Nase – vase pokroky :)

  • This topic has 10 hlasov and 546 odpovedí.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 436 až 450 (z celkového počtu 547 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61268
    katarina2
    Člen
    heny ja som toto už zažila so svojim predchádzajúcim psíkom Bobinkom, tu je jeho obrázok, žiaľ on je už 4 roky za dúhovým mostom. Stretli sme tiež vlčiaka na ceste ale tuláka, nemal gazdu, môj šiel na vodítku ako vždy ale zaostal, ja som si nevšimla že prečo, všetko sa udialo potichúčky, iba keď som sa obzrela čo zaostáva už bol pod vlčiakovým bruchom a tak sa spolu otáčali krúžili, mne vtedy zamrelo srdce v hrudi, len som ho trhla až tak letel aj s vodítkom von spod neho a navrieskala som tam na neho ako šialená, že a toto čo má byť?! aj vlčiak sa zľakol môjho kriku stuhol ale mi sme sa už pratali preč, mala som šťastie že sa za nami nevybral ale tiež si odkráčal iným smerom. No odvtedy sa bojím túlavých psov,, teda psov čo nejdú na vodítku. Nie za seba sa bojím ale za svojho psíka, nechcela by som ešte niečo také zažiť. Uff, tak teda Ti veľmi dobre rozumiem , čo si zažila.
    snimka007.jpg
    #61123
    heny
    Člen
    co sa tyka zaknucania, to sa u nas tiez stava, adoptovanec nejako zahryzne alebo ako to povedat do rockyho a ten zapisti.. vtedy zhuknem na cely byt (asi zla reakcia ja viem) ale skludnia sa…

    co sa tyka Gery a deti,toho sa neboj. my sme v podobnej situacii s rockynom ako iste vies… ozaj s neterou ktora mu ako steniatku robila zle nema problemy.
    ale obcas sa stane ze ked ide na ulici same dieta rocky zastekne po nom.
    veronika ja to beriem optimisticky. ked raz budeme mat babo , psik bude vediet ze je to novy clen svorky.to potom v buducnosti bude treba oboch naucit co sa smie a co nie, to uz mam dokonca nastudovane :)))
    ked sa bude dat, treba ju pomalicky zoznamovat s detmi , aby videla ze nie vsetky deti su zle.. ja tu pisem mudrosti a sama to nerobim 🙁 mala by som zacat …..

    #61284
    heny
    Člen
    Do misky hrabe ozaj velmi zriedka,doteraz to bolo asi tri krat, samozrejme som mu dala zrat….som si myslela, ked uz do misky hrabe, musi byt veeelmi hladny..,,:( mne sa tiez nepacia vychrtli psi-svalnaty ano:)) inak ked sa niekoho opytam ci ma rocky par gramov navyse, kazdy vravel ze nie….:)

    ako som uz davnejsie pisala,z boku vyzera dobre,z vrchu ale viac balonikovo:)ale on ma asi taky typ postavy alebo co…..:))

    #61124
    katarina2
    Člen
    Veronika ako vidím Gera si ešte neuvedomuje svoju nadváhu nad Enggi iste ju neprišliapla úmyselne ale ona sa zbadá, a časom bude na Enggi jemnejšia, to je ako aj u nás, keď sa hrám s Beníkom a pri hre ma náhodou sekne zúbkami a ja zjajknem, on si to uvedomí a stiahne sa, už sa hráva oveľa opatrnejšie, vie, že musí pozor dávať. Rád by chytal aj moje chodidlá ale na podošvy som šteklivá takže to mu nedovolím, môže mi chmatať len ruky ale túžobne pokukáva aj na nohy aj tie by rád chmatal ale stačilo raz zakázať a už si to nedovolí. No na novorodenca ak bude ich musíš tiež poučiť pomaličky postupne aby vedeli že je to ďaľší člen do svorky, na ktoré treba dávať pozor lebo je to ešte maličké a samozrejme aj dieťa vychovať tak aby psom neubližovalo a zvyknú si spolu – začiatky budú ťažké, ale budeš na materskej nebudeš chodiť do práce a budeš mať čas ich navzájom spolu vychovávať. Videla som veľa krásnych videí kde sa dieťa hrá so psíkom a ten vie, že ho musí ochraňovať.
    heny to že si zrúkla neprimerane na svojich psíkov je v poriadku, pes musí cítiť autoritu vodcu, keby mali mamu psa alebo otca aj ten by na nich riadne rozbrechotal keď vyčíňajú. Ja viem, že najľahšie je rady dávať, ja sama nemám odvahu mať 2 psov spolu, hoci by si Beník prišiel na svoje, mal by kamoša ale ja si netrúfam to sama zvládnuť a ešte dieťa k tomu…, mne to už nehrozí, ale sem, tam príde návšteva s dieťaťom, vtedy je Beník izolovaný lebo by vliezol aj do kočiarika a skáče po bábätkách si myslí že hračka prišla pre neho, je v takom vytržení že nepočúva príkazy tak musí do “basy” aj keď mi to nie je príjemné ale inak nezvládnem návštevu.
    #61285
    katarina2
    Člen
    Vypadá bábavo a je zlatý, taký najlepší!
    #61125
    heny
    Člen
    tiez si myslim ze gera sa zbada, ak nedajboze nie treba ju upozornovat.
    druhej svagrinej staford, ten je taky ,,divoky,, zato musi byt pod dohladom ked je u nas, inak by rokyho neumyselne rozmliazdil 🙁 uz som to pisala, ze nevie davat pozor a asi si mysli ze rocky je jeho vahova kategoria. z druhej strany je to i o vychove.

    neviem ci to niekoho zaujima ale citala som , ked pride mamicka s babom domov, treba dat babo na deku na zem, psika na vodzku(pre istotu) a nechat ho zoznamit sa s babom. netahat ho prec , aby to nepochopil tak ze nesmie k babätku(o to viac sa bude chciet k nemu dostat)
    a ked bude vse ok, pochvalit ho a dat mu pamlsku. a psika zapojovat do vsetkych cinnosti(ked on chce) napr ked sa chce pozerat na babo pri kupani nechat ho atd… neodstrkovat psika na druhu kolaj, aby nevidel v babovi ,,nepriatela,, alebo ako to mam napisat ( ja sa casto neviem vyjadrovat ako ste si vsimli)
    ale samozrejme, aj hranice urcit aj psikovi aj dietatu….co sa tyka hraciek, dietatu vysvetlit ze psik sa za usi netaha, do oci sa nepicha.
    psik by mal mat klud vo svojom pelechu, dieta by ho tam nemalo otravovat…
    a psika nezanedbavat….:)
    dokonca som citala ze psiky maju ochranarske pudy, ze niekto sa priblizi ku kociku co sa psikovi nemusi pacit, na moje pocudovanie je to vraj v poriadku….ale iste su tam hranice, do akej miery je to ok….

    iste to zo zaciatku neni lahke , babo aj psikovi sa venovat, ale ja si myslim ze sa to da zvladnut 🙂

    #61286
    heny
    Člen
    Nevedela som kam to napista tak pisem sem:)

    vcera som sedela dole na travniku so susedou,ciernym vlciakom a rockym…uz som to velakrat spominala ze rocky s nim vyrastol….
    ako tak sedime nejak sa -prvy krat taka situacia udiala, ze rocky neviem preco zavrcal a vyceril zuby na vlciaka,a ten mu dal,, vychovnu,, rocky zaknucal a schoval sa primne….

    Potom sa stalo nieco take mile:)

    Jak vlciak lezal na trave,rocky sa k nemu doplazil, polozil svoju labu na jeho, a vylahol na chrbat:)akoby sa mu chcel ospravedlnit:)

    tak sme sa smiali so susedkou:)Ja som najprv bala ze je koniec dobremu vztahu medzi nimi,ale opak je pravdou:)

    #61126
    Heny, našťastie máme obe rovnaký prípad, kedy sú váhovo podobné kategorie tí naši havkáči 🙂 musím povedať, že čím ďalej je to s nimi lepšie, už sa pekne rešpektujú, netreba ich napomínať, ale trochu sa obávam, že sa Engee na nu veľmi upína, máme chodiť s nimi oddelene na prechádzky, ale to je časovo strašne náročné, ísť na hodinu s jednou a potom ešte s druhou…

    Baby, ked tak rozmýšľam, tak s bábom by to malo byť rovnaké ako teraz ked sme vlastne do našej “svorky” priniesli Geru, tiež sa museli oťukať, najprv na neutrálnom mieste a potom si museli zvyknúť na stanovené pravidlá u nás doma.

    Katka, Engee je tiež taká ako tvoj Beník, tiež rada nakúka do kočíkov, ale musím povedať, že Engee sa mi zdá lepšie vycvičená ako Gera, hoci na Gere vidím, že aj ona sa veľa naučí, rýchlo chápe, čo od nej chceme 🙂 pri nej budeme musieť zapracovať na jej útočných reakciach, ktoré mi skôr prídu ako jej neistota a strach… ked sme mali cez víkend návštevu, Engee ostala pri nás a Gera bola za trest zavretá kvôli tým chlebíčkom a brechaniu a vrčaniu, Engee sa túlila k návšteve, aj bábo sa za ňou ťahalo… malo také kladivko s mäkkým koncom, tak som sa ani nebála, keby jej tresla jednu 😀 lebo by jej vôbec neublížila… ale zaujímavé bolo pozorovať Engee akoby si nechala od toho malinkatého stvorenia ponaťahovať uši aj nos 🙂 samozrejme, kebyže je to naše bábo, hranice by sa určili hned na začiatku, hoci… no vysvetlite niekoľko týždňovému, či skôr mesačnému bábätku, že nesmie liezť do psieho pelechu, že nesmie brať psom hračky, že ich nesmie naťahovať, ked z toho má najväčšiu zábavu 🙂

    ale díky, za podporu a konkrétne nápady AKO NA TO (pri detskom prírastku), tiež si myslím, že dovtedy na Gere zapracujeme a budeme môcť mať aj bábo bez problémov 🙂

    #61287
    igraim
    Účastník (Participant)
    Tak too muselo byť strašne milé
    Inak chystám sa aj ja popracovať na chôdzi pri nohe to nám zatial nejde , ja som naučila Lea povel sadnúť , dať labku, teraz ho učím váľať sudy ( to je kotúľať sa) Nemal nejaký problém , len neviem prečo vždy keď som mu vydala povel sadni tak si ľahol ale už to pochopil a sadne si . Aj labku vie dať krásne. Návod som si našla na internete a nebolo to nič strašné asi na 60ty x to pochopil. Inak som čítala že YT patria medzi vyšší priemer čo sa týka inteligencie a príkaz by mali poslúchnuť po 30 tich opakovaniach. No to je len teória ako píšem nám to trvalo v priemere na 50ty až 60ty krát.
    #61290
    heny
    Člen
    Trik schovaj sa je u nas to,ze sa mi postavi medzi nohy-medzi lytka a musi tam ostat:)
    Dala som ho sadnut pred seba,snack som mala v pravej ruke.a lakala som ho tak,ze presiel pri mojej pravej strane a zo zadu sa postavil medzi lytka.ked som ho tam mala dala som mu olizovat snack-nie zozrat a vravela pritom povel schovaj sa:)
    Nam trval tento trik najdlhsie…inak vie par trikov ako zakyvat, tu rolku,mrtvy pes,hanbi sa(schova hlavu pod deku)..,give me 5, alebo najnovsie,dam ho sadnut,schovam sa v byte a on ma musi najst….
    #61127
    heny
    Člen
    veronika geru by som nezatvarala ked pride navsteva, skor by som ju ucila na miesto, a ked pride navsteva ju poslala na miesto. ked sa navsteva usadi ju z miesta uvolnila, a ked by bola neposlusna zase poslala na miesto…

    ale ked pride babo do domacnosti, treba ich v byte zoznamit, nie na neutralnej pode 🙂

    ozaj moj maly pokrok :::

    prvy krat som ostrihala rockymu labky tak aby nemal na nich schody :))
    to som pred tym hodinu prezerala you-tube aby som videla ako sa to spravne robi 🙂
    na hlave som tiez skratila, ale len zo spodnej dlzky…je mi to tak luto mu to vsetko skratit, tolko som cakala kym mu to naraste 🙂
    a teraz ma rocky kludne obdobie, po okolobeziacich nesteka.
    minule mal po 2x strach z vlciaka, co nechapem preco, z velkych psov strach nema, ci mu je vlciak nesympaticky….

    co sa tyka deti:::
    vcera nam islo jedno dievcatko oproti. samozrejme musel zasteknut. chuda male dievcatko sa zlaklo, tak som jej povedala co a ako, ze nema rad deti .poprosila som ju nech ostane stat chvilku.
    no ten maly pako potom na nu skakal a tesil sa jej !!!
    ja to ozaj nechapem co ma on vlastne za problem :((((((
    ozaj akoby len musel ohundrat tie okoloiduce nevinne deti !

    #61288
    heny
    Člen
    Knizka 101psich trikov je dobra…

    Co sa tyka ucenia, niektore triky sa naucil za par minut, trik schovaj sa nam trval par dni….
    Pri uceni je dolezite spravne ucit, potom je dolezite neprehanat,radsej kazdy den 3min akoby sa psovi nemalo chciet,skoncit predtym ako sa mu nebude chciet, zvolit odmenu ktoru miluje….a co je dolezite,neznervoznovat sa ked pes nechape!!! :)byt v psychickej pohode plati vlastne vzdy!!! 🙂
    Psik je vimavy, akonahle si psychicky,, mimo,, nebude ani on ok….

    #61291
    katarina2
    Člen
    To je milé dievčatá ako napredujú, nás čaká ťažká úloha, ani neviem ako ju zvládneme. Beník od začiatku nemá rád malé deti a teraz idem opatrovať vnučku od Septembra aby dcéra mohla ísť do práce, no a popri malej sa venovať aj Beníkovi, takže prechádzky budú vedľa kočíka, to je nové, toto ešte nepozná, tak mi držte palce aby sme to zvládli aj aby si zvykol na malú a nežiarlil na ňu. Od toho vyskakovania som ho ešte stále nevedela odučiť no a na malú si v žiadnom prípade nemôže dovoliť, lebo inak musím zamedziť kontakt.
    #61128
    heny
    Člen
    tak ja zase pisem 🙂
    tam kde sa chodime prechadzat bez voditka je jeden nebezpecny usek.konci akoby pole(pasu sa tam obcas ovce) , potom je cesta a potom zacina dlhaaaa betonovka, zo stran je potom tiez pole. to je ale nepodstatne:)
    ale tam kde je cesta, takych 50metrov musim davat pozor , lebo ta cesta ide z boku a z kopca, a vodici tam idu rychlo-idioti.
    no a pekne som naucila rockyho ze tam musi ist pomaly. stale si ho zavolam k nohe, a spolu (bez voditka) pekne prejdeme cez cestu a az na povel sa smie rozbehnut dalej 🙂
    tak to je nas maly pokrok..
    #61289
    igraim
    Účastník (Participant)
    A ako si Heny učila trik schovaj sa? to by som ho aj ja rada naučila len neviem ako.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 436 až 450 (z celkového počtu 547 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.