Naše a iné psíky

  • This topic has 8 hlasov and 48 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 49 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60049
    heny
    Člen
    z mojej skusenosti, male psiky su nebezpecnejsie ako velke… sme boli dnes vonku, o nieco vacsieho orieska sme stretli , rocky bol 5 metrov od neho ale ten uz startoval po nom.. rockyho raz schmatol psik, tiez maly.. asi by som sa mala mat strach ked stretneme malych psikov, nie velkych :))
    #60019
    heny
    Člen
    smallblot, zatial sa nebojim lebo zatial sa nikdy nic zle neudialo :)..nastastie.
    rhea ja zasiahnem, ked uz je ta ,,hra,, moc ostra, ked uz privelmi ceria zuby na seba, podivne zvuky vydavaju a vyzera to cele az privelmi agresivne…to sa zatial stalo tusim len raz, som len zakricala HEEEJ , a kazdy si siel pekne po svojom…pri velkych psikoch mam srdce v krku, ale ako som spominala rocky ked je na volno, je uz sam opatrnejsi…. ale ked je na voditku opak 🙁 uz som citala ako to napravit, pracujeme na tom…
    #60033
    Nela2011
    Člen
    baby, ja sa tiež bojím, ak ide o veľkého psa, ale Billie má aj takých kamošov 😀 no ja mám rešpekt, a s jedným YT mám aj ja nepríjemnú skúsenosť. Keď bol Billie ešte úplne malinký, tak jeden ho kusol do krku, odvtedy si dávam strašný pozor na všetkých psov, ale zas iného YT má Billie ako super kamoša, naháňajú sa, hrajú sa 🙂
    #60050
    Smallblot
    Člen
    Počkaj Heny, kto teraz štartoval po kom? Rocky po tom orieškovi alebo opačne? A keď opačne, ako si to riešila? Bol na vodítku? Takže si ho majitelia udržali?
    #60020
    Smallblot
    Člen
    Dnes ma napadlo pri venčení… stretávame sem tam psíka. Môže mať asi 10 kg, nie je moc veľký, ale je väčší od Ronyho a s tým sa zrovna nemusí. Najprv vrteli chvostom, keď sa raz oňuchávali, ale potom po Ronym ten psík vyštartoval, takže Ronyho ako som mala na postroji, tak letel hneď do vzduchu do rúk – záchranná akcia pred bitkou. Pes dokonca začal vtedy skákať s cvakaním zubov mne k rukám, kde som držala Ronyho, odvtedy viem, že proste okolo toho psa treba ísť veľkým oblúkom. Lenže keď nás zbadá, tak vždy ide ku nám a nie je to pomalá chôdza, ale skôr taký “poklus”. No a problém je, že on je proste hockedy vypustený na ulici, bez majiteľa. Známku síce má, ale tak keď sa stretneme vonku, tak Ronyho automaticky beriem na ruky, lebo by sa do seba pustili a ten pes druhý je niekedy fakt ako otarený, akokeby si myslel, že všetko je jeho územie a nikto mu tade nemôže chodiť, tak si to tam celé bráni…
    Preto by ma zaujímalo, čo robiť v takých prípadoch? Napadlo ma, keď by som nemala 5 kg psa, ale mala by som 30-40 kg psa, toho by som asi na ruky ťažko zobrala… a stretnúť sa nemusíme s 10kg psom, ale práve tiež s 30-40kg (nebolo by to prvýkrát). Ako zabrániť bitke, keď druhý pes je voľne pustený bez majiteľa? Viem, že Ronyho by som nemala brávať na ruky, snažím sa ku nemu správať ako k normálnemu veľkému psovi, ale v týchto chvíľach proste mám pocit, že nemám na výber ako to, že ho na tie ruky zoberiem… dá sa to nejako riešiť? Inak ako zobrať ho na ruky? Ako sa to má riešiť v prípade veľkých psov?
    #60034
    wendy1
    Člen
    Tak priznam sa aj ja mam niekedy strach, minule isli 4 holohlavi asi okolo 22 rokov mohli mat a mali bullteriera, co sa im isiel odtrhnut z voditka. Nebolo mi to jedno ale nastastie som uz bola par metrov od brany. Takto to dopadne ak si kazdy moze kupit hocijaku rasu. Mali by byt aspon psychotesty u majitelov urobene.
    Ja som mala raz neprijemnu skusenost, moja sa harala a mala akurat svoje pripustacie dni, pribehol ku nam sice tiez cokoladovy labrador a velmi pekny, cize az take hrozne by to nebolo, ale ja som urcite stenata este nechcela mat. Tak si to viete predstavit ako to vyzeralo, Wendy som nutila sadnut si, psa som odhanala, majitel v nedohladne, ja uz cela vystresovana, cervena, spotena,… Tak som moju pustila a chytila psa za obojok, neviem si ale predstavit keby to bol pittbul. U labradora som to riskla, ze ma nekusne.
    Nato pribehol konecne majitel a ja som si konecne vydychla.
    Raz sa za nami rozbehla jedna stafordka v tme, dost nazurene, ja som na nu zvrieskla, ze co je a zamavala som rukami a ona odbehla prec.
    Ale ozaj mam niekedy aj ja chrobaka ze co by som robila.
    Veronika, skus ju pri tahani potiahnut do boku a povedz jej napr. eee, pri nohe a pochval, odmen,… U nas toto zabralo.
    #60051
    Nela2011
    Člen
    Veronika super, držím palce aby to bolo už len lepšie a lepšie 🙂
    #60035
    wendy, v takých situáciach sa mi dosť ťažko manipuluje s vodítkom, viem, že človek si nemá všímať okolie ked učí svojho psa, ale je to také nepríjemné, ked sa snažím vyhnúť nejakej nepríjemnosti, nútim malú sadnuť, alebo ju nejako inak odputat od psa alebo dieťaťa, a oni na to že “chúďa pes” :/ to aby mi malá skákala po hlave, aby som s nou narábala jemne, až potom nebudem tyran pre druhých :/
    no baby, už som raz spomínala ako mi po malej vyštartoval staford alebo čo na veľkom priestranstve, má už vyše 10 kg ale šups s ňou na ruky :/ toto sú strašné situácie
    #60052
    ´dakujem Nela 🙂 snažíme sa :/ doma je taká kľudná, ale vonku je to hotový čert, takže tam to máme ťažšie…
    #60036
    Heny, ja som si vedomá, že to ako sa správa pes, je závislé od výchovy, ale ešte som tu v blízkosti vychovaného YT nestretla 🙂 aj jeden čo sa s nami chcel spoznať, tak bol napnutý na vodítku a ako sa k nemu Engee naťahovala, zrazu sa naježil a veľký brechot spustil 🙂
    #60053
    Nela2011
    Člen
    my tak isto 😀
    #60037
    baby :/ teraz som v rádiu počula, ako hovoria, že pitbul napadol malé dievčatko a jej ratlíka :/ to je tá najhoršia situácia čo môže byť 🙁 ako by sa už tá malá mohla ubrániť 🙁
    #60054
    heny
    Člen
    smallblot maly vystartoval po rockym – rocky este nevystartoval po nikom 🙂
    ja nebola pritom , petra s nim bola vonku. neviem ako to bolo presne, opytam sa jej ,teraz neni doma:)
    #60021
    heny
    Člen
    v tomto ti vie urcite Rhea poradit…
    mna len napadlo – mozno blbost… pises ze ho beres automaticky na ruky.. nemozes ich nechat sa este raz ocuchat ? ci u psikov plati: nesadli sme si dnes nesadneme si nikdy ?
    #60022
    geppy
    Člen
    no to teda neviem,ale ja mam jednu zlu skusenost…este ked geppy bola malicka tak som ju dala ocuchat jednej fene dost velkej (velke plemeno) a ta ju skoro kusla,nastasie som geppy v tej spravnej sekunde od nej odtiahla a sup na ruky…..od vtedy ked stretneme tuto fenu tak na Geppy uz z dialky steka a vrci….tak v nasom pripade je ako pises ty Heny ,,dnes sme si nesadli tak si uz nesadneme nikdy,,….ale ja ju aj napriek tomu ked stretneme hociktoreho psika,tak ju necham nech sa ocuchaju a pozorujem ako sa sprava psik…jasne ked uz z dialky vidim psa z majitelom a ten si psa odtahuje tak k nemu nejdeme,,,alebo uz z dialky sa ma pytaju ci to je pes alebo fena….tak viem ze by mohol byt problem..
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 49 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.