nadmerne plznutie – mops

  • This topic has 6 hlasov and 12 odpovedí.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48436
    Ricardo
    Člen
    dobry den prajem, moj Oskar zacal pred asi 2 mesiacmi mimoriadne plznut, myslel som si ze si nahadzuje zimny kozuch, alebo nieco podobne, ale pomaly je to katastrofa, denno denne musime s manzeloku vysavat, a odchlpatit sedacky, postele, koberce takou lepavou rulickou z ikey, pretoze vysavacom to nevyjde, je to dost o dusu, kazdopadne, nepoznate nejaku radu cim by sa plznutie dalo zmiernit pripadne zastavit ? skusali sme mu do vecere vzdy kydnut polievkovu lyzicu olivoveho oleja, ale zatial nic…je to velmi neprijemne ked nam poobede zasvieti slnko na parkety tak ma ide slak trafit z toho co tam je…sedacku mame ciernu a viete si teda predstavit jak to vyzera….somvdacny za kazdu radu, Ricardo
    #58788
    misskate
    Člen
    Biotínové tablety na srsť pre psov.

    Canvit H je špeciálny vitamínový prípravok s vysokým obsahom biotínu (vitamínu H), ktorý spolu so zinkom a ďalšími vitamínmi výrazne podporuje kožný metabolizmus. Podáva sa v období pĺznutia (urýchľuje výmenu srsti), pozitívne ovplyvňuje pigmentáciu kože a srsti. Napomáha pri hojení drobných kožných infekcií, odrenín a raniek. Podporuje keratizačné pr°Cesy kože a kožných útvarov. Pravidelné podávanie prípravku sa doporučuje pre udržanie dokonalého vzhľadu najmä u výstavných zvierat.

    Jednoducho povedane, ze urychluje vymenu srsti. to co by mu mohlo trvat napr. mesiac. ale neznamena to, ze vyplzne naraz vela chlpov

    #58783
    Ricardo
    Člen
    ma 8 mesiacov takze mu davame zatial royal canin junior mini….sem tam mu dame napriklad banan, varenu ryzu alebo mrkvu…
    #58786
    Ricardo
    Člen
    urychlenie plznutia ? tomu nejak nerozumiem

    furminator som pozeral ale najlacnejsi som nasiel za 45-50 € co mi pride trochu prehnane za drotenu kefku

    #58781
    niečo konkrétne, čo by psíkovi pomohlo ma nenapadá, ale najlepšie by bolo zájsť za vaším zverolekárom, ktorý by určite zistil pravú príčinu bez toho, aby ste skúšali rôzne prípravky, na ktoré by ste vyhodili dokopy kopu peňazí, ak by v konečnom dôsledku nezabrali alebo u psíka nebodaj vyvolali alergickú reakciu..
    #58782
    Denny
    Člen
    Dobrý podvečer!
    Naša fenka takto veľmi začala pĺznuť po tom, čo sme objavili, že má svrab v ušiach. Stále si škriabala uši, všade samá srsť. Nemusí to byť rovnaký prípad, môže to byť i stravou. Aké granulky jej dávate? Niektorí majitelia si na tom nezakladajú, ale ja som prišla nato, že veľmi záleží čím sa psík stravuje, či nemá veľa ľudskej stravy, prípadne mu môžu chýbať nejaké vitamíny. Skôr by som to riešila návštevou veterinára ráno na lačno a aby mu zobral krv, z toho bude vedieť viac, či mu niečo nechýba 🙂
    #58784
    wendy1
    Člen
    MOzte urobit tieto vysetrenia co napisala Denny, ale v tomto obdobi zvykne vela psikov plznut, nakolko ustredne kurenie im nerobi velmi dobre. Zname maju mopsov a tiez im teraz vela plznu, takisto aj moja plzne, znamej fena RR, …
    Mozte si kupit specialnu kefu, ale doporucuje sa s nou vycesavat raz tyzdenne, voal sa to Furminator ( znama co ma mopsa tak si to velmi chvali ), v predajni by Vam mali ukazat ako sa spravne pouziva a ozaj cesat raz tyzdenne. Ale nekupujte napodobeniny, kupte original, hoci je o dost drahsi.
    #58785
    misskate
    Člen
    my sme mali CANVIT H a to su vitaminy na srst a napomaha urychleniu plznutia
    #58787
    wendy1
    Člen
    najmensia velkost vam staci, skuste pozriet na nete, zial tieto furminatory su drahe.
    Pomaha to odstranovat odumretu srst.
    http://www.trendylady.eu/pre-zvieratka/furminator
    Ja by som kupila na neho furminator small 2011.
    Nie je drotena, su tam take nieco ako ziletky, musite to vidiet.
    #58789
    wendy1
    Člen
    Dobra rada misskate, o tom sa ani nepocula. Uz som nasla na nete.
    #58790
    misskate
    Člen
    ja som to kupila normalne v drobnochove. ale maju to aj na internete.
    #58791
    misskate
    Člen
    a veterinar mi povedal, ze som kupila dobre.
    #58792
    katarina2
    Člen
    Aj môjmu psíkovi veľmi padá srsť, ale nie je vypĺznutý, asi je to prirodzené, nerobím s ním nič okrem kefovania a kúpania, horšie je to z bytom chlpy všade ale vyriešila som to tak, že v miestnostiach kde sa zdržiava sú obraté koberce, jednak aj vodu, blato by nanosil, keď je vonku vlhko a jednak holú dlážku ľahšie poriadim a na koberce kde možno aj sama prenosím, do iných miestností kde on nemá prístup, používam, okrem vysávača ešte tú širokú(asi 4-5cm), priesvitnú lepiacu pásku, nastrihám si asi 20-30cm dlhé kusy a chlpy čo nevytiahol vysávač oberám touto páskou. Ináč aj so svojho odevu, lebo darmo dám vyprať, chlpy zostanú a tie rolky na každodenné použitie nevydržia dlho, tohoto je viac a vyjde to lacnejšie.
Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.