Je moja čivavka humusáčka?

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Kŕmenie a potrava Je moja čivavka humusáčka?

  • This topic has 12 hlasov and 28 odpovedí.
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 16 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #50475
    katarina2
    Člen
    :)DDD, takže bude vegetarián aj on..
    #50477
    katarina2
    Člen
    No ale psík by mal jesť aj zeleninu aj konzervy sú tak namiešané že so zeleninou, mrkvou a pod. Ja môjmu dávam aj surovú mrkvu a schrúme ju s radosťou. Mrkva pôsobí v črevách aj ako odčervovadlo. Z mojej ruky zje všetko kúsky z jablka, dyňu , bobulky hrozna-s tým opatrne nie veľa lebo obsahuje dosť veľa cukru a dávam mu aj hlúbiky z kapusty, karfiolu aj karfiol, všetko tak na ochutnanie. Nie je to hlavné jedlo len hamky.
    #50478
    katarina2
    Člen
    Z hrozna vyberám kôstky, sú dosť tvrdé tak mu dávam také polky bobulky odkôstkované. Práve som varila špenát aj to s radosťou vylízal misku, nie veľa, len také 2-3 pol. lyžice, to nie je ako hlavné jedlo, len aby jedol všetko aj zeleninku aj ovocie.
    #50480
    katarina2
    Člen
    Z toho všetkého je práve mrkva najlepšia, síce nie dennodenne lebo je ťažká na trávenie, no má odčervovacie schopnosti, zato ju miešajú aj do konzerv. Práve sa mu chystám navariť zeleninovú polievočku a možno aj dáké mäsko do nej, ešte len idem kúpiť, práve sme prišli z prechádzky teraz v klude vydrží, kým budem preč na nákupoch. Potom mu naberiem riadne polievočku ktorú varím bez tuku a korenín, len trolilinku posolím. Polievku mu naberiem hustejšiu, teda viac zeleniny menej šťavy a všetko vylíže. Inak na hnusný čas, vlhko a dážď je aj pre psíkov dobrá teplá polievočka alebo čajík. Môj stále čaká na čajík ked vidí, že ja ho pijem, samozrejme nesladený.
    #50481
    v3ronik4
    Člen
    A je jedno aka bude ta mrkva??jasne najlepsia je cerstva ae aj varenu je dobra nie?? Ja som vcera nasmu kedze ho prehanalo a zvracal robila ryzu s maskom len tak na vode a trosku posolene, len neviem rada by som mu varila ae skor ako obmenu s granulami namiesto tasticiek a konzerv, pretoze nam hovoril vetak ze konzervy su skor sama voda a tak isto kapsicky. Nas ma tiez rad caj hociaky bylinkovy vychlipe ho hned:-)
    #50482
    zita
    Člen
    Baby, psom vobec netreba solit. Ani trosku.
    Mrkva moze byt surova aj varena. Ja struham mrkvu na robote uplne najemno a kedze krmim varenym, ked je rizoto uvarene do este horuceho zamiesam mrkvu (obcas aj surove vajucko) prikryjem a necham vychladnut. Ked som davala varit mrkvu pokrajanu na kocky, vzdy ju statocne vyberala aj Webie a vyberal ju aj Max. Pekne olizanu vypluli vedla misky. Webie zozrala hrasky, vyberala kukuricu. Max vyberal len mrkvy.
    #50483
    v3ronik4
    Člen
    Netreba…no napriklad v piatok som mu spravila ryzu s trochou vody v ktorej sa varila neosolena a nechal mi ju tak, ani sa jej nedotkol.
    #50484
    heny
    Člen
    Ziadna sol,ziadne korenie!!!!!!!!!!!!!
    Jasne ze kazdy psik obcas dostane nieco od stola, ale ozaj pozor na koreniny!!! Ja ked sa zlutujem a dam mu napr hranolku, dobre ju olizem od soli!!

    ked som mala prveho yorka, dala som mu klbiky z gril kridel som si myslela tam sol neni, pil vela a pocikal sa mi doma!

    rocky to iste,bola som s nim cez volno v praci, od kuchara dostal 2platy toast sunky, nad ranomsa doma pocikal!!!! Takze bacha na sol….:(

    #50461
    havko.sk
    Člen
    Tak tvoj prispevok ma nesmierne pobavil.

    Ako prve treba overit podozrenie.

    Zapni si kameru (na notebooku napr.) a daj sledovat miesto, kde tvoja čivavica robi potrebu. Ak sa vydrzis pozerat 4 hodiny na to video tak klobuk dole 🙂

    Inač aj môj havo mal podobne tendencie, ked sme si sli spolu zabehat do lesa. Najradsej mal srncie – nastastie sa mi ho to podarilo odnaucit 🙂 Neviem ci by pomohla aj taka http://www.psiakozmetika.sk/ustna-hygiena-psa/kiss-able-zubna-kefka-a-pasta-pre-psov-nd43

    #50485
    katarina2
    Člen
    To málo čo mu ja dám sol do jedla, ani nezbadať – pre nás by to bolo ako neslané, ale jemu stačí na to, že to s chuťou zje. Úplne nesolené nezje a veterinár mi povedal, že tak málo nezaškodí.
    #50486
    v3ronik4
    Člen
    Katarina ma pravdu bez soli ani mne nezozral, proste jej tam das za tri zrnka aby to on citil a zdalo sa mu to chutne , a inak nasmu zakazujem davat cokolvek od stola ano stane sa ze niekomu spadne on to hned uchmatne ae inak nie davat maju zakazane!!
    #50487
    wendy1
    Člen
    Mrkvu varenu ak jej je viac tak je dobre ju uvarit, lebo ked su vacsie kusky mrkvy, tak to psik nevie natravit. AK surovu tak mensie kusocky ako pise Zita, super napad je nastruhat.
    #50464
    ivinka
    Člen
    Naša to tiež robila… ale zmenili sme granule, naučila sa kakať chvalabohu už len vonku (aspon dúfam že už natrvalo to vie!! ) a vonku jej to jednoducho nedovolíme… Ale Lili je šteňa a u tých je to vraj úplne bežné… Aj keď strašne nechutné teda jasné 😀 ale tak nezabijem ju za to no… jasné, rázne FUJ keď k tomu chce vonku čo i len pričuchnúť…u mňa to už teda hádam robiť nebude… 🙂
    #50466
    je to veľmi časté u všetkych šteniatok, nakoniec až do niekoľkých dní im to robí vlastná mama, chce to len trpezlivosť oni sa to odnaučia…
Zobrazuje sa 14 príspevkov - 16 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.