kastrácia/sterilizácia – pes/fenka

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Veterinárna poradňa kastrácia/sterilizácia – pes/fenka

  • This topic has 6 hlasov and 18 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48684
    Sindy
    Člen
    Dobrý deň, máme doma 7-ročného dalmatínca-psa. Prednedávnom sme si zadovážili 2 šteniatka (7 mesačné) krížencov. Matka je trpaslíči špic a otec neznámy. Dostali sme ich s tým, že sú to psíky, ale nedávno sme zistili, že sú to fenky 🙂 Z toho nám vznikajú rôzne neželané situácie na dvore, keďže sa fenky začínajú hárať. Chcela by som sa opýtať, či by bolo lepšie dať vykastrovať psíka alebo tie fenky. Čo je lepšie a menej škodlivé? Ďakujem
    #62298
    wendy1
    Člen
    U psika je to jednoduchsi zakrok, u feniek trosku narocnejsi, ale pokial su zdrave, tak sa to rychlo zahoji. Kedze ide o krizencekov fenky , skor by som dala zoperovat tieto ak sa chcete vyhnut nezelanym nastevam aj steniatkam v buducnosti. Neviem ako je to u Vas, ale u nas napr. v Kosiciach platite 1/2 dan za psa ak sa preukazete ze psik je kastrovany resp. sterilizovany.
    #62299
    wendy, tá polovičná daň platí u vás aj pre fenky? či si to myslela všeobecne?
    #62300
    zita
    Člen
    Kosice davaju 50% zlavu na dani za sterilizovanych psov aj fenky, za psov z utulku a cipovanych psov.
    #62301
    wendy1
    Člen
    Ako pise Zita.:D
    Sindy pekna profilovka.:D
    #62302
    idem do košíc bývať :/ v tomto meste ma to už prestáva baviť..
    #62303
    Sindy
    Člen
    Vďaka za rady…privítam aj ďalšie 🙂
    #62304
    katarina2
    Člen
    Tak idem aj ja, tu o žiadnej zľave ani nechyrovať. Mám nového veta ani o nepočul o polovičnej dani ak by som dala psíka sterilizovať, ale očipovaného ho mám keby na to bola zľava na dani bolo by aj to niečo…
    #62305
    presne katka, je to blbé, že v niektorých mestách z určitých pohľadoch sa žije lepšie a niekde sú tam v parlamente takí zlodeji, že ľudom tam ničia život namiesto toho, aby im pomáhali a uľahčovali existenciu, ja som písala na mestský úrad vo zv, tak som zvedavá čo mi odpíšu a či mi vôbec odpíšu
    #62306
    wendy1
    Člen
    Budem rada ak sa tu pristahujete.:D
    #62307
    😀 asi by som sa tam stratila 🙂 ja malomešťanka
    #62308
    wendy1
    Člen
    Kosice nie su Praha.:D
    #62309
    ale ani Lučenec, kde mesto tvorí jedna dlhá hlavná ulica 😀
    #62310
    Sindy
    Člen
    ani u nás nie je polovičná daň za kastrovaného psa…košický primátor asi bude psíkom naklonený 🙂 a ak už som sa teda rozhodla pre kastráciu, čo robiť so psom (dovtedy kým nedôjde k zákroku), ktorý sa chce stále rozmnožovať? nevie niekto nejaký overený recept okrem studenej vody? 🙂 diki za rady, každá sa zíde 🙂
    #62311
    heny
    Člen
    ak sa snazi nakryvat fenky tam pomoze asi len upozornovanie, ak hracky, treba ich dat prec.
    rocky nemoze mat napr vacsieho plysaka, inak ho nakryva 🙂 a to je kastrovany:) ked nema väcsieho plysaka tak je uplne v poho 🙂
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.