Naše a iné psíky

  • This topic has 8 hlasov and 48 odpovedí.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 46 až 49 (z celkového počtu 49)
  • Autor
    Príspevky
  • #60038
    Smallblot
    Člen
    Veronika, Rony nie je ubrechaný čo sa týka ostatných psov, niekedy sa síce stane, že mu “prepne” a začne štekať, ale to ho hneď kľudním slovami “čo robíš scény? Veď to je havko, čo robíš ako odtrhnutý z reťaze, nehanbíš sa?” 🙂 Inak má všetkých psíkov väčšinou veľmi rád, aj keď pri tých väčších býva niekedy ostražitejší, ale keď mu poviem, že havko je tam, tak ide s vrtením chvostíka.
    Čo sa týka nejakých výpadov na ostatných psov, to povedať nemôžem, že by robieval, max. iba keď to vyprovokuje druhý pes, tak mi to skôr príde, že Rony sa bráni, takže cerí zuby aj on. Prvýkrát som si to všimla asi keď mal nejaký rok – rok a pol. Ale stávať sa to nestáva často.
    Tiež som počula, že yorkiovia sú uštekaní a vyrývači a niektorých takých aj poznám, ale musím si zaklopať, Rony k nim našťastie nepatrí, práve naopak, je naozaj veľmi priateľský a čo sa týka detí, tak tie tiež miluje. Absolútne sa nemusím báť, že by nejakému ublížil. Vrtí chvostom a stále im olizuje ruky a skôr mám problém ho od nich dostať 😀 Asi si zvykol, ako šteniatko, keď sa priateľovej sestre narodila dcérka. Ronko je od nej starší asi o pol roka 🙂 Takže si zvykal od šteniatka na deti. Aj na tie najmenšie. A veru zažil aj šticovanie a pod.
    #60039
    wendy1
    Člen
    My na okoli co mame ustekanych tak su to maltezaci ( asi 4 zo 7 ), ale je to hlavne kvoli majitelom. Pootm poznam ustekaneho YT jedneho asi z 10 tu na okoli. A najustekanejsia je civava vedla v brane, nic nevidite, len pocujete. Presne viem kedy je vonku.:D
    Moja nemusi velmi beaglov, odkedy ju jedna napadla, ale aj to iba daneho sfarbenia. Je tu jedna fena co sa podoba prave na tu co zautocila, a tuto nemusi, ostatni beagli su v pohode. Moja chce byt s kazdym kamaratka.:D Akurat nema rada psy ked skacu na nu, je tu jeden cokoladovy labrador, bude mat 2 roky v juli a ten je taky poplaseny, ale mily dobracisko, len je dost otravny pre moju a ta ked ho zbada tak dopredu steka, ze neopovaz sa na mna skakat. Raz si tak branila jednu dieru, kde citila asi mysi. Nepustila ho do nej, ale ostatnych psov ano. Takisto sa chova este k jednemu zlatemu retrievrovi, ten je tiez dobracik. Az mi je ich niekedy luto, hoci aj Wendy lutujem, lebo ju obtazuju.
    #60040
    ako celkovo som mala na mysli malé psíky nielen YT, lebo ja mám doma ratlíčku ako som spomínala a tá je tiež ubrechaná, a až teraz som zistila prečo 🙂 my sme si ju naučili na povel: “Daisy, kto prišiel? Chod sa pozrieť.” štekať :/ mama ju vystrčí na rukách k oknu aby lepšie videla apotom to je katastrofa :/ vravím jej: “mami, ale ved ty ju týmto povzbudzuješ v štekaní” :/ a ona len točí hlavou, že prečo sa potom nedá Daisy zastaviť….
    inak ja mám s Engee tiež problém, psíky sa s ňou neradi zoznamujú, lebo ona je ako veľké tornádo, skáče po nich či sú veľké alebo malé :/ tak sa veľmi teší, že vidí nejakého psa a chce sa s ním hrať, už ma ruky bolia, čo ju musím ťahať preč a ona nechce :/ viem, že je šteňa ale poradte, ako ju to odnaučiť, vkuse ju dávam sedieť ale ona je ako zhypnotizovaná a majitelia na mna pozerajú, že čo s tým psom robím :/
    #60041
    wendy1
    Člen
    Veronika aspon to skus to potiahnutie do boku nie dozadu. POvies mi ci to zabera ci nie. Ja ju takto v poslednej dobe musim potiahnut uz len vtedy ked vidi macku.:D
Zobrazujú sa 4 príspevky - 46 až 49 (z celkového počtu 49)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.