Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48617
    heny
    Člen
    ahojte !
    pokrocili ste vo vychove, popr uceni trikov vasich 4 nohych kamosov ?
    ako som spominala , my trenujeme chodzu pri nohe.
    ide nam to celkom dobre, obcas taha este, alebo chce ist ,,cuchat,, ale pevne verim ze sa budeme kazdym dnom zlepsovat:)
    kocky po roku pochopil povel POMALY
    sice som nim drasticky trhla:( ale zabralo to.
    ked sa rozhodem ukoncit chodzu pri nohe dam ho sadnut a zavelim BEZ to uz tiez pochopil ze vtedy moze ist cuchat, cikat atd 🙂
    som sa potesila ked mal volno (ale stale na voditku) a zo zadu utekal predomna ja zakricala pomaly a peknu brzdu nahodil :)))

    ako sme sli domov, nedaleko od domu bola suseda so psikom, rocky samozrejme ako zmyslov zbaveny ked vidi psika- a ked susedkinu tak je to este o to horsie.
    ako sme sa k nej blizili som mu vravela pomaly , klud- nic. tak som sa otocila a sla spet- som myslela ze sa obesi na obojku. takto sme to 3x zopakovali- potom bolo zlepsenie asi o 5% 🙁
    robim to tak spravne ? pochopi casom co od neho chcem ?

    tesim na vase prispevky 🙂

    #60795
    geppy
    Člen
    Pokroky???!!!!…ja mam pocit ze posledne dva dni sa jej vratila ,,puberta,,…uplne sa tak sprava a aj sa my vykakala rano v kupelni!!!…akoze uz neviem kolko preslo od poslednej ,,nehody,, 5 mesiacov ??……uz ani neviem..ale toto!!!…a zas rano nechce ist na travnik ked je naprsane!!!…presne ako kedysi…..no ja neviem co ju pochytilo tieto dni….divne???? Zeby bolo nieco z mesiacom,zeby nanu nejak vplyval :DDDDDD…ale musim aj pochvalit,pred par dnami som ju naucila robit ,,medvedika, hahahah,teda ja som to tak nazvala…sadne si a zdvihne predne labky a drzi….odvtedy to robi stale ked poviem ,,sprav medvedika,, :DDDD
    #60796
    Smallblot
    Člen
    Heny ja myslím, že to robíš dobre. Proste musí pochopiť, že pokiaľ bude robiť ako odtrhnutý z reťaze, nikam sa nejde. 🙂
    Geppy, ako si ju to naučila?
    Čo sa týka našich pokrokov, už zvládame bez problémov pretočenie, je pravda, že teraz sme sa dlho neučili nič nové, ale chcela som ho potom naučiť mŕtveho, tak uvidíme, či sa mu to nebude mýliť. Prv než ho pôjdem učiť mŕtveho som chcela, aby dokonale ovládal pretočenie.
    #60797
    heny
    Člen
    GEPPY to mam mrzi ze sa ti v tychto dnoch pohorsila, hadam je to len prechodne obdobie, ja by som rockyho zabila keby sa mi vykakal vnutri- hnacka sa samozrejme nerata 🙂
    medvedik musi byt velmi zlaty:) petra naucila rockyho ,,ruky hore,, . vtedy je na zadnych postavenych a ma labky hore- nieco ako give me5 ale netlapne :)neviem ako ju tento trik napadol xi.
    SMALLBLOT presne, musi pochopit ze mi za tym psikom pojdeme, ale len ked sa skroti.
    ma este nieco napadlo : pojdem s nim von, cestou spet zavolam petre nech ide dole a s nou to budem trenovat. ona nech stoji dole, a tolko sa budem spet otacat kym k nej neprideme kludny. dobry napad nie ?
    rocky si zvykne tiez mylit BUM a mrtveho, treba to ozaj dookola trenovat …:(
    kocky tesim sa z vasich pokrokov !! 🙂
    #60798
    geppy
    Člen
    Smallblot musim povedat pravdu,ze to po prvy krat spravila ona sama,lebo sme pozerali telku a ona dobiedzala,chcela sa hrat a my sme si ju nevsimali a ona si takto sadla a dala hore labky (asi aby sme si ju vsimli :DD ) a odvtedy som jej to pripomynala a nazvala som to ,,sprav medvedika,, a teraz to robi stale 😀
    #60799
    geppy
    Člen
    Ale inac teraz sa snazim dotahovat to co sme sa snazili ju naucit ked bola este malicka….ako napriklad ked niekdo klope tak sa ju snazim dat na miesto a sadnut…lebo ona je vzdy taka rozkokosena a pisti….tak to skusame z priatelom aj ked ideme len vyniest smeti tak klopeme a ten druhy ju musi dat na miesto…..alebo ked sme na prechadzke tak ju volam ,,pod sem,, aby sa jej to do tej hlavicky zafixovalo ze ma prist….aj ked vcera sa my to po prvy krat nepodarilo,ako naschval ked som ju nechala bez voditka…boly sme na takej kludnej polnej cesticke,nikde cesta len polia a rieka,tak som si povedala ze ju necham bez voditka….nikde nikoho a ako naschval ked som ju nechala v dialke vydim dvoch velikanskych psov a ona nie a nie dat sa chytit,skakala ako koza ani pamlsky nepomohli…ona ako keby to citila…ale nakoniec sa my ju podarilo chytit,lebo ostala stat ked zbadala tych dvoch psov,uz ked boli v blizkosti….uuuuffff to bolo o chlp…uz som si povedala ze ju nenecham ,,bez,,tak skoro !!!!…musime si este dobre precvicit privolavacku :(((
    936265_440140049410070_352610191_n.jpg
    #60800
    geppy, mám pocit, že v knihe 101 psích trikov to znamená povel “popros” 🙂 ale je to super milé ako sa to naučila sama 😀 aj ja to chcem Engee naučiť… ona to aj vie, ale nie na povel, len pri niektorých podarených situáciách…
    Heny, hlavné je, že to pochopil, hoci po roku, moja Engee sa tiež na prechádzke zlepšuje, už nechytá hysterické záchvaty, ked chce ísť silou mocou domou, dokonca už vie aj na 50% chodiť pekne pomaly, konečne prejde aj cez cestu pokne pomaly a nie ťahom, takže už vychádzky nie sú taký horor ako na začiatku…
    a vieme mnoho trikov okrem základných povelov 🙂 snažím sa ju to postupne učiť, aby sa jej to nemýlilo… čo sa týka mrtvolky, naučila som ju to na spôsob, že ju zastrelím a poviem BANG! a vtedy tiež dáva tie labky tak pekne do vzduchu a la “vzdávam sa” 🙂
    čo nemáme zvládnuté je stretnutie s deťmi a psami :/ všetkých musí poskákať, lebo všetci ju majú radi, tak sa k nej skláňajú… :/
    geppy… minule mi tiež skoro srdce vyletelo z hrude od strachu ako tebe, tiež som sa na priehrade odvážila pustiť ju na voľno lebo psi sú v diaľke a ona sa ma držala.. no raz sme stretli veľkého labíka ktorého si ona nejako zapamätala a z diaľky ho spoznala, lenže majiteľka tam bola aj so stafordkou, zahľadela sa na nich a už som vedela že je zle :/ nepočúvala na privolanie, som myslela, že ju roztrhajú :/ našťastie to boli kľudné psíky :/
    file122.gif
    #60801
    heny
    Člen
    …privolavacka ani nam extra nejde ked stretneme psich kamosov, ale chvalabohu rocky ma uz väcsi respekt pre velkymi psikmy …
    dnes ked sme boli vonku som zavelila pomaly, ostal stat na mieste :))
    viete co je zaujimave ?
    Mato rockyho nikdy nic neucil, on je k nemu tvrdsi, ked si lahne medzi nas ho hned vykaze, len obcas sa s nim hra ale rocky ma respekt ze az- dnes- Mato(bez slov) len luskol prstami, ukazal ukazovakom smerom na dol, rocky hned lahol:))
    alebo jeho neter sedela par metrov od nas, jedla. rocky sedel pri nej .a zase – Mato luskol prstami, zase ukazovak smerom nadol- to uz povedal sem- hned bol pri nom rocky…:))
    north.jpg
    #60802
    zavisla2
    Člen
    heny toto poznam.. u nas je to tiez tak …ja sa staram o chrisa ..vsetko..prechadzky, cvicenie, hry,… priatel nema vela casu ..stale pracuje… ale christopher ho respektuje viac ako mna ale jedine v niektorych veciach.. v inych ho uplne ignoruje..
    #60803
    zavisla2
    Člen
    a chcela som dodat k tym pokrokom.. 🙂 mame sice veeela problemov s vychovou lebo ten nezbednik je riadne tvrdohlavy:) ale konecne sa uz neboji inych psikov.. vedla nas je v zahrade jeden NO ..zacali sa onuchavat a oblizovat:) a odvtedy je to takto aj s ostatnymi psikmi.. hra sa s nimi..je to super 🙂 velmi sa tesim:)
    #60804
    heny
    Člen
    fajn ze sa uz inych neboji 🙂 nas ked bol mensi bol velmi temperamentny- co mi vravel aj veto ked sme ho tolki drzali pri vybere stehov 🙁 ale uz sa skludnil :)…teda uvidime ako sa bude chovat pri dalsej navseteve veta :))
    #60805
    heny
    Člen
    ..tak my sme urobili maly pokrok
    rocky isiel bez voditka pri nohe !!!! :)) juhuuu… sice len kym nezbadal cudzieho psika- ale aj tak . volakedy to bolo nemozne 🙂 a ten psik bol na voditku a rockyna ignoroval, rocky sa onic nepokusal a taktiez ho ignoroval 🙂
    a 2 x som ho zavolala povelom k nohe a pekne prisiel kumne 🙂
    pomaly, ale zlepsujeme sa …:)
    #60806
    to je super heny, Engee ide asi teiž do puberty, lebo dneska to bolo hrôza na prechádzke :/ fakt mám chuť nechávať ju doma, no v kútiku duše aj tak verím, že to bude lepšie… len dúfam, že sa toho dožijem..
    wp_000079.jpg
    #60807
    heny
    Člen
    Do inej temy som ti pisala teraz ide-je v puberte. Nesmies povolit ! trenuj povely , bud prisna, ona bude skusat pokial smie ist,je to normalne. . Bude sa chciet presadit.uc ju, trenujte povely . . .
    #60808
    dakujem heny, odpísala som… problém je, že ona doma pekne počúva, v tom nevidím zmenu, aj vonku počúvne ked je na vodítku ale len na chvíľu a zase sa musím teda opakovať :/ a dookola a dookola… vlasy mi stoja dupkom
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.