Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 241 až 255 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61302
    heny
    Člen
    Ved to…..
    Dnes mam volno,doobeda sme boli 1,5hod vonku,vecer nas caka to iste….mne sa uz celulutida na zadku zlepsila odkedy chodim s nim denne na tu hodku-hodku a pol :))))
    Ale bojim co mi povie v stvrtok ortoped,koli bedrovym klbom:(ma bolia….taka som nervozna koli tomu…..:(
    Dufam mi postacia specialne vlozky do topanok….
    #61150
    heny
    Člen
    dievcata, viete velmi dobre ze je rozdiel medzi brechanim a brechanim…ked sa ide okolo branky, mozno je to stekanie zo strachu, alebo si psik mysli ze ja som pan, postekam si..alebo sa nudi psik…
    rocky chvalabohu vela nesteka, a ked , unho viem rozoznat preco…ale on poväcsine len vrci. doma, ked nejake divne zvuky idu z vonku, to je ale nastrazeny, mu poviem ze dobre, ok, staci- to je skor upozornujuce si myslim.obcas steka vecer, ked ideme von a na poli zbada macku alebo jezka.alebo ked niekto z dola zazvoni.
    z brankami nemame problem.ked nejaky pes zastekne on sa väcsinou zlakne:) a odbehne od branky.
    ked sa nezlakne, mu poviem, chod sa pozriet !!(ten povel mame tiez) vtedy ide k branke, ked sa da sa ocuchaju s druhym psom a ideme dalej.a samozrejme ho staaaale pochvalim.

    ozaj rocky sa pekne naucil ze pulover treba obliect a vyzliect. predtym sa vrtil pri obliekani a vyzliekani, teraz kraaasne drzi 🙂 to som rada .

    co sa nam stalo, to som cumela :::::

    vcera sme sli trosku inou trasou na prechadzku, chodime tade ale nie casto. ked ideme tade, stale spoza branky vystekuval pes-nikdy som ho nevidela, maju tam zivy plot ci co, neni vidno dnu.
    no ideme tade, ale po ceste, nie po chodniku, z tej branky-bola otvorena, vysiel ten pes.takych psov sa trosku bojim co si vyjdu len tak von … rasa- neviem ako sa to vola, ale podobne sibirskemu huskymu, ale jemne do oranzova…väcsi pes.
    isiel k nasim psom, chvalabohu bol mierumilovny.potom isiel za nami, som si myslela rocky, ronny, prosim nerobte ziadny theater, ten pes je 2x väcsi ako vy dvaja do kopy:(( chvalabohu boli obaja kludny.
    potom vysiel jeho majitel, krical ponom ze sem sem no ten pes ho mal na haku a siel sa prechadzat !!!
    som si myslela no ten pes ma teda respekt pred tebou. potom ho dohonil a zobral domov.

    potom sme este 3 velkych psov stretli , vsetcia bez voditok , ale ziadne spory nenastali :))

    ja som za normalne voditko, ho viem lepsie korigovat ked nahodou taha, co je takmer nikdy.vtedy ho tak potiahnem ze zaknuci a cely sa pretoci, viem ,, vyznie to drsne, a mozno to neni spravne tak, ale pomaha to. nam sa stane raz za par mesiacov ze taha..
    poviem len pomaly a spomaly.

    #61303
    wendy1
    Člen
    drzim prsty, snad nic vazne 🙁
    #61151
    Katka, v tomto som asi oveľa prísnejšia ako ty 🙂 Máme tu staré babizne v činžáku (neber to osobne), ktorým brechanie strašne vadí, po susedoch ohovárajú a pod. tak za to nechcem aby štekali, lebo potom je zbytočne zle. Jasné, že pes je na to, aby štekal, ľudia predsa tiež rozprávajú, kričia a pod., ale ako som písala, ked ideme popri plotoch, kde vystrájajú a štekajú psy ako besné a Engee sa ešte pridá, príde mi to strašne trápne, akoby bola nevychovaná a potom po nej začne opakovať aj Gera a dve sú neúnosné… takže zato netolerujem také správanie, okolo takých psov sa majú prechádzať ako dámy!
    S Beníkom skús trénovať privolačku už vo svojej záhrade, ked bude len tak behať a čuchať, odvolávaj si ho sem tam k sebe povelom ku mne a vždy odmeň, ked budete v cudzom prostredí, bude už vedieť, čo má spraviť, ked ho zavoláš… no ak sa už na toto odhodláš, musíš sa vyvarovať jednej chybe, ktorú nás učia na cvičeniach: povel ku mne musíš vysloviť raz, nie dva tri krát! najprv však musíš zaujať jeho pozornosť, napr. Aha Beník, čo pre teba mám. Pod si zobrať! a už ked k tebe beží, tak zaveľ ku mne! aby to bolo to posledné čo počuje, ked príde k tebe 🙂 môžeš ho aj podporovať slovami, ktoré nie su povelom ako šup šup šup šup, alebo poď poď poď 🙂 ale ku mne môžeš povedať iba raz 🙂 v prípade, že sa na teba pozrie, ty povieš ku mne a on si ide dalej po svojom, tak ho musíš zvadiť, že čo si mal urobiť??? rýchlo znovu zaujať jeho pozornosť, napr. párkom a rýchlo ho vychváliť, malého hrdinu 🙂 fakt to funguje 🙂 len nezabudni na týchto pár zásad: povel opakovať raz, jeho záujem podporiť párkom a iným slovným povzbudzovaním, veselým hlasom, neuposlúchnutie neodignorovať!

    Inak aj my máme pokrok s Gerou, ona musela mať zlý zážitok s chlapom, ktovie či ju niekto nebil, lebo tých má strašne v zuboch… dneska vrčala na suseda, no priateľ ju zvadil a začal sa jej prihovárať, aj sused sa jej milo prihovoril, že prečo na neho vrčí a vtedy zmena nálady o 360 stupňov, začala vrtieť chvostom a líškať sa 🙂 Inak má zápal pľúc :/ kašľala už niekoľko dní, dostala tabl. na 6 dní, no nezabrali bohvieako tak teraz dostala ďalšie dva a ak nezaberú ani tieto, tak sa ide na infúzie :/

    Heny, aj moja Daisy sa musí pravidelne obliekať pri ochladení, teraz som bola u zubárky vo štvrtok tak som prespala v LC… tá sa hádam nechá pekne obliecť len mne a ocovi, ostatným sa vrtí a uteká 🙂 koľkokrát mi mama vraví, že na (podá mi doma vyrobenú bundičku z rukáva), obleč ju 🙂 zavolám si ju sadnúť na kolená a hotovo 🙂

    Tu našťastie nie je veľa voľne pustených psov, akurát jeden jazvečík sa vkuse prešmykne cez bránu a túla Lieskovcom, vkuse na nás breše a Gera ignor 🙂 som rada, že ona nemá problém so žiadnym psom 🙂 Najviac sa bojím, aby na ňu nejaký nezaútočil, ona by si to zapamätala a podľa mňa by zmenila svoje správanie 🙁

    Normálne vodítko je aj podľa mňa najistejšie, najlepšie sa s ním dá pracovať… flexi kým navinieš, nedajbože že sa ti pes ťahá dopredu a chceš si ho pritiahnuť, tak prúser… raz takto na Engee zautočil budlog, ten malý nízky so zrazeným ksichtom, pani ho mala na flexine, no ako si ho vždy chcela pritiahnuť, navinúť bližšie, tak ten pes sa ešte viac vytiahol :/ no proste oničom, tak potom aj do Engee skočil, ešteže som ju stihla odtiahnuť

    #61304
    heny
    Člen
    Dakujem…..no dufam aj ja,….:(
    #61044
    Ja som sa dneska tiež na Engee plazila a nič 😀 to je asi len tvoja taká špeciálna :))))
    #61152
    katarina2
    Člen
    Tak to máš pravdu flexi vodítko bolo to prvé čo som vylúčila, kým ho zviniem aby som si ho pritiahla je pod autom, len pevné vodítko čo si ho trhnem hneď k nohe ak neposlúcha na slovo. Iste máš pravdu a máš aj skúsenosti z cvičáka kým mi nechodíme nikde a veru ja aj viem že nemám jeden príkaz viackrát zopakovať ale sa pozabudnem, takže niet divu keď psík nakoniec nereaguje, keď ja v rýchlosti aby to splnil zopakujem aj 3x. Však ja od začiatku vravím, že chyba je vo mne, normálne keď sa s ním vyberiem na prechádzku musím sa na to duševne pripraviť ako keby som ja šla na skúšky ak psík reaguje zle – moja chyba! Nakoniec som zistila že môj psík skoro nikdy nebreše bez dôvodu, to len tá bláznivá suseda mi stále pílila nervy že breše ako blázon, pritom iné psi brešú vo dne v noci oveľa viac, počujem to až do domu, tento v noci kľudne spí, niekedy keď nejaký ožran vyvádza na ulici, samozrejme zareaguje ale to je v poriadku, vtedy ho aj ja tak skludním, že nerieš to, kludne spinkaj, nič sa nedeje, alebo že to nič, ujo už odišiel, alebo že nie je tam nik tak už ticho a pod. a počúva ma ako keby rozumel. Už mi je jasné že nebreše nadmerne to ma len suseda štvala ona totižto aj poobede si ľahne spať a svoje psi si v dome priviaže o nohu stola ale môj je vonku, lebo ja cez deň nezvyknem spať, tak to ju štvalo aj som jej povedala že to je Váš problém, že vy aj cez deň vyspávate a psov priviažete k nohe stola – to sa nerobí, psík je slobodné zviera, nebreše nenormálne veľa len v norme a to musíte ignorovať je to jeho spôsob reči, ja mu kvôli Vám nezalepím papuľku náplasťou! Ešte sem-tam zapiskuje ale ja ju z vysoka…Určite keby sme bývali v činžáku by nesmel brechať ani toľko, ale tu má svoj dvor aj koterec, takže má svoju voľnosť. Ale už si zvykol byť viac so mnou dnu ako von, vonku je najradšej keď som tam aj ja, zato som chcela pre neho kamoša lebo sám sa tam nudí a ja mám aj v dome robotu nemôžem byť stále vonku a hlavne už teraz keď je nečas. No ale ako som už spomenula, najskôr sa musí sám socializovať a trochu viac disciplíny, kým príde nejaký kamoš, ak to “nezvládneme”- pretože to viac menej závisí odo mňa to viem, tak kamoš nebude.
    #61305
    katarina2
    Člen
    Vidím že na tej poslednej fotke je veru Rocky trochu chudší. Tebe za tie bedrové kĺby som počula reklamu v telke také botasky ako člny majú podošku, že chodíš ako po piesku, vraj uľahčuje kĺbom aby dopad nebol bolestivý ked beháš. Dúfajme že Ti ešte operácia nehrozí ale pomôž nohám vhodnou obuvou.
    #61075
    katarina2
    Člen
    Bola by som rada Veronika keby to tak bolo, ale pre istotu ho vyšpehujte, aj náš sa tváril ako anjelik keď vedel že ho vidíme, česť výnimkám ale väčšinou ako to ja vidím sú dnešné decká veľmi rozmaznané a sebecké. Ináč obdivujem Ťa že plánuješ ďaľšieho krpca + robota a výdavky ale keď myslíš že s priateľom to zvládnete + možno aj rodinka, tak klobúk dole!!! Ja som tiež rozmýšľala o kamoškovi pre môjho krpca ale bojím sa že by som to nezvládla a tiež ako by ho prijal, či by sa môj krpec chcel deliť o svoj priestor s novým prišelcom, lebo vrátiť by som ho už nemohla-(teda toho nového prišelca som myslela)
    #61153
    katarina2
    Člen
    Dnes sme už začali nosiť vestičku, zatiaľ bez kapucky…
    #61306
    heny
    Člen
    Mal by este schudnut kym mu nevidno rebra?

    Tusim viem ake botasky myslis…..

    Ja sa toho bojim ze aj ked nie teraz, ale o rok-dva operovat:(i ked po op sa da nadalej normalne zit a clovek sa nemusi odmedzovat ale predsa…,v stvrtok dam vediet co bolo…..

    #61076
    katarina2
    Člen
    Pardon Veronika s tým synovcom som doplietla to heny písala o ňom ale to ostatné už platilo pre Teba. Ospravedlňujem sa aj Tebe heny k omylu, čo som doplietla:)DDD
    #61154
    Katka, ja sa s vami všetkými rada podelím o svoje skúsenosti 🙂 nepíšem to v zlom, len ak si budete z toho chcieť niečo vziať… ja som navrhovala, aby si to trénovala doma v kľude, ked sa nič nedeje, že behá po dvore 🙂 vtedy stačí sem tam takto si ho privolať, nech si v tej hlavičke zapamätá, že aha, dostanem niečo fajné, ked prídem 🙂
    Máš úplnú pravdu, ja som strašne nahnevaná na takých ľudí, čo nevedia, že pes BREŠE a brechať BUDE!!! Si predstavte, dnes som počula v rádiu, že starosta nejakej bratislavskej mestskej časti prijal všeobecné záväzné nariadenie o tom, že ľudia majú zabezpečiť, aby ich pes nebrechal príliš hlučne 😀 To ako chce stanoviť, čo už je príliš a čo je už veľa? Moderátor tam dal trefnú poznámku, že obyvatelia by mali spýtať petíciu, v ktorej budú žiadať aby pán primátor chrápal pri spánku tichšie, lebo ruší susedov 😀 za chvíľu, aby som ani so psom nevyšla na ulicu, lebo ma nepsíčkari ukameňujú :/

    Kamoš by bol fajn, ale potom sa už treba venovať dvom, si predstav prechádzku s dvoma takými ťažnými koníkmi 🙂 nič moc, ja som tiež preto povedala, že sama s nimi naraz nepôjdem kým sa nenaučia pekne chodiť, preto sme aj dneska boli obaja naraz s babami a Engee mala zase riadnu drezúru, aby sa neťahala….

    Ja ich nejdem obliekať, rozmýšľala som ale načo? Iba sa zhorší ich imunita. Ked Engee ako šťeňa vydržala minulý rok celú zimu bez oblečka, prečo by to teraz nemohla vydržať ešte lepšie? Budem ich lepšie chovať (teraz Engee misku aj vylíže odkedy je tu Gera, žiadne vymýšľačky, že tri dni ohrdne nosom nad miskou s granulami, teraz zje do poslednej 🙂 ), tak sa nabalia tukom a potom to na jar zase pozhadzujeme…

    #61307
    wendy1
    Člen
    Heny nie, nech uz nechudne, teraz je super, rebra maju byt lahko hmatatelne, nemas chrta.:D
    #61077
    heny
    Člen
    katka nic sa nestalo 🙂

    katka to musis ty vediet ci by sa ti krpec delil o svoj priestor s inym psikom.
    u rockyho som vedela ze to nebude problem, kedze je pristelsky ku vsetkym psikom, i ked to vlastne neznamena ze s new prirastkom by nemal problem….
    ale zvykli by si na seba…

    ale ako si pisala, vsetky vydaje idu dvojmo…u nas je to dobre, ze adoptovany patri petre takze ona si sama plati vetosa a stravu a atd…

    a rada:
    druheho psika by som brala len v pripade, ak je zvladnuta vychova u prveho.
    inak by bolo aj problemov 2x tolko !

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 241 až 255 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.