Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 421 až 435 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61098
    heny
    Člen
    dakujem 🙂
    #61099
    heny
    Člen
    Mato naucil rockyho chytat jedlo . myslim to tak ze ho da sadnut, zobere si napr kusok syra a z vysky ho pusti.a pekne ho chyti 🙂 chi.. zo zaciatku mu to neslo, stale mu to padlo na hlavicku :))
    ja tak skusam teraz s hrackou. niekedy sa podari niekedy nie .ale sedi samozrejme predomnou.
    a odnaucila som ho-dufam na trvalo stekat po okolobeziacich ludi. mal take obdobie ze na bezcov stekal neviem preco…:(
    #61100
    katarina2
    Člen
    Môj keď je vonku na prechádzke nešteká , len keď je doma v koterci a vidí vonku niekoho prejsť popri plote a to chytanie má inštinktívne v krvy málokedy sa stane že by nechytil, aj keď ho chcem oklamať že zacielim inde a hodím opačne má výborný rešflex hodí sa na hračku či loptu, vnúčik ho volá Maradona, pristal by aj na futbalový trávnik.:)DDD, aspoň niečo…Väčšinou ho nechválim lebo nie je veľmi za čo, nuž ale keď si spomenula to chytanie napadlo ma , že toto môj bitang ovláda dobre.
    #61101
    katarina2
    Člen
    Ináč musíme zase prejsť na prísnu diétu nie kvôli kilám navyše ale zase sa škrabe okolo hlavičky a krku a veterinár vraví že to vypadá na potravinovú alergiu a mám vynechať celkom mäso, že len uvarené vajce s ryžou , 🙁 CCC, no neviem dokedy toto vydrží, možno raz 2x ak ho dobre vyhladujem a potom bude pišťať a prosiť už mi je ho vopred ľúto, takže aj tú pečienkovú tortu čo ste tu opisovali a ja som si okopírovala recept, môžem zabudnúť.
    #61102
    katarina2
    Člen
    poprípade ryby, no tie nemá rád práve ich má pripravené, počkám kým dobre vyhladne a začne žobrať, potom ich hádam zje
    #61235
    heny
    Člen
    Veronika to su jednoducho chlapi 🙂
    nestrihala som mu telo, len tu hlavicku a labky trosku

    Vidis ze spominas strikovanie…..Ked pojdem v aprili na svk, musim dat sestre jeden jeho pulover nech mu par ustrikuje:)) aspon nemusim kupovat. Pulovre ma 2.v jednom vyzera ako hurka, tak divne, druhy mu je vacsi na bruchu…..

    #61103
    Heny, Engee nezvykala brechať a teraz po prvom háraní je to úplne naopak, určite je to aj zmenou prostredia aj tým, že sme nezvykli chodievať okolo domov, kde za plotom vyvádzali psy, teraz už aj ona vyvádza :/ ako si ho odnaučila? karhaním? ona mi už aj na prechádzke v prírode šteká, akoby sa bála, zaberala si teritorium, že tu som ja, ale skôr z toho strachu :/ som z nej trochu sklamaná, lebo som bola na ňu hrdá, ked neštekala….
    Katka, nie je bohviečo, ked je psík citlivejší ako človek… no bohužiaľ aj Engee je taká, ked sa jej kúpi mlska, ktorú jej žalúdok neprijme, vracia alebo hnačkuje…. dnes dostala od priateľa nejakú psiu blbosť – prišla som domov a čakal ma pekný darček, obvracaná podlaha a gauč :/
    #61236
    Nech v tom vypadá akokoľvek smiešne, aspoň je v teplúčku 🙂 Myslím si, že je to dobrá alternatíva, aj lacnejšia 🙂

    Inak, nie v zlom, ale keď vidím takto havinov s copíkom, tak vždy je prvý dojem, že je to fenka 😀 Ale všímam si, že v poslednom období je čoraz viac havinov s copíkom mužského pohlavia, no je to trošku mätúce, ale zase si myslím, že kebyže mám havina s dlhšou srsťou, tiež by mal copa 😀

    #61119
    heny
    Člen
    veronikA zlate su 🙂

    tvoj priatel sem pisal new temu :)))

    neviem komu odpisat, napisem tebe aj jemu…. ak hry zacnu byt velmi divoke naj je ich rozdelit podla mna vlastnym telom,kedze vy ste ich vodcovia.rhea mi to tiez tak radila.
    ja som to tak tiez robievala s nasimi vtedy pomne cumeli ze co ?

    geru by som urcite nevracala, tomu dotycnemu by som aj povedala svoje….
    ako pise katka, co je to za nenormalneho cloveka ??? daruje svojhoo psa potom ho chce spet ??? tak to veru nie….

    #61238
    katarina2
    Člen
    Nela on je maličký a preto robí veľký krik na ulici, to je pud sebazáchovy, – vlastne veľkých sa bojí tak sa chráni krikom, robia to aj iné malé psi. Môj je síce ticho na ulici o to viac sa chce s nimi zbližovať dokonca aj s veľkými – má síce pred nimi rešpekt, stiahne sa ale túžobne kuká a viem že by chcel ísť aj za veľkým psom…
    #61120
    katarina2
    Člen
    A zase súhlasím s heny, starý majiteľ už na ňu nemá právo! Veď Gera mu už nemusí dôverovať! Zakúsila sklamanie že sa jej vzdal a teraz akože čo chce?! – debil jeden! Pes nie je vec, je to živý tvor! A pamätá,- možno už nikdy nebude na 100 pro veriť ľuďom. Ja Vám prajem, aby získala u Vás späť dôveru v človeka! U nej je možno dôležitejšie sa správať ako pes – vodca a nie ako človek – majiteľ. A iste je to pravda vôjsť medzi ne vlastným telom ak vidíte že sa už Enggi nechce hrať a Gera neprestáva útočiť. Treba ale veľmi dobre poznať charakteristiku psíkov, lebo niekedy zasahujeme zbytočne, oni sa možno aj chcú šklbať, u nich je to forma hry. No a oddeľovať ich od seba ozaj len v nevyhnutnom prípade keď sú samé, lebo niečo vyvedú a nie je doma vodca, čo by zasiahol.
    #61239
    katarina2
    Člen
    Veronica aj Beník takto sám veľa času znudene preleží, možno aj za to sa na mňa toľko liepa, chce sa hrať a ja na neho nemám čas toľko koľko by chcel a hlavne keď je nečas už nechodíme na prechádzky, musí mu vystačiť dvor a tam sám nechce byť lieta dnu a von, nevydrží tam byť dlho sám. A možno aj za to je tučko že sa málo hýbe, napriek tomu že nie je veľký jedák. Takže ja s ním ako počasie dovolí budem chodiť na nejaký cvičák a medzi psov, verím tomu že sa upraví aj jeho apetít a bude spokojnejší, vybehaný. Plánujem sem pozvať niekoho z Lučenca zo psíkom aj na jeho dvor a uvidím ako prijme priateľa, či bude ochotný deliť sa o svoj priestor aby som vedela v budúcnosti, či vôbec môžem uvažovať o ďaľšom psíkovi k nemu.
    #61121
    heny
    Člen
    my sme nasich uz po par dnoch nechali samych doma. .. zo zaciatku sli po sebe ale potom sa skludnili… su sice vzrastovo mensi ale to je fuk, takisto sme riskovali 🙂 ak su teraz v poho ze sa vyslovene nebiju nevidim v tom problem.
    treba zacat pomaly. najprv na par minut, potom cas predlzovat..
    #61240
    heny
    Člen
    Ano nela ja som to videla na you tubecku pri strihani psov!!! chcela som aj ja nieco kupit,, na nete som to pozerala ale nevidela….nevies ako sa to vola????
    #61122
    Heny, dakujeme 🙂 oni vedia byť zlaté, dneska som ich už ani pri hre nekorigovala, som si povedala, nech si to poriešia medzi sebou samé, lebo aj tá Engee do Gery šprta, tak nech potom nefňuká, ale našťastie som nemusela zasiahnuť, iba čo som ich z obývačky vyháňala na chodbu, aby nepoškriabali podlahu 🙂
    Viem, radila som mu postup ako ju založiť 😀 on si musí prečítať cudzie názory alebo si ich vypočuť, aby uveril, že to čo som mu vravela, má zmysel 🙂
    My ich aj tak delíme, inak sa ani nedá, lebo bud je Engee alebo Gera tak zažratá do hry, že nevníma tú druhú, ked nemá záujem dalej pokračovať, alebo je jej to už nepríjemné… vtedy ich musím natvrdo oddeliť, dať ich sadnúť alebo poslať na miesta, lebo inak sa neskľudnia… i ked musím povedať, ako som vyššie písala, dneska taká situácia nebola… ale aj tak si ich netrúfame nechať samé… dneska nám aj cvičitelka vravela, že človek si nemôže byť nikdy istý, hoci sú obe kastrované, môže nastať situácia, kedy sa jednej niečo znepáči, a bol by tam väčší problém kedže Gera je oveľa silnejší pes a s Engee sa nedá porovnávať, Engee by sa nikdy neubránila, ona je maznák, naivná fenočka… hoci ju už tak nemazneme ako Geru, ale aj tak, má svoju povahu.

    Katka, ja si tiež myslím, že bývalý majiteľ nemá na ňu nárok, ked sa jej už raz zbavil, zistili sme že to bolo najskôr tak podľa toho, čo povedal ten pán, ktorému ju mali “darovať” 🙁

    Heny, oni už boli samé, aj hodinku, vtedy boli zatvorené v meistnosti, kým som si celý byt pozametala, pozmývala a podobne… boli v pelechu a dobré, ale potom boli druhý krát, a Engee vtedy zaplakala akoby ju pohrýzla… čo sa ale nestalo, pretože Engee nemala nikde nič, no najpravdepodobnejšie ležala na pelechu a Gera sa po nej začala zliepať, je od Engee o 10 kg ťažšia, takže podľa mňa ju prišľapila.. Ale musím povedať, že úmyselne som ju ešte ani raz nevidela, že by chcela Engee ublížiť, vrčala a pod, no pri hre sa spolu naťahovali aj o hračku, nechala si obžúvať nohy a uši a všetko bolo v poriadku, možno časom a možno nikdy si nebudeme môcť byť istý… ešte netuším čo nám budúcnosť prinesie… len čo ma najviac štve je, že bývalá majiteľka vravela, že Gere vadia deti do nejakých 5r, lebo ju od mala naťahovali za uši a pod, čo sa samozrejme žiadnemu živému tvorovi nepáči, tak dúfam, že sa to časom a vybudovaným rešpektom a dôverou zlepší, lebo potom by to znamenalo, že ani deti nebudem môcť mať, kým bude v blízkosti

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 421 až 435 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.