Naše a iné psíky

  • This topic has 8 hlasov and 48 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 49 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48562
    Ako často sa stretávate s tým, že po vašom havkáčovi vyštartuje alebo ho “výchovne” napadne iný pes? Nechávate sa vášho hafana pohrať s viacerými psíkmi a či vždy len s jedným? V poslednej dobe sa mi stalo dosť často, že po Engee vyštartoval nejaký pes. Včera naposledy mi ju napadla susedkyna miešaná stafordka, s ktorou sa doteraz hrávala (resp. ona ju ignorovala, sem tam výpadom usmernila aby jej nebrala halúzku). Ráno sa hrala s malým maltezákom z činžáku a ako vyšla suseda, susedkyna suka po nej vyštartovala a teraz má malé ranky na papuľke. Je to obyčajné šteňa, nechápem, prečo je takým častým stredobodom takýchto útokov-neútokov. Vraj to bolo len zo žiarlivosti či obrany toho druhého psíka :// Aj tak si myslím, že majiteľka mala tomu zabrániť, ked Engee nevyvynula žiaden provokačný pohyb okrem toho, že sa s tým druhým psom len hrala a možno pribehla k nej privítať sa ako vždy, no plač som počula aj dnuka do bytu….
    #60007
    A ak áno, zaujímala by ma vaša reakcia.. ďakujem
    #60008
    katarina2
    Člen
    Veronika_27, ja neviem, ako je to možné, ale iste žiarlivosť, práve preto by som ani na chvilku nenechávala psíka bez dozoru ani pri psíkovi ktorého už poznáme, lebo nikdy nevidíš do jeho hlavičky čo sa mu preblysne mysľou. Samozrejme každý majiteľ je zodpovedný za svojho psíka, neuznávam nechať behať na voľno psíka aj keď si ho dobre poznám, ale nepoznáme toho s kým sa stretne a potom je už ťažké zabrániť nehode. Ja môjho nepúšťam na slobodu vonku nikdy bez vodítka aj keď on je pokojný psíček, ešte nikdy nikoho neuhryzol ale neviem ako by sa zachoval, keby natrafil na provokatéra. A potom aj psíky majú svoje ” nálady” a môžu prekvapiť.. Ja môjho púšťam na voľno len doma v záhrade ale aj tak dozerám, čo robí pri plote so susedovými psami. Z jednej aj s druhej strany máme sučky takže môj má problémy keď sa z oboch strán začne háranie, raz jedna, raz druhá, vtedy je trochu tvrdohlavý, a neposlúcha, len tak chce byť. Z jednej strany sú sučky malého vzrastu ako je aj on, tam sa tak nebojím o neho ale z druhej strany sú vlčiaky – sučky tiež, tam sa bojím, lebo on si strčí dnu cez pletivo papuľku a ten veľký vlčiak by mu mohol papuľku aj odhryznúť. Už teraz aj plánujem potiahnuť ešte jedno pletivo vedľa toho plota aby sa nekontaktovali nijako ani cez pletivo, lebo minule tak behali popri plote a môj si strčil dnu ňufák a následne na to som začula zapišťanie, až mi skoro srdce prestalo búchať, stalo sa čoho som sa bála, vlčiak mu chňapol do papuľky, nekrvácala mu chvála Bohu ale už neriskujem, teraz ho do záhrady nepustím, kým tam neurobím náhradné, ďalšie oplotenie.
    #60009
    Katka, to je zase iná situácia :/ samozrejme, čo sa týka cudzích psov tak som opatrná, nepúšťam ju ku každému psíkovi, ak vidím, že aj ten druhý psík sa chce priblížiť a nejaví známky nepriateľstva tak prikážem Engee sadnúť, že prvý príde k nej ten druhý psík, lebo ona by po nom hned vybehla celá šťastná a on by to mohol zle pochopiť, tiež ju mám vonku neustále na vodítku, aj z opatrnosti voči druhým psom, ale aj kvôli tomu aby mi neušla, no teraz bol vonku priateľ a ked vidí svojho maltezákovského kamoša, tak sa ide za ním zblázniť, rada sa s ním hrá aj on s nou, no stalo sa, že prišla domovníčka medzi nich so stafordkou na vodítku a vôbec nerozmýšľala nad dôsledkami, priateľ jej vysvetlil, že si neželáme aby sa takáto situácia opakovala, že by sme boli radi, aby si aj ona dávala pozor a samozrejme aj my, lebo nechceme aby sa Engee niečo stalo, samozrejme usmernenie zo strany staršieho psa má byť, ale primerané… zároveň sme sa dopočuli od jedného cvičiteľa, že psy ako je susedkyn, by už mali nosiť košík… teraz nás obhovára po celom činžáku, že sme si zastali svojho psa 😀
    #60023
    geppy, smiem sa spýtať? tvoja fenka je bradáčka? 🙂
    #60010
    katarina2
    Člen
    No Veronika to je samozrejmá reakcia, každý sa chce zastať toho svojho aj keď nemá pravdu, ale keby vážne ublížil jej pes tomu Vášmu, mali by ste nárok aj na bolestné a náhradu veterinárneho ošetrenia a to by sa jej už iste nepáčilo, keď už teraz ohovára a nie je v práve! Väčšinou vídavam, že majitelia veľkých psov sú sebavedomejší a menej opatrný – veď ich psovi sa nemôže nič stať,- lenže to je sebecké zmýšľanie, treba myslieť aj na druhých čo majú menších psíkov.
    #60024
    geppy
    Člen
    Jasne ze mozes…nie,teda neviem kto alebo co za rasu je jej otec…ale mama je foxterier kratkosrsty cierno-biely….na fotke ma este dlhe chlpy,pred tyzdnom som ju celu ostrihala na kratko hihihihihi :DDDD
    #60011
    Katka, ja sa napr. stretávam v okolí s agresívnejšími menšími psíkmi ako sú YT… táto pani suseda chodí aj na cvičák a každého v činžáku upomína ako má učiť svojho psa to a to, že to a to robia zle, a myslím si, že ked všetko takto ovláda, svojho psa už má dva a pol roka, musí vedieť ako sa zachová v ktorej akej situácii a teda sa vyvarovať danej nehode, aspon ja som sa to naučila pri mojich predchádzajúcich psoch, nikdy som ich nevpustila do situácie, ktorá somv edela, že sa skončí zle a tak sa chcem správať aj pri Engee
    #60025
    😀 čo sa ti nepáčila? ja som si aj chcela bližšie pozrieť, ale ukázalo mi len 1/4 fotky :/ mne pripomína Syndy, už dávno zomrela, bola to bradáčka, ktorú sme mali ked som bola ešte malá 🙂
    #60042
    wendy1
    Člen
    Je to nieco podobne ako ta majitelka s tym maltezakom, co som spominala.
    Moju ked chcem dostat prec z luky, kde si hadzu loptu alebo ju uz beriem z hry ako dnes rano, tak vezmem mls do ruky a poviem jej este pod, ideme papat a uz ide. Dnes rano tiez si sadla a nechcela ist so mnou nakolko tam bola znama s jej kokricou a hadzali si aportiky. Cize som vzala mls do ruky a povedala som jej to co som spomenula. A uz isla, potom sa este tuzobne utocila, ale tak musela som ist uz do prace.:D
    #60012
    katarina2
    Člen
    Veľmi dobre do robíš Veronika, prax je niekedy viac ako školy a cvičenia, lebo každý pes je individálna osobnosť ako aj ľudia a tak to treba brať. Inak ja som veľký strachopud, aj pri mojom predchádzajúcom psovi som sa vždy bála keď sme šli na ulicu, že koho asi stretneme- myslím psíka, a pri tomto je to také isté, takže ja ho asi nenaučím na žiadny kontakt so psami, lebo ja to nezvládnem – veľmi sa bojím.
    #60026
    geppy
    Člen
    nie len jej tak vselikde rastu chlpy,niekde ma dlhsie a niekde kratsie…a potom zacalo teplo tak som si povedala ze ju skusim ostrihat 😀
    #60013
    heny
    Člen
    ahojte,… ja necham rockyho stale sa ocuchat s inym psikom- nezalezi natom aky velky je ten druhy psik , pri velkom psikovi som samzrejme velmi opatrna… hrat sa ho takisto necham, i ked stretneme 2-3 psikoch, vtedy je rocky sam opatrnejsi….
    raz tak spanikaril 🙂 boli sme vonku a 2je psikovia v jeho velkosti sa knemu rozbehli, on sa asi naplasil a utekal prec 🙂
    ked sa zacne s inym psikom trochu tvrdsie hrat , tiez poviem majitelovi-majitelke toho druheho psika aby nezasahovala, nech si to psiky medzi sebou vyjasnia. .. samozrejme nehovorim o bitke, ale dokazani si kto je sef..:)
    #60043
    wendy1
    Člen
    Este k tomu, neboj ona sa skludni. Kamoska ma bullterierku, teraz v oktobri mala 2 roky a doteraz jej sem tam strajkuje a nechce ist prec, tak lezi a ona ju taha a ani ju nenapadne sa postavit. AKo taka metla. Verim ze sa uklduni, hlavne po druhom harani.:D Aspon u nas to tak bolo.
    #60027
    heny
    Člen
    geppy mne sa zatial len raz-dva krat stalo ze okoloiduca si odtahovala psa, ale to vyzeralo na nejaku panicku co bouzial nedovoli svojmu psikovi ocuchat ineho 🙁 raz som bola s mojim v meste , mali sme naponahlo a ja som ho nenechala ocuchat ineho psika, moj ma hned vyhresil co ho nenecham pozdravit sa :)) inak ci je to psik alebo fenka sa pytame-ci ja alebo okoloiduci uz ked sa ocuchavaju 🙂 ale uprimne k velkym psom ho mam ozaj strach ho pustat-i ked ocuchat.minule som tak mala plne ruky, rozbehol sa mi k pitbulovi(rocky ma 5m flexi) no skoro ma slak trafil…:)
    pozname vacsinu psickarov , a vieme ktore psiky su nie moc priatelske, ale ako som spominala, chvalabohu k bitke alebo k utoku na rockyna este nedoslo.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 49 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.