Moze pes paralen ?

  • This topic has 5 hlasov and 22 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48822
    MajkaSB
    Člen
    Ahoj chcela by som sa len teoreticky opytat ked ma psik zvysenu teplotu nie je to extrem, nemoze paralen samozrejme podla vahy psika davkovanie ? alebo iny ludsky liek na zvysenu teplotu alebo mate nieco overene ??
    #63491
    heny
    Člen
    ja viem tak ze psiky nesmu ludske tabletky, len caj, a tusim sirup proti kaslu.
    radsej by som som navstivila veta, ak ma psik teplotu nie je to bez priciny, daj ho prezriet…
    #63492
    katarina2
    Člen
    ľudské tabletky tiež tak viem že psíkovi nemusia pomôcť, sú vyrobené predsa na inej báze ako pre ľudí, hoci počula som že zvyknú dávať detské tabletky psíkom, nie síce všetky – treba to mať overené čo sa smie a hlavne čo mu pomôže, takže aj ja si tak myslím, že lepšie je poradiť sa s veterinárom.
    #63493
    o paralene nič neviem… ja som raz dala svojmu papagajovi ibalgin… neviem prečo a neviem či zabral, ale to som bola mladšia, teraz by som už neriskovala… hoci, teraz napr. Gera má ten zápal pluc, či priedušiek, neviem presne, no a na kašel berie tabl. pre ľudí, ambrobene
    #63494
    MajkaSB
    Člen
    ja by som psikovy nedala paralen bez poradenia sa s lekarom len som chcela vediet ci s tym niekto nema skusenosti lebo kamoske veterinar nakazal pol tablety paralenu normalne nie dlhodobo tak preto , a ona v pondelok dobrala antibiotika lebo bola prechladena a zdalo sa mi vo stvrtok ze ma trocha zvysenu teplotu tak som jej len chcela pomoct ja som nasla 4 psiky vyhodene v poli sama som ich umelo odchovala a viete kto ma psika ze to ide aj do penazi a stale lietat k vetrinarovy tiez nie je lacne aj ked s nimi chodim pravidelne lebo su to moji milacikovia , tak preto som chcela radu mozno ci aj neviete o psikovskom lieku na teplotu. ale dakujem za ohlasy vzdy sa pre istotu tu opytam lebo viem ze ste tu ochotny a radi pomozete dakujem
    #63495
    majka, najlepšie je si v tvojom meste aj vytipovať nejakú lekáreň, kde predávajú aj psie lieky 🙂 tam by ti mali vedieť hocikedy poradiť ohľadom takýchto vecí 🙂
    #63496
    katarina2
    Člen
    Psie lekárne ak už nie sú extra tak sú aj u veterinárov, kde sa zároveň môžeš aj popýtať, za radu nezaplatíš, ja tam odbehnem aj bez psíka ak nie je potrebné vyšetrenie a môj veterinár je veľmi ochotný a dobrý človek rád poradí samozrejme zadarmo. Iste nie je to lacná vec opatrovať a živiť psíka, to cítim aj ja, ale stojí to za to.:)D
    #63497
    wendy1
    Člen
    Mne raz napriklad moj veterinar poradil IBALGIN!!! Co moze u citlivych a alergickych psikov sposobit aj smrt. Takze asi tolko. 🙁 Skus si pohladat na nete nejake homeopatikum.
    Napr. toto: http://www.whitehappiness.eu/?p=1507&lang=SK
    #63498
    wendy1
    Člen
    Veronika mate novy prirastok? uzasny.:D Vidim ze si kupila ten pelech nakoniec, ja mam podobny len hnedy a su tam este nejake kosticky ci labky na nom. 😀
    #63499
    wendy1
    Člen
    Heny bola si nadherna nevesta a Mato je fesak. Minule som robila Tvoje knedliky, podarili sa opat, myslela som na Teba.:D
    #63500
    heny
    Člen
    ahoj wendy !!!!!!!! dlho si sa neukazala ako sa mate ?????

    dakujeme velmi pekne :)) teraz mame velku krizu ohladne byvania a petry, ale uz som pisala ze sme nakoniec nasli kompromis zaktorym si budem stat:)
    som rada ze knedliky vysli..:)
    dufam sa tu castejsie zjavis 🙂

    #63501
    wendy 🙂 áno, zobrali sme si k Engee parťáčku z toho istého útulku ako je ona 🙂 len táto má už dva roky, to zato, že nemáme teraz čas učiť od začiatku psíka všetko potrebné a Gera toho veľa ovláda 🙂 už som ju stihla za tých pár dní naučiť daj labku! a to pochopila strašne rýchlo.. šikuľka je 🙂 no na Engee aj tak ešte nemá 😀

    veru.. kde si bola stratená? 🙂

    Veru, na ten pelech nedám dopustiť, oveľa kvalitnejší a ešte k tomu lacnejší, ako sú dostupné tu v zoochovoch, to sú také jednorázovky pelechy…

    #63502
    heny
    Člen
    ked som bola s rockym u nas v lokali, jeden zakaznik mi vravi, sadnut ,lahnut nevie ze ? si myslel ze yorkshirak tak nic nevie- taketo myslenie ludi nemam rada.
    tak sme mu ukazali, sadni lahni labku a rolku. chlapik cumel 🙂
    my co mame plechy su kvalitovo velmi dobre, rockyho bude mat v maji 2 roky a vyzera ako novy.ten som kupila vo velkosklade v n.zamkoch.
    #63503
    katarina2
    Člen
    Klobúk dole pred drobcom, musí byť zlatučký, čo všetko vie! Môj nevie nič, len jesť spať, maznať sa a stále sa mi pchať do zadku, až ma vytáča, ani v dome nedokáže byť dlhší čas na svojom mieste , tak dakedy na neho na vrieskam až mi ho príde ľúto, aj tak to nechápe, lebo o chviľku zase zavadzia. Viem, že iste ja všetko zle robím, mám málo trpezlivosti a možno mám nervy už aj s toho, že nemám žiadnu voľnosť a klídek, tak je na mňa “nasatý”.
    #63504
    Katka, myslím si, že pes by nemal takto ničiť človeka, ty si ako môj priateľ, ten sa tiež nevie od našich báb odosobniť.. vkuse všetko rieši ked sa len priblížia k dverám, už chcú ísť cikať.. to chúdence sa ani po chodbe nemôžu prejsť, lebo sú obvinené, že im treba ísť venčiť, tak rýchlo musíme s nimi niekto ísť :/ Proste to nie je dobrý prístup, riešiť viac psov ako ľudí vo svojom okolí, ide to fakt aj na psychiku… mňa tým doslova mučí, lebo ja tak nezmýšľam ako on… podľa mňa má mať pes miesto a nie lietať mi za riťou ako môj chvost, ja sa nemienim o ne potkýnať 🙂
    preto ti radím v dobrom, nájdi si hodinku, ked ho budeš totálne ignorovať, nech si robí čo chce, len nech s tebou nezametá 🙂 aby si si mohla na chvíľku oddýchnuť… neboj, ty mu to potom vynahradíš 😉
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.