Je to moja chyba?

  • This topic has 4 hlasy and 17 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48779
    Ahojte,
    v poslednej dobe som s Engee častejšie u rodičov v LC, kde psy nemajú žiadne extra hranice čo sa týka jedla, postele, miest kam smú a kam nesmú… Celkovo tu nie je nejaká extra disciplína, to znamená, že ja tu Engee korigujem akoby bola na návšteve, ale pomaly sa už začínam vzdávať… všetci jej všetko povoľujú, dávajú jej zo svojho jedla tak isto ako Daisynke, môže na gauč ku telke ako Daisy, proste môže všetko, nechajú ju po sebe skákať a to najdôležitejšie: mazná sa s nimi odušu 🙁 príde k nim na prvé maznavé privolanie alebo len na zavolanie… ku mne príde len ked ju zavolám na povel, na žiadne láskavé zavolanie nepríde čo sa týka mojej osoby a čo sa týka maznania, škrabkania je to na rovnakom bode, utečie hned k inému členovi rodiny 🙁
    Cítim sa preto veľmi zradená a podlomilo to moju vieru v spôsob akým ju vychovávam :/ Akoby som bola tá zlá, čo jej nič nedovolí a preto si nezaslúžim jej pozornosť 🙁 Možno iba ked jem alebo sa ide do postele… vtedy sa chce pritúliť, no vtedy ju od seba odstrkujem… niekedy však zmäknem, lebo aj mne chýba také pritúlenie jej chlpatého telíčka 🙁
    Prečo sa len pri mne takto správa? Veď každý deň rozmýšľam, hľadám si informácie o tom, aby jej bolo dobre, aby sa cítila vyrovnane a šťastná 🙁
    #63032
    Nela2011
    Člen
    Veronika, napíšem ti môj názor
    chodím na toto fórum denne, strašne veľa vecí sa tu naučím a snažím sa ich aj praktizovať, ale tiež som mala istý čas pocit, že Billie má ostatných radšej ako mňa (myslím, že som to sem aj písala), a pritom ja sa mu najviac venujem vo všetkom.
    Potom som si povedala prr, skúsim trochu “polaviť” z tých rád a nechám tomu voľnejší priebeh a veru mám pocit, že je to omnoho lepšie.
    Predtým som si ohlásila Billieho a ani sa za mnou pomaly neotočil, nie to ešte aby za mnou prišiel, teraz ho ohlásim a hneď je pri mne. Nedovolím mu všetko čo si zaumieni, stále má pri mne najstriktnejšie hranice, ale neberiem všetko tak vážne a neriadim sa každým článkom od slova do slova. Skús trochu tomu nechať voľnejší priebeh, Engee ťa má určite rada, ale je jasné, že radšej pôjde tam, kde jej všetko dovolia
    #63033
    Neli, pamätám sa, tiež som ti podobne na to reagovala, ale už sa to začína vyhrocovať, vidím ten rozdiel v jej správaní voči mne a druhým ľudom, ako sa z nich teší a mňa príde ledva privítať a uteká preč…
    Keď ja som z toho poriadne zmätená :/ za ten čas, čo sme tu a čo jej brat dovolí žobrať pri jedle, najprv to bral ako srandu, že vie pekne prosiť a vždy jej dal za jej predvádzanie kus zo svojho jedla, no zároveň ju aj naučil snoriť po stole, vyskočí na zadné a prednými sa opiera o stôl, kuchynskú linku… ocinovi sa to už nepáči, zvadil ju a označuje ju za nevychovanú :/ Takže v tomto som napr. poľavila, nedalo sa ustriehnuť všetkých, aby jej nič nedali, no už to Engee dobehlo, začala grcať, kedže svoje granule neje, iba všetko ostatné …
    Dneska som ju zavolala k sebe do postele ked som ležala, tak nakoniec prišla a driemali sme spolu… no cítim sa už vypätá, z každej strany sa odo mňa niečo chce… cvičitelia a psíčkari vravia, že sa k psovi treba správať tak tak a tak, doma ma zase sekírujú, čo jej nedám pokoj a vkuse ju napomínam :/
    #63034
    Ešte som chcela dodať, že sa ku mne takto správala aj pred príchodom k našim, už predtým som si všimla, že sa viacej teší z “príležitostných” návštevníkov ako zo mňa… a tiež som si také odmietavé správanie všimla aj u Daisy… predtým ako som odišla do ZV kvôli výške, tak som bola jej najobľúbenejší člen rodiny, potom som už chodila domov pomenej, neskôr som si vzala Engee z útulku a teraz sa mi obe obracajú chrbtom :/ cítim sa dosť zradená z ich strany
    #63035
    Nela2011
    Člen
    ono sa to možno celé zmení, keď sa vrátiš do ZV, treba potom trochu byť prísnejšia na ňu a vráti sa to snáď do starých koľají
    mňa to vždy vytáča keď príde domov otec (pracuje v zahraničí a je mesiac preč a 2 týždne doma), za ten čas čo je preč, si tu Bilieho vychovávam podľa seba, no keď príde on, Billie sem, Billie tam, Billie môže všetko. Ja veľmi dobre viem o čom hovoríš a ako sa cítiš, len ty máš aspoň súkromie vo svojom, zatiaľ čo ja sa tu trápim a potom to všetko vyjde na zmar, ale aj tak sa nevzdávam a dúfam, že raz sa mi to vyplatí 🙂
    #63036
    Neli,
    neviem či sa to vráti, možno len čo sa týka tej disciplíny, hoci priateľ zase tiež nie je 100 % a veľa jej dovolí, keď doma nie som napr. ja 🙂 ale envadí, už ani ja nebudem taká prísna a neústupčivá, lebo aj doma bola taká odmietavá, maznať sa chcela len ked sa jej chcelo pritúliť a to som bola zase ja proti ale už to nebudem tak veľmi riešiť, nechcem byť tá najhoršia, hoci všetko myslím len pre jej najlepšie dobro :/
    Tiež máš pocit, že Billie viacej počúva tvojho ocina ako teba, hoci príde domov na kratšie obdobie ako je preč? Za ten čas sa mu máš dosť priestoru venovať nie? 🙂 Ale súhlasím, aj ten krátky čas dokáže poriadne nalomiť to, čo si ho učila a tomu sa prispôsobí oveľa rýchlejšie ako starému harmonogramu 🙁
    #63037
    heny
    Člen
    veronika nemyslela si na to ze ma pred tebou vaccsi respekt ako pred ostatnymi?
    u nas to je tiez tak, ked dojde petra rocky sa s nou mazna, somnou nie,nie je takmer nikdy pri mne!!
    mi rhea pisala ze preto lebo predomnou ma respekt, pred nou nie, lebo on k nej pride a on sa s nou mazna. uz som to tu tusim pisala.
    ked sa chce maznat poslem ho prec, maznat sa bude ked ja chcem! mozno to znie tvrdo ale vidim ako sa kumne chova a ako k petre!!
    ked bol rocky mladsi a nemala som vybudovany respekt, nemala som sancu ho ucesat alebo usi ostrihat!! to bol boj. teraz? lezi a ani necekne.

    domna tiez kazdy hucal , ze preco nemoze to a ono. tiez som mala pocit ze som ta najhorsia. ale ty musis sama poznat svojho psika a vediet co je prenho naj ,i co sa tyka vychovy. nech si rodina a znamy myslia co chcu !!!
    ja som tiez zavelila ked neschudne — co sa ale dari– dostane petra zakaz ho brat zo sebou, a je mi fuk co by si myslela !! uz nemienim akceptovat ,,vykrmovanie,,.

    #63038
    katarina2
    Člen
    Veronika nemaj obaj, ja som tu mala dcérku s vnúčikom naťahovali ho ako plyšovú hračku a krmili všetkým možným, až odmietal svoju psiu stravu a potom sa pásol na tráve ako kozliatko, to vraj robia psi keď už majú problém so žalúdkom. Dopredu som sa tohoto bála ale na druhej strane som si oddýchla, lebo nevisel stále na mne, hoci som vedela že následky budem ja naprávať – ale to už je riziko ktoré beriem s návštevou, však deti a vnúčatá sú na prvom mieste aj keď Beníka ľúbkám tiež veľmi. Návšteva odišla po 3 týždňoch a všetko sa vrátilo do svojich starých koľají, samozrejme aj on dlabal na mňa, keď sa mal s kým šalieť a mohol zo stola žobrať.Aj u Vás to tak bude, oni veľmi dobre vedia kde sa čo môže – na návšteve sa trochu poľaví s prísneho režimu ale doma sa všetko vráti na poriadok. Aspoň mala zmenu ako aj môj teraz, aj to niekedy treba. Naše psíky sú ešte s výchovou prakticky v začiatkoch takže ľahko vybočia s výchovného režimu ak sa naskytne príležitosť, keď budú staršie a viac pevnej výchovy za sebou, budú aj lepšie počúvať – veď oni sú ešte ako deti, keď budú starší už ich ani nebude tak lákať to pochabenie, budú kľudnejší a počúvnejší – aspoň dúfam, a keď nie aj tak sa svet nezrútil – sú to naši miláčikovia, tak či tak. A tú jeho zradu ani neberiem vážne, vedela som že to bolo len na čas návštevy, teraz som zase len ja všetko pre neho.
    #63039
    Heny, ale Rockyno sa k tebe rozbehne, ked sa za ním radostne rozkričíš, rozrušene naňho voláš menom? Lebo Engee nie, tá pribehne ale obehne ma a ide si ďalej svoje, nepríde sa dať poškrabkať ani po radostnom zavolaní :/ cítim sa z toho sklamaná, lebo hoci som do určitej mieri vodca, tiež mám potrebu sa so svojím psom pomaznať, mať takú radostnú chvíľku…. (terza ako som povolila, tak je ku mne prítulnejšia, inak sa vždy odťahovala alebo sa nechala nasilu, čo je pre mňa dosť smutné).
    Čo sa týka jedla, tak Engee je dosť štíhla, odkedy sme tu, tak poriadne ani svoje granule nejedla, iba ked som ju prinútila hrou, ale to je čo za spôsob vkuse snoriť za psom, či jedol niečo normálne? Lebo odkedy som sa sťažovala na to jej žobranie a snorenie za každým, kto jedol, a ked videli, že fakt ona z toho grcia, tak jej v podstate prestali dávať, takže je prevažne ohlade, lebo svoje granule odmieta :/ v tom je zase další problém, vyžaduje si iné jedlo, to čo jedia ostatní…

    Katka, v tomto s tebou súhlasím, že zmenu prostredia občas treba, aby nebola navyknutá len na jeden preistor, aby sa učila aj inde “fungovať”, byť s inými ľudmi atd. Ale na rozdiel od tvojej situácie, Engee sa so mnou ani po návrate domov enbude chcieť maznať :/ A čo sa týka toho mladého veku, tak už neviem, v čom pozadu som a v čom nie… názor môjho otca aj tak nikdy nezmením, že Engee je nevychovaná

    #63040
    katarina2
    Člen
    Každý môže mať svoj názor, hlavná vec je čo si myslíš Ty a ja ako vidím je normálna k svojmu veku videla som Tvoje videá, poslúcha ako treba, môj neovláda ani toľko ale ja som s ním aj tak spokojná hoci je starší, už by mal viac vedieť, nevie tak nevie, – nezbláznim sa, raz to bude vedieť.
    #63041
    Katka, bola by som rada, kebyže ma to tak neštve 🙂 Asi by som fakt potrebovala, aby ku mne prišiel niekto, kto sa psom venuje a povedal mi, že tak dobre, toto neovláda, toto je super, toto musíte dobehnúť, no na jej vek je to OK… takto len tápam a neviem na čom som
    #63042
    heny
    Člen
    veronika ked sme vonku nevolam ho k sebe aby sme sa pomojkali. ked je dost pozadu zakricim kde si? alebo pod! a ide dalej. doma ked sa chcem mojkat ho zavolam k sebe, pride..
    inak ako je den dlhy nepride kumne sa mojkat! obcas si lahne primna ked ide oddchychovat to je vsetko. len ked pridem z roboty ma privita.
    mne to tak vyhovuje. som rada ze neni namne ,,nalepeny,, a vie byt aj samostatny.

    ale ked ta to tak trapi , objednaj si cvicitela .

    #63043
    Vonku na takéto zavolania aj Engee reaguje, niekedy nie na prvý krát, ale sleduje ako som ďaleko a či sa na ňu pozerám, ked nie dobehne aj sama, ale dnu ked ju chcem pohladkať alebo čo, tak s tým mám problém, niekedy musím za ňou doliezať, niekedy nie… Asi prestanem nad týmito psími vecami veľmi premýšľať, mám z toho zbytočne veľkú hlavu 🙂
    #63044
    katarina2
    Člen
    Ak si ju nebudeš všímať si myslím skôr dolezie, môj sa so mnou napríklad tak hrá, že hodím mu loptu a má mi ju doniesť, donesie ale nedá, drží ju v papuľke
    , a keď už kašlem na neho a prestanem si ho všímať, vtedy mi loptu zloží k nohám – vidíš, aj na nevšímavosť reagujú..
    #63045
    heny
    Člen
    katka my sme takisto doma. uz viem ale kedy sa chce pretahovat a kedy aportikovat. zo zaciatku tiez nechal lezat hracku 2 metre odomna. teraz- lezim na gauci, ruku mam zvesenu z gauca z otvorenou dlanou, pozeram telku a hracku mi donesie pekne do dlane:)
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.