovať aj deti aj pána o tom niet ani najmenších pochýb
    #54209
    wendy1
    Člen
    Co ak pes najde vonku kost alebo nieco a budete mu to musiet vybrat a nevyberiete lebo sa budete bat ze Vas pokuse. Moju neotravujem pri jedle, ale ked mala asi 6 mesiacov a vonku schytila kost, bola pri nej moja mama, ta ju okrikla kedze na nu zavrcala ked jej ju isla vziat a odvtedy nic. U mna uz vobec nie. Pes by si to mal nechat dovolit, ale urcite co najmenej psa otravovat, len ked je to nevyhnutne a je to predsa aj o tej dovere a trebalo by to raz za cas skusat odmala a uz celkovo ked ma clovek deti aj ked nema, nakolko takito psici sa davaju utracat alebo sa davaju adoptovat ku rodinam bez deti a pritom maju skvele povahy. Ale to uz vie posuidt psycholog ktory ma vela psikov za sebou. Urcite skusaju napravu a ked vidia ze to nie je mozne tak ho utratia. To ale nie je pripad tohto psika, nakolko nebol tyrany, takze je to len podla mna v zlej vychove a v nedovere.
    Daju sa kupit misky na stojane. Davat pomenej jest ( viackrat denne ) a ak je chudy tak sa nebojte mu pridat, lebo potom to uz nedozeniete.
    Ku tym granuliam Firstmate, ja som mala velke balenie a vobec som nebola spokojna. POdla mna majitel uvidi co psikovi da, kazdemu vyhovuje daco ine.
    Ja tiez nie som za Eukanubu, ale maju dobre granule na citlive travenie, mam to oskusane, tieto granule davam mojej ak nieco poje vonku a je jej zle, ked sa jej stav upravi bez hnaciek a vracania, tak ju krmim tymito granulami asi tyzden. Poznam aj psov odchovanych na “lacnejsich granulach” Purina ProPlan a je v skvelej kondicii, ma krasnu srst.
    #54210
    Scylla
    Člen
    S First mate se musí umět trošku čarovat s dávkováním, není to jen o tom, nasypat odměrku do misky.

    K tomu labradorovi – pejsek nesmí dostat jíst, když se neuvolní? Za dva týdny to bude rok, co jsme našli kříženého maliňáka, dědouše, podle místních tvrdého agresora. Špatně vidí, špatně slyší, o jídlo se celý život rval (víme, kdo ho měl a jak ten pes žil). V životě bych mu něco takového nedělala. Pochopil rychle, že se o jídlo bát nemusí, že mu to nikdo nesežere ani nevezme. Dnes s ním žerou z misky i koťata a jsou všichni v pohodě. Připadá mi to jako buzerování toho psa. Moc by mě zajímalo, jak by převychovávali narostlého, sebevědomého mladého rotvíka s tvrdou majetnickou agresí, kterého nám zítra přivezou. Drželi by misku v rukách? Za chvíli by neměli, v čem tu misku držet.

    #54211
    wendy1
    Člen
    A ako sa caruje s firtsmate? Ked predajca mi povedal presne davkovanie?
    #54212
    Scylla
    Člen
    Jde o to, jeslti ho prodejce sám znal. Jde o to, že tyhle granule nebobtnají a také mají vysoký obsah živin. Proto se pejskovi nesype odměrkou navyklá dávka, ale postupně se na ně přechází a dávka se upravuje individuálně každému pejskovi. Tabulky a přesné dávkování jsou jenom orientační. Pokud se to přežene, může mít pejsek řidší bobky. Pokud potřebuju dostat do kondice špatně živeného psa, začínám granulemi Stone Crick (Nuofa fattoria) a postupně přecházím na přirozené jídlo nebo FM. Dělám to tak už skoro 6 let a funguje to na 99% psů.
    #54213
    wendy1
    Člen
    Bol to priamy predajca, skor distributor. Davkovanie my stale davame menej.
    #54214
    scylla nikto ti neberie tvoje skúsenosti ale spôsob akým útočíš na všetkých na tomto fóre je úplne neprijateľný !!! všetkých zhadzuješ , urážaš a ich skúsenosti nasilu pretváraš aby si mohla povedať že sú zlé a neprístupné, problém je len v tebe ako v človeku veľa tvojich rád je aj fajn ale spôsob akým priam nútiš nasledovať len tvoje riadky je priam agresívny…skús sa zamyslieť nad tým čo je nám viacerím na fore už dávno jasnéééé
    #54215
    scylla nikto ti neberie tvoje skúsenosti ale spôsob akým útočíš na všetkých na tomto fóre je úplne neprijateľný !!! všetkých zhadzuješ , urážaš a ich skúsenosti nasilu pretváraš aby si mohla povedať že sú zlé a neprístupné, problém je len v tebe ako v človeku veľa tvojich rád je aj fajn ale spôsob akým priam nútiš nasledovať len tvoje riadky je priam agresívny…skús sa zamyslieť nad tým čo je nám viacerím na fore už dávno jasnéééé
    #54216
    scylla nikto ti neberie tvoje skúsenosti ale spôsob akým útočíš na všetkých na tomto fóre je úplne neprijateľný !!! všetkých zhadzuješ , urážaš a ich skúsenosti nasilu pretváraš aby si mohla povedať že sú zlé a neprístupné, problém je len v tebe ako v človeku veľa tvojich rád je aj fajn ale spôsob akým priam nútiš nasledovať len tvoje riadky je priam agresívny…skús sa zamyslieť nad tým čo je nám viacerím na fore už dávno jasnéééé
    #54217
    Scylla
    Člen
    Prosím tě, nepromítej na mě svůj způsob komunikace. Nikdy jsem nebyla nezdvořilá nebo neslušná – s výjimkou jednoho případu bití a týrání psa, po dohodě s majitelem fora. Nikoho nenutím, aby se nějakými radami řídil. Popisuju, co funguje u nás, snažím se, aby bylo pochopitelné, proč to považuju za správné. Jak jsem tě už jednou žádala – argumentuj, vyvracej metodiku, napiš, proč si myslíš, že to nebude fungovat nebo proč je to špatně. Budu ráda, když budeme diskutovat. Na tvoje osočování a urážky reagovat považuju za zcela zbytečné. Pokud máš problém, obrať se na majitele stránek.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.