musim sa pochvalit!! :)))

  • This topic has 8 hlasov and 38 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48536
    geppy
    Člen
    Takze baby….dnes sa vam musim pochvalit…po dlhej dobe ucenia a trpezlivosti…..moja geppy co tento mesiac bude mat prvy rocik, konecne zacala posluchat aj vonku….dnes sa hrala zo svojou kamoskou a ja som ju zavolala ,,pod sem,,(ze teda skusim..nikdy moc nepocuvala )..prisla hned na prve zavolanie….az ku mne!!!….poobede som isla s nou na luku,ako vzdy….hadzala som jej drievko a ona my ho nosila…az kym neuvidela vtacika co lieta…samozrejme geppy sa za nim rozbehla…a ja som zakricala ,,geppy NIE,POD SEM,, v tej chvili sa zastavila v behu…otocila sa…a utekala ku mne!!!!……ani neviete aka som rada….sorry ale musela som sa pochvalit 🙂
    #59754
    Smallblot
    Člen
    Blahoželám, nám sa to takto nedarí ani skoro po 3 rokoch :o) Skôr je to o tom, či sa mu chce alebo nie, tento povel moc zvládnutý nemáme, ale keď poviem, nech zostane, tak aspoň to poslúchne na 1tku. Ak by ho však niečo vyrušilo, tak si môžem aj hlasivky vykričať 😀
    #59755
    Denny
    Člen
    Geppy,

    gratulujem!!! 🙂
    Je to zlaté, ako sa radujeme z úspechov našich miláčikov a že sa máme komu pochváliť. Je super, že je toto fórum :)) My sme to tiež už konečne zvládli, ale asi keby ho niečo vyrušilo, upútalo, tak nepomôže žiadne volanie :))) Je zvedavý a to by ho asi utrhlo keby nešiel za tým, čo ho práve zaujalo 😀 A u vtáčikov ani nehovorím… 😀

    #59756
    Smallblot
    Člen
    My sme dnes pri raňajšej prechádzke naháňali mačku, teda Rony. Ja som si ju nevšimla, ale Rony samozrejme hej. Ešte že som ho mala na vodítku. Som to nečakala a tak so mnou trhol… 😀 Akože má len 5 kíl, ale keď to človek nečaká, tak mám pocit, že má dobre veľa sily 🙂
    #59757
    Denny
    Člen
    No moja babka má vzadu v záhrade pár sliepok, ale zatvorených v takej ohrádke a keď ich ide kŕmiť, tak ide v čižmách, a tie si asi zašpinila od slepačincov a nie aby sa vyzula tam niekde, priniesla to až na dvor, to mal otec nervy, lebo máme dlaždicový chodník a že všade od nej slepačince z čižiem 😀 Do toho bol Denny veľmi akčný a už to mal v papulke 😀 Hneď som tak skríkla, že fuj a čudovala som sa, že to pustil 😀
    #59771
    heny, písala som, že by som ju už chcela naučiť niečo nové 🙂 základy ovláda (doma), ale chcela som ešte niečo naviac
    no ten spôsob, ako som opisovala, som našla na nete, tak enviem, skúšala som to len 2. deň, s tým, že nech si spojí, keď ležím a počujem mrtvolka, dostanem maškrtu 😀 takže neviem či by to zabralo, preto sa pýtam ako si to robila ty, keďže ty to máš už odskúšané 🙂 ja som myslela, že to je postup, ako naučiť psíka prekotúľať sa :)) prepáč, nepochopila som, ale už chápem 😀
    #59758
    geppy
    Člen
    Dakujeeeeeeeeeem !!!!!! :)))
    #59772
    jasva
    Člen
    Geppy ja sa tiež pripájam k gratulácii a pevne dúfam že aj moja Amy to bude v roku zvládať! Ešte máme na to 2 mesiace. Ohľadom prechádzok na voľno poviem rovno že z toho mám ešte obavu. Doma poslúcha pekne na povely, ale vonku ako keby sa z nej stalo “zvieratko”. Bývame v meste a strety s autami a cudzími psami ma trochu desia, ale budem to musieť skúšať, a možno to bude len môj problém…
    #59759
    heny
    Člen
    gratulujem geppy. nasi krpci asi dostavaju vekom rozum 🙂
    rocky ako som spominala uz opatrnejsie bezi k velkym psikom, ked bezi dopredu caka namna, a co sa mi paci , ked je na volno , a zonamuje sa s nejakym psikom a ked poviem ideme dalej, ide 🙂
    minule som sa rozpravala s jednou pani , mala pri sebe 2 deti-asi vsetci viete ze rocky deti nemusi.
    male mohlo mat tak 3 roky, vacsie ca 10rokov. na to mensie rocky nebezpecne stekal 🙁 ale ostalo len pri stekani.som ho hed vyhresil… ked sa rozstekal na starsie, dievca zavelilo DOST ! a rocky stichol, otocil sa a odisiel :)) potom ta strasia ze ide s nim na prechadzku- bol na voditku. no tobolo dobre- jeho sa neda ukradnut:)) zobrala voditko , po par metroch sa rocky brutalne na dievca rozstekal, zobral voditko do papulky ako zvykne a tahal dievcatko spet :))
    #59773
    wendy1
    Člen
    Aj my sa musime pochvalit, vieme sa uz pretocit na povel a bez mlsu.:) Vcera lezala v izbe na koberci a skusila som povedat pretoc sa a aj som ukazala rukou, s radostou sa vrhla do cviku a pretocila sa, takto to zopakovala asi 6 x po sebe. Zrejme miluje tento cvik.
    My vieme sadni, lahni, aport, zostan ( toto u dospelej kozy ani neratam ), dones hracku z krabice, vie si aj ulozit hracky do krabice ( ale to uz robime za mlsy, ved ani kura zadarmo nehrabe 🙂 ), vie zbierat sisky do vedra ( ale to ju nebavi dlho bez mlsu ), vieme dat labku, poprosit, a aj na nufak ked jej dam piskotu tak si ju uchmatne z nufaka bez spadnutia na zem ( ked jej to dobre polozim ) – to ma byt trening balansu vraj, a konecne aj pretocit sa.:D Ideme na povel BUM ( mrtvy ).
    #59760
    Geppy, tiež sa pripájam, tiež sa strašne teším keď vidím, ako malá niečo zvládla,… problém je, že toto mi ešte zvládnuté nemáme :/ trápime sa viacej ako na začiatku :(((( začala aj viacej vyvádzať doma ked je sama :/ vždy ma dokáže vynervovať do nepríčetnosti, ale po polhodine, čo mi dá na ukľudnenie sa zase zatnem a ideme dalej pokračovať v učení :)) vždy jej dávam novú a novú šancu, nechcem mať pocit, že som pre to nespravila maximum… hoci si už pripadám ako blázon pred ľudmi
    #59790
    Smallblot
    Člen
    No my budeme mať za chvíľočku 36 mesiacov 😀 Čiže 3 roky 🙂 Ale Rončo je veľký výmyselník, takže sem tam mu ešte trošku “preskočí” a neposlúchne, takže preto takto postupne skúšam. A keď ma zase sklame, tak potom sa ho budem báť zase dlhšiu dobu pustiť na voľno… ale tak musím si zaklopať, teraz nám to ide super 🙂
    #59774
    wendy1
    Člen
    Jasva teraz sa uz viac ponasa na maltezaka.:D
    #59761
    katarina2
    Člen
    To je radosť geppy! – Ach keby sme už aj mi pri tom boli…U nás to možno bude trvať trochu dlhšie, keďže ako 1ročný prišiel ku mne bez skoro žiadnych návykov – akurát ľahni a sadni rozumel ale aj to sadni trvá len sekundu riťka nadskakuje nad zemou kedy už môže vstať a odbehnúť. No a poď sem tiež nefunguje ani zostaň, ale už bude pekne takže budem s ním dlhšie v záhrade a budeme sa učiť. On je aj tak dosť hyperaktívny ale dúfam, sa ešte niečo naučí a keď nie aj tak ho budem ľúbiť – on je moje všetko!!!
    #59775
    heny
    Člen
    wendy ja som raz skusala stym snackom na nosteku ale on ho ma taky maly:) musim odlomit nejaky mini kusocek a tak to cvicit 🙂 upratat hracky ho chcem tiez naucit lebo u nas v obyvacke to je hruuza 🙂
    veronika prekotulat sme ho naucili tak ze ked lezal na chrbte sme povedali povel a par krat sme mu dopomohli , teda sme ho mi pretocili 🙂 potom to slo 🙂
    rocky sa dnes pozdravil z jednym psikom, potom ten psik siel cely cas na druhej strane ulici a rocky si ho nevsimal. to ma tesi ale na volno ho nechat som radsej neriskovala
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.