Krmenie granulami adult vs. puppy

Inzercia psov, forum o psoch Diskusné Fóra Kŕmenie a potrava Krmenie granulami adult vs. puppy

  • This topic has 6 hlasov and 56 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63851
    wendy1
    Člen
    Som rada ze to pomoho.
    Dozvedela som sa dnes smutnu spravu od znamej, ktora mala tiez hneducku labradorku, ze jej odisla za duhovy most. Mala necele 2 roky. Zoznamili sme sa minuleho roku na vystave, bola zlatucka a skoda ze som ich mala moznost vidiet iba 2 x. Este niekedy v septembri alebo oktobri 2012 jej raz zjedla kvet CYKAS, priotravila sa, okamzite nasadili liecbu, vsetko sa polepsilo, ale prisiel januar a zacala mat ciernu stolicu. Odchadzala jej pecen,zial nepomohla ani transfuzia.:( 27.2.2013 odisla za duhovy most.
    Tu je moja mama s nimi:
    http://wendydraco.rajce.idnes.cz/OVP_Dvorianky_5.7.2012/#05072012072.jpg
    POzor ozaj na izbove ale aj vonkajsie kvety, stromy, kry, stale si zistite ci to nie je toxicke.
    #63852
    katarina2
    Člen
    Pozrela som si wendy, boli ako dvojičky, keby si nepopísala ktorá je ktorá, ja by som to nerozoznala. Škoda krásneho psíka. No aj ja mám kvety v byte všade, ale ešte som nezbadala žeby ich chcel okúsiť iba ak hrabať v zemi, lebo to rád robí alebo si zahrabať do kvetináča svoju vzácnosť – nejakú kostičku alebo kus ovocia ktoré mu dám a práve nemá chuť zjesť tak uteká hľadať skrýšu akože na pozdejšie…
    #63853
    heny
    Člen
    To mi je luto….:(
    #63855
    wendy1
    Člen
    Urcite davat pozor, znama si to teraz velmi vycita.:(
    Skoda, ze sa clovek uci na takychto krutych chybach.
    Heny a nenapises preklad tej konzervy co som ti pisala?
    #63856
    heny
    Člen
    Jezis wendy prepac nejak som previdela tvoj prispevok
    Feuchtigkeit-vlhost

    55% kura-z masa,srdcia,pecen,zaludky
    26% kuraci a morcaci vyvar
    8%. morcacie srdcia
    4%psenica
    To co som ti teraz pisala je na light doze, foto s trosku inymi udajmi je tusim adult, neviem porovnat lebo len jednu light dozu mame,dnes idem na nakup…..
    To je zle ked maju menej proteinov?….:( lightka, co mam teraz v ruke ma 8,5%proteinu…

    #63857
    wendy1
    Člen
    Neviem alebo uz docista tomu nechapem, ale logicke je ze cim viac masa, tak by malo byt tym aj viac proteinov. Ale tak vraj pri konzervach je to inac, proteiny sa preratavaju na susinu, tak je to vraj ok, zistila som to. Ale neoplati sa ti viac kupit maso a pozamrazovat a das to potom prevarit? Psa vraj nie je dobre casto krmit vnutornostami a myslim ze toho masa je tam minimum, viac je tam tych vnutornosti. A tak ci tak 75% vlhkost, nepride ti ze to ma viac vody ako masa len je to v tuhsom stave?
    Stolicu maju ok? Ma to aj nejake vitaminy a mineraly v zlozeni? AK ano, tak je to vraj dobra konzerva co som si trochu nastudovala.
    #63873
    v3ronik4
    Člen
    Tak to mi je luto ze ma boliestku…aj ja by som chcela vediet preco nas k susedovmu psovi cez plot(NO) je tak mily, oblizuje ho cely je stastny ked ho vidi len sa prikrci ked je u nas na zahrade ae k inym psikom co su za plotom aebo na vodze tak po nich steka ako blazon… co vlastne znamena toto jeho spravanie, ci je to tym ze sa nevydavaju kazdy den on mala aebo ako. Mozno je to tym ze Rikiho(NO) poznam od mala a ine psiky nie a preto som trosku nervozna ked sme von, pretoze zazitok kedy rotvailer napadol mini yorka mi zostava pred ocami bojim sa o toho nasho.
    #63874
    heny
    Člen
    Steka ked ho mas na voditku? Moze to byt tym ze citi ze si nervozna…..ked sa ukludnis ty,ukludni sa aj on!!!
    Toto robil aj adoptovanec(svagrinin pes,zijeme spolu),ked je somnou na nijakeho psa nestekne,ked je s nou steka po velkych psoch…..
    Rockyno vyrastol pri susedovom ciernom vlciakovi….:)no a tento vlciak bol trosku hruby k adoptovancovi(bol v tedy so svagrinou) ,ked susedovho psa stretneme, je vse ok, ked je vsak ona so psami, adoptovanec vyvadza–citi jej nepokoj a strach, ja som kludna,vie ze ja riadim situaciu a preto je aj on kludny…..
    Respekt a pokoj urobi veeeeela……
    So psami chodim asi 3do tyzdna okolo rodinneho domu,tam sa nas vyruti psia slecinka.,steka jak zmyslov zbavena, psy si idu dalej akoby nic……
    Pri inom dome(maju branu cize nevidno dnu)na nas steka husky,to ma ide stale slak trafit tak sa zlaknem a tam su psy tiez ticho….rocky je taky jak ja,tiez sa zlakne a ktomu odskoci na bok..ale nesteka..:)

    Nie je stekanie ako stekanie….!

    #63876
    heny
    Člen
    No to je nevyhoda na dedine ,ze si niektory nevedia zabezpeceit svojkch psov a potom si vyjdu von,,,,,:(
    #63877
    v3ronik4
    Člen
    Tak to ano, ja som skor ostrazita, pri psikoch ktorych poznam viem ze sme ich s Jerrym uz stretli a nic sa nedialo pohoda ae ked vidim noveho a este bez vodzky a majitel niekolko metrov od psa cize by nemohol zasiahnut keby sa nieco dialo tak vtedy som pokojna kym psika nevidim z blizsia pretoze niektory psi-chlapci su kamaratsky ae iny nie tak neviem co mozem ocakavat a este aby aj zle nepochopili Jerryho radost on ho musi vzdy celeho ovonat a potom olizuje psika a krci sa a je to sidlo tak aby to nebral ako atak. Proste to nase stastko ma rado ine psiky ae tie nemusia mat rady jeho.
    #63878
    heny
    Člen
    Chapem ta ale ten druhy psik mu vie dat taku,, vychovnu,, ked krpec prehana….ja stretavam denne psov, teraz -za dva rocky sme mali druhy utok-a po pravde, mozno to ani utok nebol, len ja som si to tak vysvetlila…..v oboch pripadoch bol rocky na chrbte,druhy pes nad nim…..mozno v oboch pripadoch sa pes chcel hrat a rocky nie…..a doslo k hadke…ako som pisala,prvy krat to bolo viac menej nic, len to vcera bolo uz moc….keby mal rocky o 15kg viac mozno by to aj cele inak vyzeralo….:)skoda len ze ja som bola v predu cize neviem co sa stalo:(
    Som tym chcela povedat ze nam sa uz stokrat stalo ze rocky dostal vychovnu -ked bol totieravy sa iny pes za nim zahnal a rocky dal pokoj….aj to je tak dobre, psik sa mozno pouci a najblizsie nebude dotieravy….
    Zaujimve je ze ze u nas sa to tyka len strednych a malych plemien-pred velkymi psami ma konecne respekt-co volakedy nemal!!! 🙂
    #63879
    heny
    Člen
    Tak tie konzervy terra canis mu nesedia….:( vcera ju mal na ranajky aj veceru, a vecer mal velmimakku stolicu….poobede sice dostal tycinku pedigree na klby,mozno aj z toho-dostal ju po niekolkych mesiacoch….ktovie….teraz ma itak takmer na mesiac konzervy od real natur, potom mozno skusim zase terru…..
    #63880
    v3ronik4
    Člen
    Vcera som bola na nakupoch a zistovala kde mozem nakupit pamlsky,dobrotky a granulky krpcovi tak mame chovprodukt tak zatial budem kupovat tam a uvidim len som nepozrela cely ae potesilo ma ze tam mozem kupit Acanu,Eukanubu a ine znacky:-)som rada aspon nemusim z netu objednavat.A pozrem tam aj konzerbicky, a postroj sme kupili ae musime ho vymenit je nam v maximalne velkosti akurat:-)
    #63858
    wendy1
    Člen
    A kedze su to nemecke konzervy tak vraj z krajin z EU su nemecke konzervy vraj naj.
    Su to tieto?
    http://www.krmivaritta.cz/e-shop-pro-psy/konzervy-pro-psy/real-nature?DescOrderBy=ASC&keyword1=&keyword2=&orderby=product_list
    #63859
    heny
    Člen
    Ono ich je viac druhov,teraz som dosla z velkeho nakupu kupila som s rybou a masom obsahuje 30%ryby 20% masa plus vnutornosti, zalezi aky druh….nechcem mu uz varit lebo bojim ze nebude mat dost vitaminov….hej obsahuju vitaminy, niektore olivovy olej, lanovy,bylinky, mne sa zdaju dobre…. stoklicu ma peknu, nezapacha….hej ma aj. Vitaminy D,E
    selen,zinok.mangan….atd….
    Stranku kuk neskor ….
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 57 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.