Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 211 až 225 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61108
    Engee začína byť v poslednej dobe veľmi prítulná, musím povedať, že do istej miery sa mi to páči, ak ma to neobmedzuje pri činnosti alebo ak sa po mne nezliepa… vtedy ju hned zruším a pošlem do pelecha… našťastie poslúchne, hoci musím naliehať, pri priateľovi je to horšie, on jej veľa dovolí, ešte aj zliepanie po nom, lozí mu okolo krku a to má vyše 15 kg!!! ako mne by to bolo nepríjemné, už aj on sa badá, že to nie je ono, lebo ked ju zvadí, že čo robí, tak sa naňho ide ešte viac lepiť, aby ho “zmanipulovala” viete v akom zmysle 🙂 stiahne uši, hodí veľké oči a ide sa k nemu túliť a akoby “objímať” labkami…

    To brechanie budeme aj my takto korigovať, lenže ona mi v poslednej dobe breše aj na nových ľudí v tom zmysle, že sme sa presťahovali do nového paneláka s balkónom, ked nan vyjdu susedia a pozerajú san na nás zvrchu, ona si ich všimne a breše akoby mi chcela povedať “aha, tam niekto je, čo tam robí?” ale je mi to nepríjemné, ľudia tam majú deti a skoro žiadnych psov, vraj iba malých yorkov, ale tých ani nevidno :/
    Ale musím povedať, že vonku ma počúva celkom pekne, až tak veľmi sa ju nebojím pustiť ak nie je v blízkosti pes, vtedy by som musela mať niečo zaujímavejšie aby som ju upútala… inak som sa pýtala veta na názor, lebo v poslednej dobe mi za psami utekala až príliš často… dospeli sme k tomu, že ona má vo mne istotu, že kam pôjde ona, tak pôjdem aj ja, že za ňou prídem… a v tom je problém, musím v nej vyvolať neistotu, aby sa ma držala ona a nie ja jej, tak nám navrhol, utekať pred ňou počas prechádzok, aby si nebola mojou prítomnosťou taká istá 🙂 to mi pripomenulo naše šteniatkovské začiatky 🙂

    #61109
    Katka, vet mi už druhý krát prízvukoval, že pes vyddrží bez jedla mesiac! jasné, že potom je to už veľme zle, ale ide o to, že nám Engee nechce jesť to čo dáme, iba to čo nám rozvoniava… to znamená že ona hladná je, len je vyberavá a ja si ju takto rozmaznať nechcem.. nečítala som tvoj problém s jedením, ale zapamätaj si, že ak pes neje to čo má predložené, ale pije vodu, je všetko v poriadku, je to len jeho tvrdohlavosť, ak by vodu nepil, vtedy je to zdravotný problém… netreba so psíkmi narábať až tak ustráchane, máme skvelého veterinára, a ten sa vyjadril, že v dnešnej dobe vidí samých majiteľov, ktorí chcu svojho miláčika povýšiť na niečo viacej ako je, na človeka
    #61110
    heny
    Člen
    veronika suhlasim s tebou… vid Petra. sprava sa k adptovancovi ako ku decku, ona ho vidi ako chudacika z utulku , a on ziadny chudacik neni, ma ju pekne podriadenu.
    hodi na nu kukuc a uz ma to co chce.
    rocky ked sa chce hrat a ja nie, tiez namna hladi , vydrzi aj 10min namna cumiet !! no nepozrem sa nanho. on ma teda vydrz 🙂
    velakrat mu mam chut vyhoviet, alebo ked dojde zamnou sa s nim maznat, ale tym padom by mal to co chce a to neni spravne..

    to neni dobre ked pes vie ze ty prides za nim . rob to tak ako veto poradil , na opacny smer chod hned k tebe doleti.pritulna je podlamna tym lebo si ta chce podriadit, pozor na to. nemaznaj sa ked ona chce ! odmietnutim si uistis jej poziciu.ked si lahne na teba, odstrc ju.

    #61111
    heny, toto som robila bežne, ale to sme sa potom nemaznali… teraz si vyberam podľa situácie, či sa s nou maznať budem ked príde za mnou, nemám rada ked je na mne nalepena nonstop ale ako som v tomto trochu polavila, tak sa jej spravanie ku mne zmenilo a príde aj vtedy ked ju zavolam, ked som to robila naopak, a chcela som sa s nou maznať len vtedy ked som ja chcela, tak ma uplne ignorovala, teraz je to tak fifty fifty a je mi tak lepšie, nechám ju prituliť sa ku mne ale nie zliepať po mne, to min už vadí pri každom psovi, aj mojej prvej Daisy… tá sa strašne zliepa po mojej mame :/ aj jej to vadí, ale nechá ju tak, príklad, ked pes dostane všetko čo chce….

    včera ked som bola s engee na prechádzke, odbehla dosť daleko dopredu, ja som sa skryla za takú vysokú trávu a volala ju, no ona zo pať min nič, niečo žrala :/ ale potom hodila taký šprint, že kde som :))))) ked sa drží v mojej prítomnosti tak ju nechám voľne pobehovať, ale akonáhle odbehne daleko, utekám opačným smerom 🙂
    ja neviem prečo, ale ja sa vôbec necítim ako dominantná u nás, viacej počúva priateľa,ktorý jej dosť veľa dovolí, ja uplatnujem disciplínu stále a poslúchnutie jej trvá dlhšie

    #61112
    katarina2
    Člen
    Veď práve zato poslúcha viac Tvojho priateľa Veronika lebo on jej viac povolí, ale to neznamená že Ty nie si dominantná, naopak, ale psík je rafinovaný aj Tvoja engii idem tam kde jej viac povolia. Na mňa môj totálne kašle, keď máme návštevu tmolí sa len okolo návštevy lebo tam sa môže liepať, nik ho neodháňa – mne to nevadí, ako náhle návšteva vypadne je zase môj a musí moje príkazy počúvať, hoci to s príkazmi nepreháňam, sem tam sa s ním aj ja pomaznem ale vtedy, keď to chcem ja a nie keď on.
    #61113
    heny
    Člen
    spravne katka.
    ked k nam pride navsteva, rocky privita a takmer vzdy ide prec. adoptovanec sa chce dat hladkat, toho okamzite posielam na svoje miesto.
    ja osobne to nemam rada ked psi otravuju navstevu.
    #61114
    heny, u nás je to naopak, engee sa chce vkuse vítať aj si to chce silou mocou uplatniť, no Gera, tá skôr chápe, že kde má svoje miesto… ale chyba bola aj v priateľovi, ktorí Engee všetko dovolil, aaj ked bol 10 min preč, tak po príchode sa s ním vítala akoby bol celý deň preč… vysvetlila som mu, že to nie je dobré, lebo potom za ním veľmi vyvádza a ako to prestal robiť, obmedzil na niekoľkosekundové privítanie, Engee je lepšia… naozaj niekedy stačí jedna malá zmena k výraznej zmene v správaní psa..
    #61115
    katarina2
    Člen
    Veronika, tá Tvoja Enggi možno chce dávať najavo pred Gerou nejaké svoje prednosti, privilégiá, že ona tam bola skôr, ale časom zistí, keď nebudete robiť rozdieli, že jej nič nehrozí a že máte obe rovnako radi. Inak gratulujem k novému členovi rodiny , že ste si ju vzali. Enggi bude mať kamarátku ak budú doma dlhšie samy, samota bude veselšia vo dvojici.
    #61116
    Katka, dakujeme 🙂 teraz zase riešim, že som sa od pár ľudí dozvedela, že by bolo možno vhodnejšie ich držať oddelene pre vyhnutie sa bitkám, lenže to je presný opak, pre ktorýb sme si spoločníčku k Engee vzali, čo ma dosť štve… lenže ja medzi nimi veľkú rivalitu nevidím, sú momenty, ked Gera zavrčí, ale ešte si pozície iba ujasňujeme, samozrejme ukazujeme Gere, že sa to nemá a pod.

    No problém dnes nastal, ked sme šli dať Geru kastrovať, zistil sa jej pôvodný majiteľ, ktorý ju daroval kamarátovi a ten ju priviezol na políciu a tá ju zase zaviezla do útulku, odkiaľ sme si ju vzali, teraz pôvodný majiteľ ju chce naspäť ale pani z útulku vraví, že už na nu nárok nemá, no ona ju aj tak chce, no ale Gera už ani nepočúva na svoje pôvodné meno (že Eliška :/ to čo za meno pre pitbulku – dalšia informácia ktorú sme sa dozvedeli) ale na Geru, máme k nej už vzťah a boli by sme radi, ak by u nás ostala…

    #61117
    katarina2
    Člen
    Tak na to som aj ja myslela že spolu asi len pod dozorom, lebo ak budú sami spolu možno to bude aj tak ako som predtým písala že samota je ľahšia spolu – keď nie ste doma, ale zase popri hrách sa môže stať aj nehoda a keď tam nie ste neviete zakročiť, takže začiatkom kým nie ste si celkom istý aspoň vtedy ich držať oddelene keď sú sami. No a to že sa prihlásil majiteľ je smutné, pre pôvodného majiteľa tiež ako pre Vás, ale zase čo je to za majiteľa, že daruje svojho psa! – to nechápem a zase čo je to za kamaráta ktorý darovaného psa nevráti pôvodnému majiteľovi ale zanesie ho na políciu to tiež nechápem! A keď sa už raz zbavil psa, prečo tak oduševneno ho chce zase späť – je to nejaká nečistá hra voči psíkovi!!!!
    #61118
    Presne, Katka, najviac utrpí Gerina psychika 🙂 konečne sa udomácnila, s Engee spia spolu v pelechu bez náznaku nevôle 🙂 dám sem aj fotku ako profilovú, aby ste videli… inak už sa ich menej bojím spolu nechať, dneska sa hrali na lúke a hoci Gera vrčí, tak je to len kvôli vzrušniu z hry 🙂 Engee ani raz neublížila, teda neberiem do úvahy strkanice, no Engee to neodrádzalo od hry, a ked už Gera videla, že to silou preháňa, prestala byť taká “oduševnená”, nevrážala už toľko do Engee. Takže myslím si, že ked jej doteraz neublížila a to sme ich pri tej hre upozorňovali len na začiatku, lebo sme si neboli istý, čo to znamená, potom sme ich už nechali tak a fakt bolo všetko v poriadku, problém by doma bol možno len v tom, že by som sa bála, čo všetko zdemolujú 🙂 takže asi aj tak budú bývať oddelene, ale len z tohto dôvodu.
    #61269
    heny
    Člen
    To by som nechcela zazit, agresivneho tulaveho psa….som pomaly tri roky v innsbrucku, ale tulaveho psa som tu este nevidela!!!!prisaham.
    #61270
    heny
    Člen
    Ahojte, dnes ma Rockyno narodeniny 🙂
    2roky:)
    jak ten cas leti!!!! Narodil sa v noci ako prvy, a jediny chalan, presne si pamätam ako mi kamoska v noci poslala smsku:). Chiiii:)

    a urobili sme pokrok, mame celkom dobre zvladnuty cvik,, schovaj sa,,!
    Musi sa mi postavit medzi nohy ked ja stojim:) ked ho uplne zvladneme ideme na tancuj!musi sa otocit okolovlastnej osi….:)

    dsc_0124.jpg
    #61271
    heny
    Člen
    ….preco mi tu fotku otocilo?:(
    #61272
    wendy1
    Člen
    Prajeme mu vsetko najlepsie.:D Hlavne vela zdravicka.:)
    Nas to caka o par dni.:( Uz bude mat 4.:( Ozaj ze ten cas letiiii…..
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 211 až 225 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.