Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 376 až 390 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61201
    heny
    Člen
    Mozno je to ozaj tak ze si ho nechcene viac vsimam:(
    Tusim som to ani nepisala , pred par dnami , sedel na gauci , doobeda mu vravim ideme von, chcela som mu pulover obliect a zacal sa triast a hlavu sklanal …mne potom zapina fantazia a pytam sa sama seba co sa mu stalo?
    Ma to spojenie s petrou ?:(

    Neskrabe sa ti vela 🙂 ja idem za chvilu vetovi pre odcervovacie tabletky hne nech mi da termin lebo on si usi skrabe. Som mu ich minule cistila. Take spinave ich mal.
    Na nete som videla taky noz specialne robeny na trhanie chlpov z usi.opytam sa veta co si otom mysli.kupovat to nechcem zatial , 16e stoji. U nas je problem ze mu treba chlpy z usi vytrhat ,ja som to skusala no nejde mi to:((

    #61202
    katarina2
    Člen
    Ja môjmu uši nečistím, ako vidíš on ich má sklopené takže si ich prirodzene chráni ale pozerala som sa mu do nich už aj kvôli tomu že sa okolo nich škrabal ale má ich čisté, upozornila som na to aj veta a ten tvrdil len že je to potravinová alergia, ale už ho na 100 percent nebudem brať lebo už vidím, že to preháňam, ale ešte jednu skúšku urobím teraz ako prejdeme na normálne stravovanie, či sa bude viac škrabať alebo len takto. Ak to zostane takto, tak to neriešim.
    #61203
    heny
    Člen
    Tak drzim palce aby sa nezacal viac skrabat 🙂 daj potom vediet ako sa ma 🙂
    #61022
    Nela2011
    Člen
    geppy tak klobúk dole, mne sa minule Billie hral so sibírskym huskym, srdce som tiež mala v hrdle, ale potom asi Billieho nejak jemne pristúpil, zapišťal, tak sme radšej išli ďalej lebo ja mám strach z veľkých psov, aj keď ten husky je fakt prenádherný

    my sme včera mali potýčku so psom, tiež maltezák, väčší od Billieho, už z diaľky som kričala majiteľke, že to nie je fenka ale psík (Billie je menšieho vzrastu, tak si mnohí myslia, že je fenka) a ona ešte tomu svojmu, že tak čo sa k nemu ťaháš, páči sa ti? Dala som si Billieho nakrátko a čakala čo sa bude diať že nech sa ovoňajú. Samozrejme jej pes vyštartoval, nejak sa hneď zamotali a viseli vo vzduchu, Billie potom zapišťal, neviem či ho ten jej nejak nekopol alebo čo, som sa tak nasrala s prepáčením za výraz a povedala som tej tetke, že keď si nepozná psa, tak nech ho nepúšťa k cudzím psíkom, len na mňa zazrela, pritom vedela, že po ňom pravdepodobne vyštartuje, lebo bola sama prekvapená, že môj je pes a ten jej sa k nemu ťahá … ale sa mi páčil Billie ako potom naňho vrčal, môj malý hrdina :))

    #61023
    Nela2011
    Člen
    a keď píšem do príspevku pokroky tak sa môžme aj pochváliť, že vieme nový povel, prevaliť sa na chrbátik :))
    dokonca aj vonku keď poviem zostaň tak zastane a čaká ma (niekedy) :DD ale učíme sa, a pomaličky robíme pokroky tak sa teším 🙂
    #61027
    Nela2011
    Člen
    heny hovorím mu otoč sa alebo pretoč sa, čo mi prvé príde na um 😀 ale tak sa zlatučko zvalí :))
    geppy my tiež striháme všetko, pýtala som sa na to aj veterinára, lebo tiež som si myslela že fúziky sa nemôžu strihať a on že jasné, že môžu, tak striháme všetko 🙂
    #61237
    Nela2011
    Člen
    heny k tým uškám, myslím že je nejaký prípravok, keď som dávala strihať Billieho tak tá pani mu nastriekala taký prípravok do ušiek, chvíľu nechala pôsobiť (cca 10 min.) a potom mu pekne chlpy vytrhala a tak ľahko to šlo úplne, Billie ani nevedel že mu niečo robí 🙂 neviem či si o tom počula, to bolo ešte keď sme ho dávali 1x strihať a odvtedy sme mu ani chĺpky z ušiek netrhali už 🙂

    a k tej zmene správania, Billie sa tiež zmenil, neviem ako to mám brať, on bol hravý, z každého hava sa tešil ale väčšina psov naňho vždy vrčala a vyštartovali po ňom a teraz je už aj on taký jedoš, na psíkov vrčí
    a nepochopím to, že najmä na veľkých psov, to urobí krik aj na celú ulicu ked takého vidíme, strašný cirkus vie spraviť keď vidí veľkých psov, a čo viem žiadny mu nikdy neublížil …

    #60997
    katarina2
    Člen
    Aj ja som už spomenula minule, že, prídu mi na prázdniny deti, teda dcérka,vnúčik a iste mi budú “prikrmovať” Beníka, aj keď to zakazujem! Neviem prečo si musia u neho robiť “očko”,veď on má aj tak každého rád, či mu niečo dajú či nie…, ale začal zase žobrať okolo stola, čo už veľmi ani nerobil, pretože ja som si ho už prestala všímať, tak odišiel, lenže prišla rodinka ktorá si ho neprestáva všímať, takže to využíva. Pribral síce a rebrá mu už nenahmatám ale zase nemôžem povedať že by bol tučný – viď jeho najnovšia fotka v profile ako si spokojne odfukuje vo svojom peliešku,-má postavičku tak akurát. Raz som pristihla dcéru, ako mu od stola čosi dáva do papuľky a zazrela na ňu s výčitkou, a ona na to že je nič, ja ho len ľúbim…A ja na to, veď práve!, aj ja ho ľúbim a práve za to mu nedám, to čo nie je pre psa! Vnúčik zase, stále má okolo seba sladkosti a jednu čokoládku si Beník takto ukradol, v poslednom momente som mu ju stihla s papuľky vychmatnúť, – nakoniec ja budem tu už pre neho tá zlá, že mu všetky dobroty vezmem…
    #60998
    heny
    Člen
    veru , moj tiez stale tvrdi ze ja som na vine lebo mu stale vyvaram- i ked v poslednej dobe pomenej.a cuduje sa ze on pribera a ja nie:)
    no ked ja napisem kolko vazim asi si budete mysliet ze mam problemy s prijmom potravy. teraz mam len 43kg.ja som celkovo utla, moj maximum bolo 48kg pred 6timi rokmi.
    uz nam zacala ,,sezona,, v praci nabeham sa ze az, a ked mam cas sa najest tak si radsej zapalim cigaretu:( a ked pridem domov som rada ked lahnem do postele. ach jaj… ale pridu vianoce, dovolenka zase priberem 2-3 kg :))
    #61014
    heny
    Člen
    katka je pravda ze za tych par dni schudol ozaj rychlo, ale teraz ,,stojime,, . uvidim o tyzden- ho odvazim, nechcela by som mu nejak ublizit rychlym chudnutim . to vobec nie.
    asi mu davam male porcie. tyzden pockam u uvidim. zajtra mu kupim nejake vitaminy pre istotu…

    rocky ma velkost L..:) popzeram obchody, ked nic nenajdem objednam aj ja. ja som minulu zimu nemala problem oblecko kupit co sa tyka velosti, len mne sa nepacili tie veci co maju. mali raz naaadhernu kozenu vestu zvnutra teplucku, ozaj nadhera, ze 50e.Mato ju aj chcel kupit, ale jeho velkost akurat nemali.mali len velke a malinke…

    teraz ma jednu peknu vestu vhodnu aj do dazda, a strikovany skaredy modry rolak 🙂

    #61015
    katarina2
    Člen
    Aj môj chudáčik má jednu vestu aj do dažďa šušťákovú aj teplé futro má takže aj na zimu sa hodí aj na jeseň ale len jednu jeho veľkosti som našla, takže podľa nej mu ušijem, vesta je jednoduchá, horšie už kabátik aj s nohami, to si zatiaľ netrúfam, jeden objednám alebo kúpim a možno podľa toho sa pokúsim aj ušiť aby mal viac keď bude treba oprať, zato tie oblečeníčka nie sú vôbec lacné:(
    #61016
    heny
    Člen
    kocky, v zdravi sme prezili utok psa.

    taka som nahnevana, ze by som vedela vrazdit !
    ideme domov, ako inac, obaja na voditku, jeden v jednej ruke, druhy v druhej.
    pred nami sla stara jezibaba s nejakym starym miesancom. boli dost daleko. zenska odbocila dolava, jej pes siel rovno. ako sme ho minali — moji boli v klude! najprv ten psychopat o nieco vacsi ako nasi, vyletel na rockyho.
    hned na to na ronnyho ale jak!! siel mu po hlave
    moja reakcia– ronnyho (esteze mal postroj) som dvihla do vysky, a toho psychopata som asi trikrat kopla z boku do rebier a kricala hej!!! potom ten pes ustupil.

    v rozruseni som zabudla zensku vyhresit, ale prisaham bohu ked ju este rat stretnem a nieco take sa stane volam policajtov ! ked viem ze moj pes je afresivny nenecham ho na volno behat i ked by mal velkost mini civavky !!

    neviem ci sa mam ospravedlnit za to ze som ho kopla zopar krat,bol to prvy utok psa a bola to moja automaticka reakcia, chranit si svojich psov.
    uprimne- vycitky svedomia vobec nemam. mala som medziprstove slapky,kebyze sa mi pusti do nohy tak by zenska mala ozaj problem…….

    #61017
    katarina2
    Člen
    Presne na to som myslela, mohol Ťa ten pes uhryznúť a ešte ktovie či bol očkovaný proti besnote to by boli ďaľšie problémy. Tohoto sa aj ja bojím, keď idem s mojím psíkom von alebo k veterinárovi či nestretneme túlavca, môjho tak ľahko už neschmatnem na ruky má už 11 kilo.
    #61018
    heny
    Člen
    aj keby mal nejaku chorobu, by som sla do nemocnice na injekciu a hotovo… vseobecne mam vacsie sance akoby niektoreho z nasich uhryzol do hlavy, krku alebo tak…
    i ked neviem akoby to dopadlo keby to bol velky pes… no nechcem malovat certa na stenu a dufam sa nam nieco take uz nikdy nestane…
    #61019
    uff :/ nebola som tu dlhšie… ale hned toto? Heny, žiadne výčitky, myslím, že by som reagovala rovnako, alebo minimálne podobne… neviem čím to je, ale asi Engeenou povahou, ale v poslednej dobe tiež často rozmýšľam, akob y som sa zachovala kebyže ju napadne nejaký pes, predstavujem, si to a pod. bojím sa, že to privolám alebo čo, ale zároveň sa nechcem nechať prekvapiť :/
    Už ju napadli asi 4 psy, iba raz ju kusli do krvi vtedy čo som písala o stafordke, no zatiaľ to boli psy menšie ako je ona a vždy tam boli majitelia… rozmýšľam, akoby som sa zachovala, keby tam majiteľ nebol 🙁
    Heny a kusol ich aj vážnejšie, či nie?
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 376 až 390 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.