Moze pes paralen ?

  • This topic has 5 hlasov and 22 odpovedí.
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #63505
    wendy1
    Člen
    Heny ja tu chodim ale na kratucko, vacsinou zavitam do online poradne.:D To ma bavi najviac, ale samozrejme ze som rada, ze nemusim riesit online veterinara JA.:D Klop-klop-klop. 😀
    Nemala som inac ani tolko casu posledne, dnes sa chystame do Nitry, zajtra mame specialnu vystavu retrievrov a v sobotu nas caka medzinarodna, uvidime ako dopadneme, samozrejme ze zacinam stresovat, ale aj tak bude pre mna naj, aj ked nevyhra.:D
    Moja mama len zirala ze ake knedliky robim ked som jej povedala, je to ozaj take lahucke a k tomu velmi chutne. Ale teraz uz robim inac, rozky najprv nakrajam na take stvrtinkove trojuholnicky ci ako to nazvat a tak to dam vysusit a potom odlozim.:D
    Nieco som narychlo postrehla ze si riesila nejaku ZMluvu, ze chcete opustit byt, ako to dopadlo nakoniec? 🙁
    U nas je inac tiez jedna 2 rocna mini YT a ta vie toho dost, naucilo ju to take male dievcatko cca 12 rocne.:D Takze to ze je to YT neznamena ze je hlupy a len “kabelkovy” psik.:D Minule napr. jeden bol s 2 YT von, tie zacali na Wendy brechat a Wendy sa trochu najezila ale nic, pan hned si ich isiel vziat a ja ze nic neurobi a neberte ich na ruky.
    Veronika su zlatucke, ako keby k sebe odjakziva patrili.:D Je nadherna, len bude ozaj pruser ak schvalia ten hlupy zakon. 🙁
    Ja mam tiez rada tento pelech, plastovy kos mame na chate a tento mame doma. A na neho este davam jej vankus ( stal majland ako som pisala, ale kvalita nic moc, po roku vyzera hrozne ten vankus, ale ked ona do neho casto kuse ). Stale jej hovorim, Wendy nekus do vankusa na com budes spat? A ona sa vtedy tak tvari ze akoze nic, ale stale vidim ze ho ma v papuli, potom jej poviem ze pozri na mna a vtedy ho pusti a keby ste videli tie nevinne oci.:D
    Katka ozaj ho niekedy ignoruj, musi vediet ze tak ako ty jemu nechavas sukromie tak musi nechat on Tebe ak ho chces.
    Vcera priatel mi hovori, boze ten pes stale chce jest. To jedol pri stole a Wendulka samozrejme pri nom. Zakryl si rukou jedlo a tak jedol a ja ze vsak ked Ti to vadi tak ju posli na miesto. Tak sa len zasmial. Ale neposle ju.:D
    #63506
    katarina2
    Člen
    Veronika, heny, – máte pravdu, ja viem, že ja som na chybe že nemá disciplínu ako som aj písala, ja nereagujem na neho iba vtedy, keď som už unavená alebo ospalá a on vtedy aj stíchne vidí, že každá jeho námaha je márna až na to sa preberiem, ako ticho zaľahol a už čuší si na mieste a marí sa mi že som ho počula vystrájať len som bola ospalá a nevšímala si ho, takže áno, funguje to, ak si ho nevšímam stíchne a zaľahne alebo sa hrá sám, no pokiaľ som pri čerstvom vedomí automaticky zareagujem, hoci viem že som mala radšej čušať. Dnes som ho nechala na dvore samého, predtým ale bola dlhááá prechádzka asi hodinu, takže som si myslela že bude kľudne čakať, no to som si mohla len myslieť a dúfať, že to tak bude,- vybrechával celý čas kým som sa nevrátila. Vyhanbila som ho keď som sa vrátila, iné nepočul len fuj a hanba a ešte som ho za trest nechala na dvore začas kým si vybalím nakup, vtedy už ale nebrechal, len škrabal na dvere že dnu..Teraz je už kľudný odspáva si ten hodinový čas prechádzky keďže od vtedy nebol v dome čo sme boli na prechádzke ešte musel skoro hodinu čakať, takže bol dokopy 2 hodiny vonku, – no ale máme počasie ako na jar, mohol by kľudne byť aj dlhšie ale sám vonku nechce byť.
    #63507
    Fíha, Wendy, máte poriadne aktivity 🙂 ja teraz nestíham nič okolo psov kvôli skúškam, zato priateľ s nimi behá na cvičenia a na hodinové prechádzky stoj čo stoj ani keby najesť sa nemal čoho tak by ich vzal vonku 😀

    To čo za knedlíky? Aj mamina robí veľmi dobré ale z kysnutého cesta… aj tieto sa musia naparovať?

    Podľa mňa je jedno, čo aká rasa, ak sa mu majiteľ venuje, tak ten pes bude vedieť mnoho, ale ked ho majú len na ozdobu, trikrát za deň ho vezmu prejsť sa okolo paneláku a dovi dopo, do večera o tebe nechcem ani počuť, tak ten pes nebude nič vedieť, nech by to bol YT, kríženec, alebo aj teraz dosť často na SVK riešené “bojové plemená”… hanba, taký zákon, čo nič nerieši, zmeny sa zaplatia z daní obyčajných ľudí a úplne zbytočne..

    Wendy, Gera nie je papierová, jej sa to netýka prvotne, ale ako kríženca tých plemien áno.. je to dobrá blbosť, lebo riešia podctivých majiteľov, čo si dane za svojich psov platia, ktorý sa im venujú vo voľnom čase, socializujú tie psy a vychovávajú ich, nie tých, ktorých by sa to malo týkať a teda nezodpovedných majiteľov 🙁

    Gera je ale inak strašný maznák, ešte som nezažila psa, čo by sa tak rád nechal škrabkať a tuľkať 🙂 nič násilné to však nie je, takže je to človeku iba príjemné… ona vie kde má svoje medze a čo si doma môže dovoliť, horšie je to ked stretneme cudzích ľudí, útočí na nich akoby v obrane, a to som vydedukovala z toho, že ked sa jej ľudia začnú príjemným hlasom prihovárať, tak svoje správanie úplne zmení… isto si ani ona neprežila nič príjemné… inak ak si pamätáte, čo som písala že nám pred týždňom cca ušla na tie tri hodinky a vrátila sa.. tak nám vet povedal, že je dokázané, že ak pes ujde a vráti sa, tak na 99% svojho majiteľa nepohryzie, iba ak by mu ubližoval, že ten pes vie, kde je jeho miesto a je mu tam dobre 🙂

    V poslednej dobe vidím na facebooku strašne veľa obrázkov tých psov (pitovia a AST, … ) ako doriadia miestnosť uprostred ktorej sedia a kukajú, že akože nič, to sa z ničoho nič stalo samé 😀

    Katka, neber to v zlom, že ťa z niečoho obviňujeme alebo čo 🙂 každý sa venujeme svojmu psíkovi podľa možností a ty to podľa mňa zvládaš veľmi dobre a s láskou… a vidíš, sú tam aj pokroky 🙂 držím palce nech sa to iba zlepšuje…

    #63508
    heny
    Člen
    katka prepac za moju uprimnost, a dufam ze sanamna nenahnevas,
    no ja si myslim ze on je panom dome a ty si mu podriadena. takmer stale si svojim sposobom vydobije tvoju pozornost, a ty , aby si mala klud mu vyhovies.
    on dostane stale co chce,a to je zle.

    posluny pes je stastny pes !!!

    v case ked som si pisala s Rheou ohladne adoptovancovi a obcas aj o rockym, som jej spominala ze ked sa hocikade pohybujem po byte rockyho to netankuje. Rhea mi napisala, ze to je dobre, lebo ten pes nema co riesit, lebo ma vodcu.

    adoptovanec? kam sa pohne petra pohne sa aj on. preco? lebo ju chce mat plne pod kontrolou, splni mu kazde zelanie, preto je na nas obcas agresivny, lebo aj po pol roku co je u nas , stale si nas skusa podmanit !

    ozaj staci tak malo.
    trosku sa len zamysliet… chcem stastneho, kludneho, a vyrovnaneho psa ??? alebo chcem najblizsich 10rokov sa bat ist nakupovat, bat sa ist na prechadzku, stretu s inymi psami ?????? byt sama dalsich 10rokov v strese ????

    mozno si myslite ze sa mi lahko pise, ano pise.
    lebo som to sama zazila.
    tiez mi rocky lezal na bruchu ked som bola na pc, takmer jedlo z taniera ukradol, a furt sa pomne liepal.
    ale ked som citala prispevky od Rhei som si povedala eeee… takto to nejde.
    nevravim ze je to naj pes na svete, urcite nie, ale vie kto je jeho pan, a je poslusny, a mozem mu doverovat.

    staci par dni, mozno par tyzdnov a budes mat doma noveho psika a ty klud !
    a nie ze dnes mal dobru naladu a mala som klud….
    ak sa ozaj rozhodnes to cele zmenit,
    na prechadzky budes chciet chodit castejsie lebo budes vediet ze nebude vystrajat a tahat, v obchode si budes moct poklebetit so susedou bez toho aby si mala stres koli susede…..

    jedna zmena a dalsich 10rokov mas klud…..:)

    nemyslim to v zlom ani ta urazit nechcem, urcite nie, a viem ze si davas zalezat, len zmenit sa clovek musi natrvalo a stat si za tym, lebo pride slaba chvilka a psik to hned vyuzije, a to je podla mna krocik spet ked psik nema na 100% respekt.

    veru, vela ludi bere YT ako kabelkovych psov, tak ale ludi nezmenis.sikulka ta 12 rocna kocka:) YT patria tusim medzi stredne inteligentne plemena ak si dobre pamätam…
    to mas ako pri ,,bojovych plemenach,, take oznacenie psov neexistuje, ludia si ho vymysleli.
    a ten zakon je dobra hovadina, minule som citala ze jack russel ci take nejake male plemeno usmrtilo male babätko. nezodpovedna matka nechala psa sama s babom doma.
    a psa dali samozrejme potom utratit.
    to tu akoze matku by som dala zavriet za jej nezodpovednost !!!!!! a nie psa utratit ,boooze…..:(
    vsetko je len o vychove.

    hej wendy buduci rok sa stahujeme….juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :))
    uz som matovi aj vysvetlila,ze ak natrafime na lacny byt treba hned brat, lebo lacne byty su hned prec-to je logicke, a lacne byty sa zhanaju veru tazko …:((
    takto sa neda byvat, tu najomnu zmluvu si schovala u seba ako si citala, cez vikendy neviem spat … ja nemam cez vikedny volno, neziadam aby chodila po spickach, ale je to take tazke nenechat za sebou adpotovanca behat?:((( a robit nieco preto aby psy boli tichsie ked pride z vonka? nevyspavam do obeda.chcem len aby brala ohlad nato ze ja musim poobede zase pracovat.
    ja ked pridem z prace som uuplne po tichucky, minule isla von zo psami a tak buchla dvermi az ma myklo zo spanku,a prisaham ze prievan nebol ! achjaj….
    ale uz len par mesiacov 🙂 ziaden rok a 3mesiace alebo viac rokov..:))

    wendy drzime palceky na vystave, napis ako ste dopadli.

    veronika ide o nase tirolske knedliky. tie sa tvaruju do gul a varia vo vode.
    tiez ich mam rada, a naj je ze nemusis miesit ako slovensku knedlu, a na obmenu mozes dat do nich oprazenu sunku-slaninku a to je skvele do polievky(vyvar plus knedlik) alebo poliat octom a tekvicovym olejom.mnaaaaaammm :))))
    musim ich urobit :)) mato to miluje..:)
    ja viac nerobim len z pol kila, aj tak nam ostane , tie dam do mrazaku potom.
    dobry napad s vlastnych susenych rozkov !! 🙂

    veronika inak ked si pisala vtedy ze Gera sa vratila, som sa aj velmi cudovala, lebo je kratko u vas… klobuk dolu 🙂
    mna zahrialo pri srdiecku vtedy ked rockyho slahla elektrika. vtedy sa rozbehol na inu stranu a uprimne, bola som v tom ze ujde ( od strachu a soku) ale ked som zavolala naho chvalapanubohu utekal kumne…
    som pocula ze pes moze ujst ked sa tak zlakne alebo od strachu…

    dobre som sa rozpisala…na dnes koncim 🙂 ozaj vravela som ze moja mladsia seegra robi 140km od nas ? v hoteli casnicka-vypomoc. zajtra vecer dojde k nam a v pondelok rano ideme spolu na slovensko. takze tak…:))

    P.S : v poslednej dobe som sa velmi o sukromi rozpisala .toto je psia stranka, takze ak vam to vadi napiste, ja sa neurazim !

    #63509
    katarina2
    Člen
    heny, neurážam sa preto som tu aby som zisťovala kto čo dosiahol u svojho psíka a následne to skúšam na mojom, len ja nemám trpezlivosť to je v tom, niekedy keď urobí čo chcem som v siedmom nebi a viem, že je to len na mne, takže sa musím viac snažiť a nie rozčuľovať sa nad ním – je to len moja chyba a žiadne výhovorky! Najhoršie je to, že som tu na všetko sama, už dosť zanedbávam veci ktorým som sa predtým venovala aj tak je to na drobca málo. Rok a pol tu je a ešte stále sa len prispôsobujem, nejaké pokroky už máme ale v porovnaní tu s Vami je to nula bodov ako vidím, takže ešte viac sa musím prispôsobovať ale ja už veľmi dobre viem, kde je to slabé očko – moja trpezlivosť!
    #63510
    heny
    Člen
    dakujem katka 🙂
    bola som mozno drsna, ale moj prispevok som myslela len dobre.
    ved to je to , trpezlivostou sa vyzbrojit. kazda sme ine , ci povahovo ci co sa tyka trpezlivosti, ale ked sa nou nevyzbrojis, tak ako som pisala, dalsich 10rokov sa budes znervoznovat, co neni dobre ani pre jedneho z vas…
    mozno ked sa napr na tyzden zatnes , uvidis ake pokroky urobil tym ze si kludna, ti to doda sebavedomia a vsetko pojde ako po masle…

    nemusis sa su venovat denne 20hodin, ale musis sa mu spravne venovat.
    zacni pomalicky.
    bude za tebou cupitat, povedz nie !!!
    bude na teba skakat , na teba si sadat, odstrc ho !!!
    panko bude vyjaveny ze co sa to deje ???
    su to male krocky, ale ked ich budes dodrziavat, budu mat velky efekt….

    ty mas zahradu. chodzu pri nohe vies zo zaciatku na zahradke ucit napr…

    #63511
    katarina2
    Člen
    Od včera je ticho, ale uvidíme, možno aj zato je menej vitálny že prakticky hladuje – musí držať diétu ktorá mu nie vždy sedí radšej nezje a len čaká a nič iné nedostane.
    #63512
    heny, veru dlhý to bol “článok” 😀 😀 😀 ale v pohode, my si radi prečítame aj niečo iné, ako vkuse psie veci riešiť 😉

    inak, si si istá, že to bol JRT? Nám cvičiteľka, že to bol taký prípad s jorkom… tak či tak, ľudia aspoň vidia, že je to všetko o výchove a nie o rase či veľkosti… lenže média vždy radšej zverejňujú zaujímavejšie informácie o nebezpečných “bojových plemenách” … sú trápni s tým už naozaj… teraz ľudia na tie psy pozerajú ako na neviem čo… a popritom tie správne vychovávané psy sú takí maznoši a prítulní havovia 🙂 Na Geru nedám dopustiť, je u nás krátko, ale môžme s ňou robiť hocičo, aj Engee a žiaden náznak agresie…

    včera som ich bola venčiť… chodím po jednom, lebo každá chce ísť inak a naraz ich neviem korigovať, lebo ked jednu upozorňujem, druhá si rieši svoje a už je to naprd… no a už som šla s Gerou do vchodu, tma bola a z rohu činžáku sa vynorila baba klopkajúca čižmami, samozrejme že Gera začala brechať a ona má dosť hrubý hlas, tak nás začala obchádzať oblúkom akože “ak to na mňa skočí….” takýto pes zašteká a už chce niekoho roztrhať :/ v každom psovi sú ochranárske pudy alebo neveim…

    knedľa varená vo vode? 🙂 to som počula prvý krát 🙂 ale to by som mohla byť schopná zostrojiť, lebo naparovať nemám na čom 😀

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.